Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Přebytek vakcín v městské nemocnici

Městská nemocnice Ostrava má na nadcházející týden více vakcín než zájemců o očkování. Zítra jí dorazí 300 dávek od firmy Pfizer, pro které zatím nemá využití. Vydrží do úterý, poté expirují a zdravotníci s nimi nebudou moci očkovat. Vedení kraje počítá s tím, že o přebytečné vakcíny
projeví zájem lidé 50+. Těm se registrace otevře zítra.

Přebytek vakcín v městské nemocnici

Živě Martin Gebauer, náměstek MS hejtmana pro zdravotnictví.

Vyšetřování požáru

Vyšetřování tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém loni v srpnu zemřelo 11 lidí,
skončí pravděpodobně v létě. Kriminalisté čekají na znalecké posudky. Policisté útočníka obvinili
z vraždy a obecného ohrožení. Hrozí mu až výjimečný trest, včetně doživotí. Motivem žhářského útoku byly podle žalobce spory v rodině. Obviněný neunesl, že jej opustila manželka, a zapálil byt, kam se odstěhovala. Uvnitř v tu chvíli slavilo 15 lidí narozeniny.

Obří lakovna v Ostravě

Společnost Škoda Vagonka dokončila v Ostravě novou lakovnu, jednu z největších ve střední Evropě. Umožní týdně nastříkat plochu vagonů o rozloze fotbalového hřiště, ročně jí bude moci projít až 120 vlakových skříní. Firmě to umožní navýšit výrobu vlaků až o 2/3. Podnik rozšiřuje své výrobní zázemí v rámci projektu Nová Vagonka za 1 mld. Kč, spolu s tím vznikají stovky pracovních míst.

Přerov má novou estakádu

Po nové estakádě v Přerově-Předmostí začala jezdit auta. Most má odvést především nákladní dopravu z podjezdu pod železniční tratí, kde se často tvořily dopravní zácpy. Estakáda zatím Přerovu
pomůže jen částečně, dopravu tam komplikuje i stavba nedaleké okružní křižovatky a průtahu městem.

Údajný posudek na otravu Bečvy

Živě redaktor Luboš Dostál.

Zásah policie

Policisté Speciální pořádkové jednotky dnes ve Frýdku-Místku pomohli vyřešit nebezpečnou dopravní situaci. Když projížděli městem, uviděli z odstaveného kamionu, který převážel nová auta,
šlehat plameny. Na vině byla prasklá pneumatika a vzápětí i druhá. Policisté pomohli řidiči,
odklonili dopravu a hasili pneumatiky příručními přístroji až do chvíle, než dorazili hasiči.

Nová tvář aglomerace

V části průmyslových Vítkovic buduje soukromý investor nový areál. Proměna místa bude stát 2 mld. Kč. Lokalita známá jako Aglomerace navazuje na DOV a širší centrum města.

Útok na spoluvězně před soudem

Případ násilí ve vězení u Krajského soudu v Ostravě. Vězeň z heřmanické věznice je obžalovaný z pokusu o těžké ublížení na zdraví. V cele, kde si odpykává 10 let za pokus o vraždu, téměř před 2 lety podle obžaloby bezdůvodně polil vařící vodou spícího spoluvězně. Způsobil mu popáleniny na 12 % těla, především na obličeji a krku. Hrozí mu za to až 12letý trest.

Turistická karta pro Opavsko

Firmám v Turistické oblasti Opavského Slezska má po koronavirové pandemii pomoct nový projekt.
Aplikace Turistická karta návštěvníky opavského regionu upozorní na zajímavá místa a služby v jejich okolí. Na projektu se podílí také město Opava i MS kraj.

Španělští umělci Pařížské školy v GVU

Býčí zápasy, Don Quijote, ženy a další motivy jsou k vidění v Galerii výtvarného umění v Ostravě.
Výstava s názvem "Španělští umělci Pařížské školy" dnes začala online vernisáží a spuštěním virtuální prohlídky na webových stránkách galerie.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD