25 minut

25. květen

Obsah dílu

Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

Části dílu

01:03
Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku
  Ředitelství silnic a dálnic reklamuje u stavební firmy povrch nového obchvatu Frýdku-Místku, kterou uvedlo do provozu teprve loni v červnu. Část dálnice směrem od Ostravy je proto uzavřená. Zhruba půl kilometru betonové vozovky musí dělníci rozbít a postavit znovu. Práce potrvají do konce června.
  03:36
  Další opravy povrchů dálnic
   Problémy s betonem řeší i silničáři na rozestavěném úseku D48 mezi Bělotínem a Novým Jičínem. Stavební firma musela na vlastní náklady zbourat dva a půl kilometru nové cesty u Starého Jičína. Silničáři taky průběžně vyměňují povrch dálnice D1 na Ostravsku. Před rokem proběhla poslední reklamační oprava u Bohumína.
   04:02
   Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek
    Dětským skupinám přijde příspěvek na provoz od Ministerstva práce a sociálních věcí pozdě. Dostat jej měly dnes, resort ale kvůli nastavování nových interních procesů peníze pošle až v červnu. Skupiny řeší výpadek ve financování.
    06:56
    Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek
     Úřad práce za tento měsíc zatím nevyplatil například ani humanitární dávky. Informace přidala Barbora Klinovská, koordinátorka dobrovolníků ostravské pobočky neziskové Organizace pro pomoc uprchlíkům.
     09:53
     Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc
      Muzeum umění Olomouc získalo Cenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2022 za Posvátné umění v nesvaté době: České sakrální umění 1948-1989 autorů Šárky Belšíkové a Ivo Bindera. Představuje roli výtvarného umění v bohoslužebném prostoru křesťanských církví v době totalitního režimu. Soutěž upozorňuje veřejnost na nejlepší výkony muzejních institucí. Letos pořadatelé posuzovali 121 přihlášených projektů 73 muzeí a galerií.
      10:32
      Doživotí za vraždu v herně
       Olomoucký krajský soud poslal na doživotí do vězení Adolfa Hlubika za vraždu pracovnice herny. Loni v květnu ji při loupežném přepadení střelil z bezprostřední blízkosti do hlavy. V nemocnici bojovala deset měsíců o život, v březnu zraněním podlehla.
       12:09
       11 let vězení za vraždu exmanželky
        Za vraždu bývalé manželky a dvou psů půjde muž z Rychvaldu na 11 let do vězení. Rozhodl tak Krajský soud v Ostravě na základě dohody o vině a trestu. Podle státního zástupce pomohlo, že muž spolupracoval, jinak by mu hrozilo až 20 let vězení.
        13:51
        Volební sněm Agrární komory v Olomouci
         Prezident Agrární komory Jan Doležal obhájil svou funkci, na sněmu v Olomouci neměl protikandidáta. Mezi své priority zařadil například snížení administrativní zátěže zemědělců. Ti na sněmu prezentovali takzvanou Olomouckou výzvu, o níž chtějí jednat s vládou. Požadují například vyšší podporu komodit, u kterých klesá tuzemská soběstačnost. Týká se třeba chovu prasat, drůbeže nebo ovocnářství. Od politiků chtějí bezodkladně vyřešit problémy jednotného evropského trhu, na který se dostaly obiloviny z Ukrajiny. Původně měly přes Evropu zamířit do třetích zemí.
         15:24
         Uzavírka silnice v Hukvaldech
          V Hukvaldech staví dělníci nový most přes řeku Ondřejnici. Kvůli stavebním pracím je silnice uzavřená a řidiči musí využívat objízdné trasy. Hlavně turisté však zákaz nedodržují a způsobují dopravní komplikace. Dopravní omezení bude trvat až do konce prázdnin.
          18:02
          Výběr ze sociálních sítí ČT
           Pohonné hmoty během uplynulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u moravskoslezských čerpacích stanic prodává v průměru za 36,39 Kč, nafta za 30,66 Kč. V Olomouckém kraji řidiči natankují benzin za 36,65 Kč, u nafty je to 31,51 Kč. // Hasiči zasahovali u dvou požárů. Hořely chaty v Ostravě-Svinově a ve Starých Hamrech. Nikdo se nezranil, příčinu obou požárů vyšetřovatelé zjišťují.
           18:49
           Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava
            Colours of Ostrava oslaví 20. ročník nejrozsáhlejším a nejdražším programem ve své historii. Na osmi hudebních scénách vystoupí od 19. července téměř 70 zahraničních kapel a přes 40 domácích jmen. Diskusní fórum Meltingpot přivítá přes 200 inspirativních řečníků z celého světa. Tématem bude dlouhověkost.
            20:20
            Začíná festival Dream Factory
             V Ostravě začal divadelní festival Dream Factory. Jeho tváří je letos Ivan Trojan. Během deseti dnů uvidí diváci to nejlepší, co se v posledním roce na českých jevištích urodilo. Tři desítky představení se odehrají na téměř dvaceti místech. Jedním z nich je Dům kultury Poklad v Ostravě-Porubě, odkud doplnil informace ředitel Dream Factory Tomáš Suchánek.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             26. květen

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. září

             Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

             14. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             13. září

             13. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám