25 minut

7. duben 2021

Obsah dílu

Nedostatek vakcín pozastavil očkování — Vývoj očkování v MS kraji — Přestěhované očkovací centrum v Přerově — Očkování v OL kraji — Síť olomouckého magistrátu pod útokem — Částečné otevření škol od pondělí — Distanční výuka v mateřských školách — Vypouštění tetřívka obecného — Nezaměstnanost v krajích neroste — Nová šichta pomáhá propuštěným z OKD — Převoz exponátů do muzea Tatry — Výstava Zavři oči, všechno bude fajn

Části dílu

00:46
Nedostatek vakcín pozastavil očkování
  V MS kraji chybějí vakcíny. Některá očkovací centra proto musela dočasně zavřít a zrušit rezervaci stovkám lidí, kteří dnes měli přijít. Termíny musely posouvat i nemocnice, např. Slezská v Opavě nebo v Karviné-Ráji.
  03:39
  Vývoj očkování v MS kraji
   V uplynulých 4 týdnech se postupně snižoval denní počet očkovaných v MS kraji. V druhém březnovém týdnu se očkovalo zhruba 5 až 5,5 tis. lidí denně, minulý týden to pak byly nanejvýš 4,5 tisíce. Včera ale počet očkovaných dosáhl téměř 6 tis. lidí.
   04:07
   Přestěhované očkovací centrum v Přerově
    Přes 500 naočkovaných denně má zajistit nové očkovací centrum v Přerově. To přesídlilo z areálu nemocnice do kulturního klubu na Horním náměstí. Kapacita se tím více než zdvojnásobila.
    05:37
    Očkování v OL kraji
     Živě s Jarmilou Kohoutovou, koordinátorkou tamního očkování.
     09:26
     Síť olomouckého magistrátu pod útokem
      Olomoucký magistrát musel kvůli poruše do odvolání odstavit datovou síť. Úřad kvůli tomu nemůže zpracovávat požadavky lidí. Agendu nevyřídí ani těm, kteří si návštěvu zarezervovali v objednávkovém systému. Informace podávají jednotlivé odbory po telefonu. Kdy bude datová síť znovu v provozu, zatím není jasné, město to dá vědět na webu.
      09:56
      Částečné otevření škol od pondělí
       Živě redaktorka Kristýna Prokešová.
       11:40
       Distanční výuka v mateřských školách
        Předškoláci se chystají na nástup do školy, distančně. Podle učitelek by ale bylo lepší, kdyby se děti z posledních ročníků mateřinek mohly vzdělávat přímo ve školce. Na přípravu do lavic už není moc času, zápis do prvních tříd musejí ZŠ zvládnout v dubnu. Mnohé jej uskuteční online.
        13:13
        Vypouštění tetřívka obecného
         Ohrožený tetřívek obecný se vrací do lesů Kralického Sněžníku. Lesníci společně s odborníky lesnického výzkumného ústavu vypouštějí plachého tetřívka do volné přírody 4. rokem, vždy na podzim a právě na jaře. Králicko-sněžnické podhůří je jedinou lokalitou na Moravě, kde se chráněný druh vyskytuje.
         16:07
         Nezaměstnanost v krajích neroste
          Nezaměstnanost v OL kraji v březnu klesla o desetinu procentního bodu na 4,4 %. Práci na konci měsíce v kraji hledalo přes 18 tis. lidí, méně než v únoru. V MS kraji zůstala nezaměstnanost druhý měsíc po sobě na 5,9 %. Počet uchazečů o práci mírně klesl, na konci března jich bylo přes 47,5 tisíce.
          16:35
          Nová šichta pomáhá propuštěným z OKD
           Na moravskoslezské nezaměstnanosti není znát, že jeden z velkých zaměstnavatelů, společnost OKD, ve 2. vlnách propouštěla. Pracovní pohovory i podepsání nových smluv už mají za sebou desítky zaměstnanců, jejichž kariéra v hornictví končí. S nastartováním nové jim pomáhá program Nová šichta.
           19:07
           Převoz exponátů do muzea Tatry
            Do nového Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici na Novojičínsku navážejí exponáty.
            Celkem půjde o 77 vozidel, včetně legendárního modelu, se kterým Karel Loprais před 33 lety vyhrál Rallye Paříž-Dakar. Návštěvníci se do muzea podívají zřejmě na podzim.
            21:25
            Výstava Zavři oči, všechno bude fajn
             Dětská figurka jako svědek scén z 80. let minulého století. Na obrazech Simony Blahutové sleduje každodenní život socialistického Československa. Cyklus obrazů pod názvem "Zavři oči, všechno bude fajn" vystavuje výtvarnice v olomoucké galerii Caesar i na svém webu.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             8. duben 2021

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             27. září

             27. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. září

             Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

             14. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám