Události v regionech (Ostrava)

27. červenec 2021

Část: Úspěch studenta i firmy

Obsah dílu

Očkování bez registrace v Olomouci — Očkování bez registrace v Olomouci — Očkovat začne i Karviná — Volby se blíží — Více úrazů na elektoběžkách — Krokodýl stále uniká — Postižení sportovci trénují — Dražší elektřina pro firmy — Analýza odpadu v Rožnově — Zájem o koupaliště klesá? — Úspěch studenta i firmy

Části dílu

01:13
Očkování bez registrace v Olomouci
  V Olomouci ode dneška očkují proti covidu-19 i bez předchozí registrace, a to v nákupní galerii v centru města. Kapacita je až 500 lidí denně, přijít může každý, komu je více než šestnáct let a otevřeno je denně od desíti do 19. hodin. Po jesenické poliklinice jde o druhé místo v kraji, kde není nutná registrace.
  03:49
  Očkování bez registrace v Olomouci
   Živě Jarmila Kohoutová, koordinátorka očkování v OL kraji.
   06:54
   Očkovat začne i Karviná
    Očkovat bez registrace budou o víkendu také v nemocnici Karviná-Ráj. Tamní místo bude otevřené v sobotu i v neděli od osmi rána do sedmi večer. Podrobnosti připojí Pavla Daňková a přidá i zkušenosti z Ostravy, kde místo bez rezervace funguje už týden.
    08:44
    Volby se blíží
     V Olomouckém kraji podaly své kandidátní listiny zatím čtyři politická uskupení, která se hodlají v říjnu ucházet o hlasy ve sněmovních volbách. V MS kraji to byly k pondělnímu odpoledni tři politické subjekty. Na přípravu kandidátek mají strany, hnutí a koalice čas ještě týden. Volby se konají druhý říjnový pátek a sobotu.
     09:09
     Více úrazů na elektoběžkách
      V Ostravě výrazně přibylo úrazů, které si lidé způsobili na elektrických koloběžkách nebo na elektrokolech. Podle lékařů Městské nemocnice jde především o dospělé pacienty a zranění bývají i velmi závažná. Sdílené elektrické koloběžky jsou letos v Ostravě poprvé k zapůjčení. Dá se na nich jet rychlostí až 25 kilometrů za hodinu. Kvůli vysoké rychlosti se způsobená poranění blíží dopravním úrazům.
      09:43
      Krokodýl stále uniká
       Už druhým dnem pátrají policisté po krokodýlovi čelnatém v Ostravě-Hrabůvce. Pětiletý zhruba metr dlouhý plaz utekl chovateli v sobotu. Na policii to ale majitel ohlásil teprve včera. Navíc o chovu zvířete neinformoval zdejší veterinární správu, jak mu nařizuje zákon. Za to mu hrozí pokuta až milion korun.
       11:40
       Postižení sportovci trénují
        Před jedenácti lety nehoda na motorce a po ní invalidní vozík. Maxim Pachomov z Petřkovic měl tehdy těsně před maturitou a rád sportoval. Ke sportu se vrátil - díky stolnímu tenisu. Jeho snem je probojovat se mezi českou elitu na mistrovství republiky.
        14:30
        Dražší elektřina pro firmy
         Ceny elektřiny prudce rostou - firmy ji na burzách nakupují až o 40% dráž než loni. Podniky v Moravskoslezském kraji, které jsou na elektřině provozně závislé, už teď počítají s tím, že budou muset zdražit vyráběné zboží. Elektřina zdraží také pro domácnosti.
         17:36
         Analýza odpadu v Rožnově
          Co všechno končí ve směsném komunálním odpadu. To podrobně zjišťují v Rožnově pod Radhoštěm. Výsledky mají pomoci, aby se ve městě vytřídilo více odpadu a nestoupaly náklady na jeho likvidaci. Půltunový, ručně rozebíraný vzorek v sobě ukrýval například potraviny, elektroniku i součástky z automobilů.
          18:24
          Zájem o koupaliště klesá?
           Živě Lenka Papajová, mluvčí, Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy.
           21:40
           Úspěch studenta i firmy
            Studentská firma z gymnázia v Ostravě-Hrabůvce uspěla v mezinárodní soutěži mladých podnikatelů. Účastnilo se jí na 370 tisíc středoškoláků ze 4 desítek evropských zemí. Smyslem je naučit mladé lidi podnikat. Osmnáctiletý ostravský gymnazista Vít Kuldan se umístil mezi pěti nejlepšími firemními šéfy.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            28. červenec 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            31. březen

            31. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. březen

            Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

            30. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. březen

            Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

            29. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            28. březen

            Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám