25 minut

22. březen

Obsah dílu

Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

Části dílu

01:11
Macura založil nový klub zastupitelů.
  Nový klub zastupitelů s názvem Nezařazení. V ostravském zastupitelstvu ho založil stávající primátor Tomáš Macura poté, co ho spolu s náměstkyní Zuzanou Bajgarovou vyloučili z klubu hnutí ANO. To předpokládá, že Ostrava bude mít v dubnu nového primátora. Kdo Macuru nahradí, mají krajští členové hnutí řešit příští týden.
  03:26
  Budoucnost koalice v Ostravě
   Komentář přidal politolog Lukáš Vomlela.
   06:34
   Plán na rušení poboček pošty
    Zavřít až 300 poboček napříč Českem - tak vypadá plán na transformaci České pošty. Státní podnik počítá s propouštěním. O práci by mohly přijít asi 2 tisíce lidí. Neměly by se ale rušit pošty v malých obcích.
    09:06
    Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua
     Další svědectví v případu otravy řeky Bečvy. Bývalý manažer vodního hospodářství obžalované společnosti Energoaqua u vsetínského soudu řekl, že podle něj havárii rožnovská firma nezpůsobila. Pracoval v ní desítky let, ještě před havárií šel do důchodu. Obžalovaný ředitel firmy Oldřich Havelka vinu od začátku odmítá. V září 2020 na téměř čtyřiceti kilometrech řeky uhynulo skoro čtyřicet tun ryb.
     10:01
     Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ
      Kázeňské řízení za kázeňský přestupek čeká policistu, kterému počátkem března po besedě v jedné z přerovských mateřských škol náhodně vystřelila služební zbraň. Kulka nikoho nezranila. Podle policie šlo o chybu jednotlivce, který porušil předpisy. O jeho případném postihu rozhodne ředitel přerovské policie. Kázeňský trest může mít mnoho podob - od písemného napomenutí, přes snížení základu mzdy na tři měsíce až po zákaz činnosti.
      10:35
      Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce
       Pyrotechnici dokončují průzkum na trase chybějícího úseku dálnice D35 u Olomouce. Prověřují, jestli je lokalita bezpečná pro dělníky a stavební stroje. Na konci druhé světové války se tu totiž bojovalo. To potvrdily i dnešní nálezy.
       12:34
       Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu
        Od 19. století stála roubenka v Komorní Lhotce na Frýdecko-Místecku, teď se postěhuje o pět desítek kilometrů jinam. V novém areálu Kolibiska ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm bude zastupovat usedlosti beskydských horských polan. Dřevěnou chalupu postupně rozkládají řemeslníci, čeká ji převoz na Valašsko a oprava.
        15:27
        Policie šetří okolnosti zastřelení psa
         Jako přestupek proti myslivosti se zatím hlučínským policistům jeví vyšetřování případu z Darkovic na Opavsku. Myslivec tam na konci února zastřelil psa - podle svých slov v domnění, že střílí na lišku. Přestupku se podle policie nejspíš dopustila i majitelka, která fenu nechala pobíhat večer po poli na volno.
         18:18
         Školení kvůli růstu kyberkriminality
          Co nejvíc omezit kyberkriminalitu - společný zájem policistů i bankéřů. Připravili sérii videí a školení, kde lidem vysvětlují, jaké triky bankovní podvodníci používají. Zločinů v on-line prostoru je za poslední rok dvojnásobek.
          18:57
          Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení
           Zemědělcům začíná nová sezona. Díky teplému a suchému počasí připravují půdu a sejí jarní plodiny dřív než vloni. Zároveň si spočítali, že se jim letošní rok znovu prodraží.
           21:25
           ČT spustí nové mutace Událostí v regionech
            Od prvního dubnového pondělí ještě víc regionálních a lokálních zpráv pro diváky České televize. Budou si moci nově vybrat z pěti relací Událostí v regionech. Ke stávajícím pořadům vysílaným z Prahy, Brna a Ostravy teď přibydou ještě verze pro jihozápad a severovýchod Čech. Na jejich přípravě se budou podílet čtyři česká regionální studia.
            21:50
            Premiéra taneční fantazie Hora
             Národní divadlo moravskoslezské uvádí v české premiéře Horu. Pohybovou fantazii vypráví její autor, izraelský choreograf Ohad Naharin, v originálním pohybovém jazyce, který pojmenoval GAGA - bourá jím zažité představy o současném tanci. Inscenaci přirovnal k hřišti s vlastními pravidly.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             23. březen

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             30. květen

             Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

             30. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám