Krach skupiny Bohemia Energy přivedl před klientská centra jiných dodavatelů energie řady jejích zákazníků. Změnu cen avizují také teplárny.
Moravskoslezský kraj je na tom nejhůře v počtech prokázaných případů onemocněním covid-19. Výrazně pak vzrůstají i počty studentů a žáků, kteří zůstávají v domácí izolaci.
Do Ostravy přijel světově uznávaný architekt Steven Holl. Podle jeho návrhu se má ve městě stavět koncertní sál. Cena překročí dvě a půl miliardy.

Obsah dílu

Zdražování energií

Krach skupiny Bohemia Energy přivedl před klientská centra jiných dodavatelů energií řady jejích zákazníků. Ti o dodávky elektřiny a plynu nepřijdou, musí ale do půl roku uzavřít novou smlouvu.
Zaplatí ale víc. Změnu cen avizují také teplárny.

Zdražování energií

Jak mají stávající zákazníci Bohemia Energy postupovata kdy se situace na trzích energií zklidní, jsem se v podvečer ptala ekonoma Štěpána Křečka.

Obnova kovidových jednotek

271 nově nakažených koronavirem evidují hygienici za středu v MS kraji. Podle hejtmana Iva Vondráka je v nemocnicích už 77 pacientů. Kraj připravuje znovuotevření kovidových jednotek v dalších zdravotnických zařízeních.

Více žáků v domácí izolaci

V MS kraji výrazně vzrůstají i počty studentů a žáků, kteří zůstávají v domácí izolaci. V karanténě je přes 2 tis. žáků a studentů. Za nárůst nemocných může podle hygieniků nedodržování protiepidemických opatření.

Vývoj počtu nakažených v OL kraji

A ještě čísla za Olomoucký kraj. Tam je počet nově nakažených roste od počátku týdne, včera jich přibylo 135. Týdenní incidence je tam nejhorší na Přerovsku a Prostějovsku. Průměrná domácnost zaplatí měsíčně o 250 Kč více.

Nové endoskopické pracoviště

Orlovská nemocnice rozšířila své endoskopické oddělení. To bylo v provozu už na začátku roku,
o vyšetření byl ale enormní zájem. Díky nové technice se zpřesní diagnostika, přibyly 2 sály a dospávací pokoj. Lékaři tak mohou provádět větší škálu zákroků. MS kraj vyšlo rozšíření centra
na 12 mil. Kč.

30 let Armády spásy

Armáda spásy slaví 30 let v Česku. První azylový dům tu otevřela v roce 1991 v Havířově na místě bývalé školky. Za rok tam její služby využije až 800 lidí. Výročí letos připadlo na dny proti chudobě,
během kterých se Armáda spásy společně s Charitou Ostrava snaží na problémy nejen lidí bez domova upozornit.

Steven Holl v Ostravě

Do Ostravy přijel světově uznávaný architekt Steven Holl. Podle jeho návrhu se má ve městě stavět koncertní sál. Jeho tvar z nadhledu připomíná pouzdro na hudební nástroj a jeho novostavba doslova
překročí ostravský památkově chráněný Dům kultury, sídlo Janáčkovy filharmonie. Cena stavby přesáhne 2,5 mld.

Stavba koncertní haly

Živě Tomáš Macura, primátor Ostravy.

Trenér koní pro Velkou pardubickou

Pavel Složil starší má za sebou 11 startů na nejtěžším dostihu u nás, Velké pardubické. Vyhrát tento dostih se mu na rozdíl od jeho syna, který triumfoval letos, nikdy nepodařilo. S koňmi ale pracuje celý život i po ukončení kariéry profesionálního žokeje. Ve svých stájích v Radslavicích na Přerovsku
trénuje budoucí dostihové koně.

Obnova kaple u Zlatých Hor

Z trosek a polorozbořené stavby se stává chlouba celého regionu. Kaple svaté Anny v lesích nedaleko Zlatých Hor na Jesenicku desítky let chátrala. Spolku několika nadšenců se ji ale podařilo zachránit
a postupně ji opravují. Neobvyklá je mimo jiné spojením kamene, oceli a skla.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD