16. březen

Obsah dílu

Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

Části dílu

01:23
Přípravy stavby vysokorychlostní trati
  Spolek pro přijatelný život kolem silnic a dálnic v Moravskoslezském kraji jednal společně se Správnou železnic o podobě vysokorychlostní trati Moravská brána. Ta má vést z Přerova přes Hranice až do Ostravy. Původní návrhy se nelíbily například obyvatelům Jistebníku.
  07:10
  Stěhování úřadu v Přerově
   V Přerově se na 14 dní uzavřou přepážky magistrátu, na kterých si lidé mohli vyřídit osobní doklady a požadavky na registr vozidel. Budova na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka prochází rekonstrukcí, úředníci se tak stěhují do náhradních prostor bývalé výstavní síně Pasáž.
   09:21
   Olomouc opět Městem pro byznys
    Nejlepší podmínky podnikatelům v Olomouckém kraji podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys nabízí Olomouc, druhé místo patří Prostějovu a třetí je Mohelnice na Šumpersku. Výzkum provedla analytická agentura Datank, která v něm hodnotila všechna města a obce s rozšířenou působností v Česku.
    09:50
    Polsko speciálním partnerem Dnů NATO
     Polsko bude speciálním partnerským státem letošních Dnů NATO v Ostravě, podruhé v historii konání mezinárodní přehlídky pozemní i letecké techniky. Petr Pavel to oznámil na své první návštěvě Polska společně s prezidentem Andrzejem Dudou.
     10:14
     Obnova Prelátské zahrady
      Za vysokými zdmi olomoucké vojenské nemocnice vzniká barokní Prelátská zahrada. Podle dochované rytiny z roku 1749. Dvou hektarový prostor totiž dříve býval park pro kněží, který ale za poslední desetiletí zpustl. Od léta by zahrada mohla být vůbec poprvé v historii přístupná veřejnosti.
      13:09
      Nehoda dočasně uzavřela D1
       Dálnici D1 mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou po poledni uzavřela nehoda dvou vozů. Podle prvotních informací policie řidič dodávky narazil zezadu do kamionu. Řidič dodávky byl zraněn, na místě zasahovala letecká záchranná služba.
       13:27
       Pohonné hmoty zlevnily
        Hostem Událostí v regionech byl předseda Unie nezávislých petrolejářů ČR Ivan Indráček.
        18:14
        Péče o děti s autismem
         Lékařům z ostravské městské nemocnice se podařilo zachránit autistického chlapce, který přestal přijímat potravu. Na jednotce intenzivní péče strávil celkem 14 dnů. Teď už znovu jí. Podle psychologů se jeho stav zlepšil hlavně kvůli skvělé spolupráci mezi lékaři a matkou.
         20:15
         Karvinou zdobí nový mural
          Namaloval ho polský streetartový umělec Kamil Kučko, který je profesorem na Akademii umění v Krakově. Město si ho vybralo z deseti navržených umělců. Na boční stěnu jednoho z bytového domů v Karviné-Ráji vyobrazil dva mladé lidi, kteří pozorují z oken moderní a starou Karvinou. Velkoformátová malba vznikala pět dnů.
          21:41
          Edice přibližuje olomoucké fotografy
           Muzeum umění v Olomouci a Vydavatelství Univerzity Palackého pracují na společné ediční řadě. Představuje fotografy spojené s Olomoucí a tamním regionem - rodáky i ty, kteří s městem spojili svá studia nebo práci. Zatím pátou knihou v edici je tvorba fotografické dokumentaristky Blanky Lamrové.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           17. březen

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

           25. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám