Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Hejtmani chtějí povolat lékaře

Pandemie i přes veškerá vládní opatření a restrikce stále sílí. Jen za včerejšek přibylo v zemi přes 15 tis. nově nakažených, z toho 990 v MS kraji. Nemocnice jsou na hranici svých kapacit. Chybí hlavně personál, proto vláda včera večer rozhodla o povolání ambulantních specialistů.

Hejtmani chtějí povolat lékaře

Pravomoc povolat lékaře, specialisty a zdravotní sestry dostali hejtmani a primátor Prahy. Pracovní povinnost se ale netýká praktiků, pediatrů a gynekologů. Provoz v odborných ambulancích má být jen částečně omezený, aby pacienti dostali potřebnou péči.

Hejtmani chtějí povolat lékaře

Živě Josef Suchánek, hejtman OL kraje.

Naplněná kapacita center

Kapacita pro antigenní testování veřejnosti v nemocnicích OL kraje je na příští dny zaplněná, volné termíny jsou k dispozici nejdříve příští týden, výjimkou je pouze nemocnice v Prostějově. Zájem o antigenní testy se podle mluvčích zdravotnických zařízení zvedl okamžitě po oznámení povinného testování zaměstnanců. Některé nemocnice hledají možnosti, jak kapacitu testování ještě zvýšit.

Roušky pro nemajetné

Do potravinové banky v Ostravě hasiči přivezli 406 tis. respirátorů třídy FFP2 ze Správy státních hmotných rezerv. V nejbližších dnech budou rozdělovány sociálně slabým lidem, tedy bezdomovcům,
matkám samoživitelkám a dalším.

Čtvrtý den kontrol

Živě redaktorka Lucie Křížková.

Svrčinová hlavní hygieničkou

Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské hygienické stanice Pavla Svrčinová, potvrdil to České televizi Andrej Babiš. Jarmilu Rážovou vystřídá v polovině března.

Výhrady k pořadí očkování učitelů

Pokračuje očkování proti COVID-19. Od tohoto týdne vakcínu dostávají i senioři starší 70 let a také učitelé a pedagogičtí pracovníci. Někteří z nich si ale stěžují, že mladší kolegové přichází na řadu dříve.

Pokračuje testování ve firmách

Vlastní testovací centrum dnes zprovoznila pila Javořice na Prostějovsku, aby mohla své zaměstnance
pravidelně testovat na koronavirus. Časem by tu chtěli začít očkovat i veřejnost.

Kopřivnice otevřela hřiště

Živě René Lakomý, místostarosta Kopřivnice.

Autobusy a vlaky jako o prázdninách

Regionální autobusy a vlaky v MS kraji budou dočasně jezdit jako o prázdninách. Turistické linky v Jeseníkách a Beskydech pak už ode dneška přestaly na čas jezdit úplně. Důvodem je omezení pohybu
mezi okresy nařízené vládou.

Porubský oblouk pokryje lešení

Symbol ostravského obvodu Poruba, bytový dům Oblouk pokryje lešení. Začíná jeho největší rekonstrukce. Více jak stovku bytů v památkově chráněné budově koupil předloni městský obvod.
Za opravu exteriéru i interiéru zaplatí 109 milionů. Nájemníci dostanou protipožární dveře, dům novou střechu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD