25 minut

3. březen 2021

Obsah dílu

Firmy testují zaměstnance — Firmy testují zaměstnance — Omezení dopravy v krajích — Obce Karvinska vyzývají vládu — Třetí den kontrol pohybu — Vyšetřování otravy Bečvy — V nemocnicích ubývá volných lůžek — Pomáhají seniorům s registrací — Nové očkovací centrum ve Frýdku-Místku — Zájem o rekonvalescentní plazmu — Zemřel Radim Pařízek — Ve Strukově mají nejméně prostoru

Části dílu

00:43
Firmy testují zaměstnance
  Firmy začaly s povinným testováním zaměstnanců na COVID-19. Ten, kdo se bude testům vyhýbat, může dostat až 50tis. pokutu. U firem to může být půl milionu, a to i opakovaně. Testy musejí mít velké podniky u všech pracovníků hotové do 12. března.
  03:02
  Firmy testují zaměstnance
   Živě s Tomášem Pastrňákem z Krajské hospodářské komory MS kraje.
   06:38
   Omezení dopravy v krajích
    V souvislosti s omezením pohybu lidí mezi okresy budou regionální autobusy a vlaky v MS kraji dočasně jezdit jako o prázdninách. Turistické linky, jako třeba na Praděd nebo do Krásné a na Morávku v Beskydech, přestanou od zítřka jezdit úplně. Omezení pro příměstské autobusy začne platit v neděli a změny ve vlakové dopravě nastanou od čtvrtka 11. března.
    07:02
    Obce Karvinska vyzývají vládu
     O výjimku pro cestování mezi okresy Karviná a Ostrava zažádal Svazek měst a obcí okresu Karviná zahrnující 16 obcí a měst s 250 tis. obyvatel. Argumentuje dopravním kolapsem na Rudné, protože většina obyvatel Karvinska dojíždí za prací do Ostravy. Dopis s žádostí o udělení výjimky poslali ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi.
     07:32
     Třetí den kontrol pohybu
      Živě redaktorka Lucie Křížková.
      09:47
      Vyšetřování otravy Bečvy
       Viník otravy Bečvy je dál neznámý. Znalec už potřetí požádal o odklad termínu pro vypracování klíčového znaleckého posudku. Původně ho měl policii dodat do 28. února. Bez závěrů jeho zkoumání vyšetřovatelé případ neuzavřou. K úhynu 40 tun ryb v Bečvě došlo vloni 20. září.
       12:10
       V nemocnicích ubývá volných lůžek
        Epidemie koronaviru v zemi stále sílí. Podle dat MZ ČR se stále nebezpečně zvyšuje zatížení nemocnic. S nemocí COVID-19 je v ČR hospitalizováno více než 8 tis. lidí, z toho téměř 1 700 je pak ve vážném stavu. Například v Pardubickém kraji už nejsou žádná volná lůžka, v MS kraji je situace klidnější.
        I zde ale počty nemocných strmě rostou.
        15:23
        Pomáhají seniorům s registrací
         Část praktických lékařů je zahlcená telefonáty. Někteří senioři se jich ptají na informace ohledně očkování a samotné registrace. Proces je pro ně totiž složitý a někteří z nich nemají přístup k počítači a internetu. Proto zřídili na magistrátu v Karviné speciální linku. Lidé tam zavolají, domluví si termín a pracovníci jim s registrací pomohou.
         17:13
         Nové očkovací centrum ve Frýdku-Místku
          Živě Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku.
          19:58
          Zájem o rekonvalescentní plazmu
           Krevní centra stále hledají dárce rekonvalescentní plazmy. Její využití stoupá, a to především u nově hospitalizovaných. Fakultní nemocnice v Ostravě jí zásobuje nejen nemocnice v kraji, ale i v Čechách a hlavním městě. Jde ale pouze o podpůrnou léčebnou metodu.
           21:50
           Zemřel Radim Pařízek
            Zemřel ostravský hudebník Radim Pařízek. Bylo mu 67 let. Byl kapelníkem a bubeníkem heavymetalové skupiny Citron. V jeho ostravském hudebním studiu nahrávaly desítky hudebníků, mezi nimi třeba Miroslav Žbirka nebo David Koller. Jako podnikatel se věnoval mediální sféře.
            Byl majitelem rozhlasových a televizních stanic.
            22:14
            Ve Strukově mají nejméně prostoru
             Kvůli novým omezením volného pohybu obyvatel mají v Olomouckém kraji nejméně prostoru lidé ve Strukově na Olomoucku. Druhá nejmenší obec v České republice, ve které žije 150 obyvatel, má totiž rozlohu 0,5 km2. Podle starosty Jiřího Hubáčka se opatření v jejich obci ve skutečnosti ani dodržet nedá.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             4. březen 2021

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             9. červen

             Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

             9. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. červen

             Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

             8. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám