Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Přípravy na variantu omikron — Přípravy na variantu omikron — Komplikace při stavbě D55 — Změny v PCR testování — Testování ve školách — Zadržení mladých lupičů — Šéfka žalobců uspěla u soudu — Nedostatek žaludů a kaštanů — Nárůst nezaměstnanosti — Rekonstrukce ostravské Rudné — Stavba nové tramvajové trati — Historie hájenek v Beskydech

Části dílu

01:09
Přípravy na variantu omikron
  Někteří zaměstnavatelé začali s testováním pracovníků na koronavirus dřív, než určuje nařízení vlády. Například moravskoslezské hejtmanství - z 380 lidí měl dnes pozitivní výsledek jeden zaměstnanec. Povinně se ve firmách v Česku bude testovat od příštího pondělí - a to antigenně, dvakrát týdně. Lidé s pozitivním testem půjdou do pětidenní karantény - vyjma těch, pro které bude platit režim karantény pracovní.
  03:29
  Přípravy na variantu omikron
   Živě Josef Suchánek, hejtman OL kraje.
   07:13
   Komplikace při stavbě D55
    Nejdřív naděje, teď nové komplikace okolo příprav stavby části dálnice D55 mezi Přerovem a Kokorami. Nejvyšší správní soud po letech zrušil rozsudek, který stavbu připravil o územní rozhodnutí. Žalobu, kterou podala obec Rokytnice, slíbilo nové vedení vesnice stáhnout. Zatím se k tomu ale nechystá.
    09:53
    Změny v PCR testování
     Lidé očkovaní nebo ti, kteří koronavirus prodělali, a děti do 18 let se mohou nově nechat otestovat zdarma pětkrát v jednom měsíci. Doposud to bylo maximálně dvakrát. Neočkovaní si musejí test i nadále platit. Pokud začne mít neočkovaný člověk příznaky během karantény, může chtít u praktického lékaře žádanku na PCR test zdarma.
     10:18
     Testování ve školách
      Ve školách se budou od příštího pondělí testovat na koronavirus všichni žáci, studenti i zaměstnanci jen jednou týdně. Při návštěvě Fakultní nemocnice Brno to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Minulý čtvrtek testování odhalilo jen minimum případů.
      10:55
      Zadržení mladých lupičů
       Deset krádeží a dvě loupeže na Ostravsku a Frýdecko-Místecku připisují policisté trojici mladíků z regionu. Dva skončili ve vazební věznici. Oběti si vytipovávali mimo jiné v restauracích a barech. Policejní komisař je obvinil ze tří trestných činů.
       12:17
       Šéfka žalobců uspěla u soudu
        Někdejší šéfka Okresního státního zastupitelství v Ostravě Tamara Kornasová uspěla s žalobou proti svému odvolání. Z funkce ji v červnu 2018 - krátce před svým odchodem z úřadu - odvolal ministr spravedlnosti Robert Pelikán, a to za závažné porušení povinnosti. Současný ministr Pavel Blažek se bude muset záležitostí zabývat znovu.
        12:43
        Nedostatek žaludů a kaštanů
         V přírodě je letos málo žaludů nebo kaštanů a některá zvířata kvůli tomu čeká náročná zima. Podle odborníků je za tím cyklus plodnosti dřevin a také chladné jarní počasí. Mnohé květy dubů, jírovců a buků zmrzly.
         15:19
         Nárůst nezaměstnanosti
          Nezaměstnanost v OL i MS kraji koncem roku stoupla. V MS regionu o dvě desetiny procenta na více než pět procent, lidí bez práce bylo v prosinci celkem přes 2-a-40 tisíc. Spolu s Ústeckým regionem nejvíce v Česku. V OL kraji se nezaměstnanost zvýšila o čtyři desetiny na téměř tři a půl procenta - práci hledá přes 14 tisíc lidí.
          15:45
          Rekonstrukce ostravské Rudné
           V Ostravě začalo dopravní omezení v Rudné ulici. Kvůli špatnému stavu se budou bourat a znovu stavět vítkovické mosty. Zdržení čeká především řidiče, kteří míří na Opavsko nebo Karvinsko.
           17:48
           Stavba nové tramvajové trati
            Stavba nové tramvajové trati komplikuje dopravu v Olomouci. Změny se dotkly i autobusů - musejí jezdit jinudy. Kvůli další stavbě je hromadná doprava omezená i v centru města.
            20:57
            Historie hájenek v Beskydech
             Historie Beskyd vyprávěná příběhy hajných a hájenek. Za knihou o těch, kdo staletí pečovali o lesy a zvířata v moravskoslezských horách, stojí Petr Anderle a Oldřich Boháč. Dva roky sháněli materiál a psali.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

             27. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

             26. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

             25. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

             24. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

             23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

             20. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám