Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Opravy nádraží za evropské peníze

Začíná rekonstrukce nádraží Osoblaha. Jde o poslední zastávku na úzkorozchodné trati z Třemešné. Nádraží koupil a zrekonstruuje spolek tamních nadšenců. Ten od Správy železnic odkoupil ještě další čtyři nádražní budovy.

Opravy nádraží za evropské peníze

Živě Rostislav Kocián, starosta Třemešné.

Dostavba D1

Ministerstvo dopravy dnes vydalo stavební povolení na výstavbu posledního úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. Na svém Twitteru to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Podle ředitele firmy Radka Mátla lze čekat podání rozkladu proti povolení. Na dostavbu asi deseti- kilometrového úseku v tuto chvíli běží výběrové řízení na zhotovitele a zároveň s ním i majetkoprávní příprava stavby.

Oprava cesty na Pstruží

V pondělí začne oprava více než devítikilometrového úseku silnice I/56 mezi Frýdkem-Místek a obcí Pstruží. Silnice zůstane v době prací průjezdná, řidiči se ale mají připravit na možné komplikace. Rekonstrukce bude rozdělená do tří úseků a potrvá nejdéle do Vánoc.

Vrah seniorky ve vazbě

Olomoučtí kriminalisté zadrželi muže, kterého podezřívají z vraždy 84leté seniorky. Měl ji zabít v noci na středu, poté co se vloupal do jejího domu v Olomouci-Nedvězí. Pachatele, který byl před tím několikrát trestaný za krádeže, zadrželi po několika hodinách. Muž se po předchozím zapírání policii přiznal. Soud ho poslal odpoledne do vazby.

Lázeňské vouchery pro zdravotníky

Lázně v kraji začaly přijímat rezervace na pobyty zdravotníků, kteří pečovali o pacienty na covidových lůžkách. Ministerstvo zdravotnictví jim na to přispěje osmi tisíci korunami. Celkem resort vyčlenil 856 milionů. Lázeňská zařízení v regionu ale vytěžují i běžní hosté, zdravotníci tak někde mohou mít problém voucher uplatnit.

Beats for Love

V Ostravě večer začíná hudební festival Beats for Love. Organizátoři se rozhodli během prázdnin uspořádat tři menší akce, tak aby vyhověli vládním nařízením. Na hromadných venkovních akcích aktuálně může být jen 5 tisíc lidí.

Recidivista vykrádal byty

Policisté zatkli recidivistu, který vykradl nejméně 23 prodejen, skladů, garáží a bytů. Bral z nich vše, co mohl prodat známým nebo v zastavárnách. Škoda dělá přibližně osm set tisíc korun. V jednom případě ho při krádeži zastihli majitelé rodinného domu, právě když chtěl odejít s cyklistickými potřebami. Kriminalisté muže obvinili z několika trestných činů. Problémy se zákonem má už potřinácté, skončil ve vazbě.

Podzemní laboratoře ve Staříči

Evropská unie rozdělila první miliardy z Inovačního fondu. Projekty mají za pomoci nejmodernějších technologií snižovat emise skleníkových plynů. V silné konkurenci uspěl i jediný projekt v Česku. Na uzavřeném dole Staříč na Frýdecko-Místecku ho chce uskutečnit britská firma. Bude pilotní a mohl by se stát součástí záměru Hornicko-geologické fakulty. Ta chce v místě vybudovat podzemní laboratoř.

Pocta Jindřichu Wankelovi

Průkopníkovi moravské archeologie Jindřichu Wankelovi věnovalo Vlastivědné muzeum v Olomouci svou novou výstavu. Expozice, kterou provází informace o životě a díle této osobnosti, připomíná zároveň 200 let od jeho narození.

Ochránce v Kině Art

Živě Michal Reitler, kreativní producent ČT.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD