25 minut

23. květen

Část: Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

Obsah dílu

Pošta nabízí městům provoz poboček. — Pošta nabízí městům provoz poboček. — Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

Části dílu

01:05
Pošta nabízí městům provoz poboček.
  Někteří starostové mají zájem o placenou službu pošta Partner Plus - má být alternativou za rušené pobočky. Veškeré náklady na provoz by ale platila města. Na přesných podmínkách se ještě zástupci měst a obcí musí s vedením pošty dohodnout. Zatím se v celém Česku jedná o třiceti takový pobočkách.
  03:05
  Pošta nabízí městům provoz poboček.
   O zrušení tří set poboček rozhodla vláda, provoz ukončí k třicátému červnu. V Moravskoslezském kraji se jedná o třináct pracovišť, v kraji Olomouckém sedm.
   03:22
   Pošta nabízí městům provoz poboček.
    Postoj Svazu měst a obcí k nabídce Pošta Partner plus s výkonnou ředitelkou Radkou Vladykovou.
    06:09
    Silné bouřky na východě Česka.
     Jih a východ Česka zasáhly velmi silné bouřky. Doprovázeny byly hlavně přívalovým deštěm, který na některých místech způsobil lokální zatopení sklepů a silnic. U Frenštátu pod Radhoštěm se objevilo i krupobití.
     08:18
     Radní Olomouce chtějí multifunkční halu.
      Rada města Olomouce rozhodla těsným hlasováním o budoucnosti tamního zimního stadionu. Nepočítá s jeho opravou, ale upřednostnila nabídku soukromého investora. Ten chce na okraji centra města postavit novou multifunkční halu. Radní měli k dispozici analýzu, která porovnávala tři možnosti: stavbu nové haly, nebo opravu stávajícího stadionu za peníze města, třetí variantou byla podpora provozu soukromé haly. Za tu by mělo město ročně po dobu třiceti let platit 37 milionů korun. Částka se má zvyšovat o inflaci
      09:11
      Kontroly na hranicích se Slovenskem.
       Slovensko může od zítřka zavést kontroly na hranicích s Českem, Polskem, Rakouskem a Maďarskem, kvůli akcím s velkou mezinárodní účastí. Období možných kontrol, které se týkají i letišť, potrvá do 8. června.
       09:34
       30 let Odborového léčebného ústavu.
        Děti, které se kvůli svému chronickému onemocnění hůře přizpůsobují režimu v běžné mateřské škole - už třicet let se jim věnují ve speciálním zařízení ve Frýdku-Místku, které úzce spolupracuje také s léčebným ústavem v Metylovicích. Vedle učitelek jsou dětem k dispozici i zdravotníci. Zatímco zpočátku pečovali hlavně o děti s alergiemi, postupem času své zaměření rozšířili.
        11:56
        Stan proti melanomu.
         Počet lidí s rakovinou kůže podle lékařů stále narůstá. Jedná se o nejběžnější typ rakoviny vůbec. Častější je podle odborníků u lidí se světlou kůží a světlými vlasy. Nejen ti si dnes mohli přijít nechat zkontrolovat svá znaménka na tradiční akci Stan proti melanomu.
         12:32
         Cvičení hasičů v sutinách domů.
          Hasiči cvičí v sutinách dvou domů nedaleko Nošovic. Za pomocí speciálně vycvičených psů trénují vyproštění zavalených osob. Částečně zdemolované domy hasičům poskytl Moravskoslezský kraj. Po zbourání bude na jejich místě stát část dálniční křižovatky.
          14:46
          Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku.
           Část obchvatu Frýdku-Místku směrem od Ostravy je ode dneška uzavřená. Ředitelství silnic a dálnic totiž reklamuje stavební firmě povrch nové dálnice. Zhruba půlkilometrový úsek budou muset dělníci zbourat a postavit znovu. Práce mají trvat zhruba měsíc.
           16:42
           Úklid v Jeseníkách před letní sezónou.
            Správa CHKO Jeseníky se připravuje na letní nápor turistů. V celé oblasti Jeseníků tak probíhají rozsáhlé jarní úklidy, ale také revize všech turistických tras. Jeseníky poslední roky zažívají rekordní návštěvnost, i na tu se kvůli ochraně přírody správa připravuje.
            18:51
            SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv.
             V bytě začalo hořet okolo 17. hodiny, hasiči už při příjezdu na místo viděli hustý kouř, valící se z oken. / Hasiči v Ostravě-Zábřehu vyprostili dnes ráno z kontejneru na obnošené oblečení uvíznutého bezdomovce.
             19:29
             Předseda Senátu v Olomouckém kraji.
              Předseda Senátu Miloš Vystrčil je na třídenní návštěvě v Olomouckém kraji. Pokračuje tak v sérii regionálních výjezdů. Sejde se zástupci místní samosprávy, neziskových organizací i veřejností. Teď jedná se zástupci neziskových organizací, města i firem v Přerově.
              21:15
              Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku.
               Zámecký park ve Frýdku-Místku se po obnově znovu otevřel veřejnosti. Část starších dřevin a stromů zmizela, přibylo přes sedm tisíc kusů rostlin. Projekt vyšel Moravskoslezský kraj na více než pět milionů korun.
               21:31
               Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.
                Odborníci z přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity zjišťovali, jak se za 250 let proměnila třetí nejvyšší hora Beskyd Kněhyně. Zkoumali původní smrky, terén nebo meteorologická data. Výzkum pomůže například s určením rizika sesuvů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                24. květen

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                22. září

                Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

                22. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. září

                Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. září

                Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

                20. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. září

                Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

                19. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. září

                Armádní drony

                18. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                15. září

                Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

                15. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. září

                Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

                14. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                13. září

                13. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. září

                Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

                12. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                11. září

                Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

                11. 9. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám