25 minut

24. květen

Obsah dílu

Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

Části dílu

00:58
Budoucnost zimního stadionu v Olomouci
  Rozporuplné reakce politiků i veřejnosti na včerejší rozhodnutí olomoucké rady. Ta doporučila zastupitelstvu nabídku soukromého investora, který chce na okraji centra postavit novou multifunkční halu. Nahradila by zastaralý zimní stadion. Město by na její provoz přispívalo – za třicet let více než miliardu. V červnu o tom budou hlasovat zastupitelé.
  03:56
  Rozpory ohledně nové multifunkční haly.
   Miloslav Tichý /ANO/, náměstek primátora Olomouce.
   06:58
   Slouční divadla a filharmonie v Olomouci.
    A ještě jedno rozhodnutí olomouckých radních. Navrhnou zastupitelům sloučení Moravského divadla s Moravskou filharmonií. Důvodem jsou finance a dlouhodobá koncepce těchto kulturních organizací, které zřizuje město. To počítá se zachováním obou institucí, ale pod jedním vedením. Ke spojení by mohlo dojít od roku 2025. Podle ředitelů divadla a filharmonie by se měl do financování více zapojit Olomoucký kraj.
    08:09
    Nový náměstek ostravského primátora.
     Ostravští zastupitelé dnes zvolili náměstkem primátora pro dopravu a investice Břetislava Rigera z hnutí Ostravak. Nahradí tak ve vedení města stranického kolegu Lukáše Semeráka, který rezignoval na post radního. Opozici vadí, že v čele města přibyl další uvolněný člen - už devátý, což podle ní bude stát městskou pokladnu stovky tisíc korun ročně.
     09:19
     Na Slovensko jen přes oficiální přechody.
      Kvůli možnému dočasnému obnovení kontrol na hraničních přechodech, které ode dneška avizovalo Slovensko v souvislosti s konáním velkých akcí s mezinárodní účastí, se ráno ani dopoledne kolony netvořily. Slovenští policisté zatím kontrol nevyužili, apelují ale, že je nutné hranice překračovat jen na oficiálních přechodech.
      09:42
      Dva autobusy zamíří na Ukrajinu.
       Dva vyřazené autobusy z dopravního podniku v Opavě pojedou na Ukrajinu. Magistrát je dnes daroval neziskové organizaci. Ta je předělá tak, aby mohly lidem zasaženým válkou poskytnout potřebnou pomoc. První z nich by měl do nově osvobozených oblastí vyrazit za dva měsíce.
       10:34
       Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy
        Přibývá počet případů boreliózy a encefalitidy. Kvůli mírné zimě přežila i loňská klíšťata. Konkrétně boreliózou se letos oproti loňsku stihlo nakazit dvakrát více lidí. Čeští odborníci navíc odhalili nový typ nemoci. Běžná vyšetření ji nezachytí. Index aktivity dosáhne tento týden na většině území Česka na nejvyšší, pátý stupeň.
        12:08
        Cvičení horské služby v Dolní Moravě.
         Horští záchranáři z celé země trénují v lyžařském areálu Dolní Morava v Jeseníkách. Týdenní cvičení je pro ně jednou ročně povinné. Trvá od pondělí do soboty a poradit si musí třeba se zlomeninami, poraněnou páteří nebo otřesem mozku. Slaňovat pro raněné budou ze skal i z lanovky.
         14:39
         Lichtenštejnové na návštěvě Opavy.
          Opavu i Krnov navštíví dnes a zítra šlechtická rodina Lichtenštějnů. Knížata země opavské a krnovské se do Česka vracejí k příležitosti kulatého výročí jejich získání, ke kterému došlo v roce 1623. Dnes večer zahájili ve Slezském zemském muzeu výstavu.
          16:16
          Zahradníci zdražili, zájem o ně roste.
           Zájem o zahradnické služby roste. Podle firem je navíc poptávka větší, než nabídka. Lidé si nejčastěji objednávají stříhání stromů, pletí záhonů nebo výsadbu okrasných keřů. Zákazníky podle nich neodrazuje ani cena, které museli letos kvůli rostoucím nákladům zvýšit.
           18:26
           SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava.
            Lokální bouřky včera zaměstnaly hasiče na Frýdecko-Místecku. Ti vyjížděli k více než třem desítkám případů. / Ostravská zoologická zahrada odchovává dvě mláďata servalů. V prvních dnech po narození trávila koťata se svou matkou převážně ve vnitřních prostorech, které nejsou veřejnosti přístupné.
            19:10
            Operační centrum pro lodní dopravu.
             Operační centrum pro lodní dopravu v Ostravě slaví 20 let fungování. Místní programátoři vyvíjí software pro navigaci lodí i elektrifikaci těžby. Ještě před dvaceti lety se ostravští odborníci zabývali jen zpracováním kovů, teď se podílí na světové inovaci přepravy.
             20:53
             Příběhy Paměti národa v ČT.
              Osudy lidí ve 20. století, to se snaží mapovat Paměť národa. Dokumentátoři zaznamenávají a nahrávají jejich vzpomínky, aby se zachovaly pro budoucí generace. Hlavně těch nejstarších, tedy těch, kteří pamatují události v první polovině století, ale kvapem ubývá. V současné době se tak dokumentuje období komunismu.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              25. květen

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              22. září

              Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

              22. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              21. září

              Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

              21. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. září

              Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

              20. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. září

              Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

              19. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. září

              Armádní drony

              18. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. září

              Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

              15. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              14. září

              Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

              14. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              13. září

              13. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. září

              Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

              12. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. září

              Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

              11. 9. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám