25 minut

6. duben 2021

Obsah dílu

Zájem o vysoké školy — Zájem o vysoké školy — Uvolnění opatření od pondělí — Návrat žáků a studentů do škol — Hasiči rozvážejí testy pro školy — Opravy zámků na česko-polském pomezí — Počty nakažených klesají — Situace v nemocnicích — Očkovací centrum Ostrava ve středu uzavřené — Ochlazení a nový sníh — Komplikace na koridoru — Pomoc matkám v nouzi na Ukrajině

Části dílu

00:45
Zájem o vysoké školy
  Vysoké školy sčítají uchazeče, kteří mají zájem o studium. Některé fakulty a obory obdržely rekordní počet přihlášek. Třeba u hornických oborů ale naopak zájem klesá, fakulty se tomu snaží přizpůsobit a akreditovat nové obory.
  03:18
  Zájem o vysoké školy
   Živě Pavel Tuleja, rektor Slezské univerzity.
   07:09
   Uvolnění opatření od pondělí
    Od pondělka mohou znovu otevřít vybrané obchody a služby. Půjde například prodejny s dětským oblečením a obuví, papírnictví, taky farmářské trhy nebo čistírny a prádelny. Provoz mohou obnovit i zámečnictví, opravny zařízení pro domácnost nebo zoologické a botanické zahrady. Schválila to vláda.
    07:32
    Návrat žáků a studentů do škol
     Živě redaktorka Pavla Šamaj.
     09:26
     Hasiči rozvážejí testy pro školy
      Hasiči rozváželi antigenní testy ze 3 skladů státních hmotných rezerv v zemi. Jsou určené zaměstnancům škol, žákům a studentům, kteří by se měli jako první vrátit do tříd. Ze skladu ve Štítině na Opavsku vyjelo celkem 6 nákladních aut se 700 krabicemi testovacích sad.
      11:04
      Opravy zámků na česko-polském pomezí
       Hrady a zámky musejí být momentálně zavřené, a tak čas vyžívají k větším opravám. Třeba zámky Slezské Rudoltice a Linhartovy na české a Moszna na polské straně Slezska na rekonstrukci získaly v rámci přeshraničního projektu 91 mil. Kč.
       14:07
       Počty nakažených klesají
        V Moravskoslezském kraji přibylo za pondělí 138 nových případů, je to nejméně za celé 4denní velikonoční volno a přibližně o 600 méně než před týdnem, kdy byl ale pracovní den.
        14:23
        Situace v nemocnicích
         V Olomouckém kraji za pondělí přibylo 27 nově potvrzených lidí s koronavirem, v sobotu 22. Jde o nejnižší čísla od konce listopadu. Pozitivně testovaných i hospitalizovaných je ale výrazně více než po loňských Velikonocích.
         16:05
         Očkovací centrum Ostrava ve středu uzavřené
          Očkovací centrum na ostravském výstavišti Černá louka bude zítra zavřené. Fakultní nemocnice Ostrava to zdůvodňuje posunutím dodávek vakcín kvůli Velikonocům. Všichni objednaní lidé už obdrželi SMS zprávu nebo e-mail s novým termínem očkování. Do MS kraje má zítra dorazit 30 tis. dávek vakcíny Pfizer BioNTech. Centrum se otevře znovu ve čtvrtek.
          16:30
          Ochlazení a nový sníh
           V Česku se výrazně ochladilo .V noci na dnešek klesaly teploty pod nulu. Už od včerejšího odpoledne padal na řadě míst sníh a přidal se i silný vítr. Během dnešního rána platila téměř pro celou zemi výstraha před náledím. Doprava se kvůli tomu komplikovala hlavně na horách.
           18:14
           Komplikace na koridoru
            Na hlavním železničním koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou dnes začala série dlouhodobých výluk. Kvůli tomu jezdí dálkové spoje z Ostravska v jiné časy než dříve. Podle dopravců zatím vlaky projíždějí opravovanými úseky bez větších zpoždění.
            18:47
            Pomoc matkám v nouzi na Ukrajině
             Ostravsko-opavská diecézní charita se v novém projektu na Ukrajině snaží pomoci samoživitelkám, které by jinak žily pod hranicí chudoby. Charitní projekt podporuje Domov pro ohrožené matky poblíž Oděsy. Žije v něm 5 žen se svými dětmi.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             7. duben 2021

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             9. červen

             Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

             9. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. červen

             Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

             8. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám