15. březen

Obsah dílu

Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

Části dílu

01:09
Větší bezpečnost kolem ubytoven
  Čtyři sociálně vyloučené lokality, kde žije 250 lidí, evidují odborníci v Olomouci v rámci nové koncepce prevence kriminality, kterou si nechalo zpracovat vedení města. Z té vyplývá, že se obyvatelé v okolí těchto lokalit necítí bezpečně. Olomouc se chce ještě více zaměřit na sociální práci v terénu a prevenci.
  03:39
  Proměny sociálně vyloučených lokalit
   Téma doplnil ředitel Agentury pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj Martin Šmáček.
   09:39
   Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy
    Podle technologa čistírny odpadních vod obžalované společnosti Energoaqua nezpůsobila otravu řeky Bečvy tato rožnovská firma. Čtyř a půl hodinovým výslechem svědka pokračovalo projednávání kauzy u Okresního soudu ve Vsetíně. Obžalovaný ředitel firmy Oldřich Havelka vinu od začátku odmítá. Havárie se stala v září 2020. Na téměř čtyřiceti kilometrech řeky uhynulo skoro čtyřicet tun ryb.
    10:27
    Objasnění případu krádeže cigaret
     Začátkem prosince loňského roku se dva maskovaní muži vloupali v brzkých ranních hodinách do potravinového velkoskladu v Ostravě. Ukrást se jim podařilo cigarety za více než 3 miliony korun. Jeden z mužů ve skladu v minulosti pracoval.
     11:39
     Výpadek inzulínu v některých lékárnách
      Některé lékárny v Moravskoslezském kraji hlásí nedostatek vybraných typů inzulinu. Jejich nahrazování je podle lékárníků někdy složité. Větší lékárny jsou ale dobře zásobené.
      13:20
      Úspěch olomouckých filmařů
       Německý film Na západní frontě klid získal na letošním předávání Oskarů čtyři ocenění - za nejlepší mezinárodní snímek, hudbu, výpravu a také kameru. Natáčelo se také v Česku, přičemž součástí štábu byli i dva piloti dronů z Olomouce. Za všemi leteckými záběry proto stojí právě oni.
       15:50
       Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny
        Válka na Ukrajině zkomplikovala život i mnoha lidem s postižením. Olena Fadieiva, která v dětství přišla o obě nohy, byla odkázána na staré, opotřebované protézy, kvůli kterým už téměř nemohla vycházet ven. Až dobrovolník z Havířova jí pomohl v Česku zařídit nové. Teď se pro ženu snaží sehnat i invalidní vozík.
        19:10
        Spor kvůli změně územního plánu
         Změna územního plánu v Karviné odstartovala v roce 2015 už sedmiletý spor mezi firmou SATPET Production a magistrátem města. Areál, v němž se výrobní hala nachází, se totiž v územním plánu změnil na zónu individuálního bydlení, ve které není podle firmy výroba povolena.
         21:37
         Marie Antoinetta v NDM
          Marie Antoinetta - rokoková celebrita, jejíž život ukončila gilotina. Životní příběh jedné z nejrozporuplnějších postav evropských dějin přibližuje nová inscenace Národního divadla moravskoslezského. Divadelní adaptace románu Stefana Zweiga ukazuje dceru Marie Terezie jako průměrnou dívku.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          16. březen

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          29. květen

          ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          26. květen

          Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

          25. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám