Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Přípravy na variantu omikron — Přípravy na variantu omikron — Komplikace při stavbě D55 — Změny v PCR testování — Testování ve školách — Zadržení mladých lupičů — Šéfka žalobců uspěla u soudu — Nedostatek žaludů a kaštanů — Nárůst nezaměstnanosti — Rekonstrukce ostravské Rudné — Stavba nové tramvajové trati — Historie hájenek v Beskydech

Části dílu

01:09
Přípravy na variantu omikron
  Někteří zaměstnavatelé začali s testováním pracovníků na koronavirus dřív, než určuje nařízení vlády. Například moravskoslezské hejtmanství - z 380 lidí měl dnes pozitivní výsledek jeden zaměstnanec. Povinně se ve firmách v Česku bude testovat od příštího pondělí - a to antigenně, dvakrát týdně. Lidé s pozitivním testem půjdou do pětidenní karantény - vyjma těch, pro které bude platit režim karantény pracovní.
  03:29
  Přípravy na variantu omikron
   Živě Josef Suchánek, hejtman OL kraje.
   07:13
   Komplikace při stavbě D55
    Nejdřív naděje, teď nové komplikace okolo příprav stavby části dálnice D55 mezi Přerovem a Kokorami. Nejvyšší správní soud po letech zrušil rozsudek, který stavbu připravil o územní rozhodnutí. Žalobu, kterou podala obec Rokytnice, slíbilo nové vedení vesnice stáhnout. Zatím se k tomu ale nechystá.
    09:53
    Změny v PCR testování
     Lidé očkovaní nebo ti, kteří koronavirus prodělali, a děti do 18 let se mohou nově nechat otestovat zdarma pětkrát v jednom měsíci. Doposud to bylo maximálně dvakrát. Neočkovaní si musejí test i nadále platit. Pokud začne mít neočkovaný člověk příznaky během karantény, může chtít u praktického lékaře žádanku na PCR test zdarma.
     10:18
     Testování ve školách
      Ve školách se budou od příštího pondělí testovat na koronavirus všichni žáci, studenti i zaměstnanci jen jednou týdně. Při návštěvě Fakultní nemocnice Brno to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Minulý čtvrtek testování odhalilo jen minimum případů.
      10:55
      Zadržení mladých lupičů
       Deset krádeží a dvě loupeže na Ostravsku a Frýdecko-Místecku připisují policisté trojici mladíků z regionu. Dva skončili ve vazební věznici. Oběti si vytipovávali mimo jiné v restauracích a barech. Policejní komisař je obvinil ze tří trestných činů.
       12:17
       Šéfka žalobců uspěla u soudu
        Někdejší šéfka Okresního státního zastupitelství v Ostravě Tamara Kornasová uspěla s žalobou proti svému odvolání. Z funkce ji v červnu 2018 - krátce před svým odchodem z úřadu - odvolal ministr spravedlnosti Robert Pelikán, a to za závažné porušení povinnosti. Současný ministr Pavel Blažek se bude muset záležitostí zabývat znovu.
        12:43
        Nedostatek žaludů a kaštanů
         V přírodě je letos málo žaludů nebo kaštanů a některá zvířata kvůli tomu čeká náročná zima. Podle odborníků je za tím cyklus plodnosti dřevin a také chladné jarní počasí. Mnohé květy dubů, jírovců a buků zmrzly.
         15:19
         Nárůst nezaměstnanosti
          Nezaměstnanost v OL i MS kraji koncem roku stoupla. V MS regionu o dvě desetiny procenta na více než pět procent, lidí bez práce bylo v prosinci celkem přes 2-a-40 tisíc. Spolu s Ústeckým regionem nejvíce v Česku. V OL kraji se nezaměstnanost zvýšila o čtyři desetiny na téměř tři a půl procenta - práci hledá přes 14 tisíc lidí.
          15:45
          Rekonstrukce ostravské Rudné
           V Ostravě začalo dopravní omezení v Rudné ulici. Kvůli špatnému stavu se budou bourat a znovu stavět vítkovické mosty. Zdržení čeká především řidiče, kteří míří na Opavsko nebo Karvinsko.
           17:48
           Stavba nové tramvajové trati
            Stavba nové tramvajové trati komplikuje dopravu v Olomouci. Změny se dotkly i autobusů - musejí jezdit jinudy. Kvůli další stavbě je hromadná doprava omezená i v centru města.
            20:57
            Historie hájenek v Beskydech
             Historie Beskyd vyprávěná příběhy hajných a hájenek. Za knihou o těch, kdo staletí pečovali o lesy a zvířata v moravskoslezských horách, stojí Petr Anderle a Oldřich Boháč. Dva roky sháněli materiál a psali.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Výuka nadaných dětí — Počty nadaných dětí — Nové využití památek — Vyhláška o regulaci hazardu v Opavě — ČIŽP nařídila zastavit stavbu vodní nádrže — Studentka UPOL šlechtí odolnou rostlinu — Soud vrátil k došetření otravu Bečvy — Čtvrté kolo dotací na výměnu kotlů — Zdražování obědů ve školních jídelnách — Uzavírka u Frýdku-Místku — Festival Move Fest

             Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám