25 minut

11. prosinec 2020

Část: Ostrava schválila rozpočet

Obsah dílu

MS kraj hledá dobrovolníky — MS kraj hledá dobrovolníky — Blatný navrhne přechod do 4. stupně — Antigenní testy ve FN Olomouc — Opatření pro horské hotely — Zkouška nové lanovky v Jeseníkách — Dopady covidu na turistický ruch — Ostrava schválila rozpočet — Restaurace v existenčních problémech — Otevře se další část D48 — Policie odhalila pěstírnu konopí — Nová místa pro zaměstnance OKD — Sbírka starých mistrů v Olomouci

Části dílu

00:51
MS kraj hledá dobrovolníky
  V Česku začínají opět chybět pracovníci v nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. Např. vedení MS kraje se proto spojilo s městem Ostrava, dobrovolnickým centrem ADRA a dalšími, aby oslovili lidi, kteří by v těchto náročných dnech mohli pomoci.
  03:27
  MS kraj hledá dobrovolníky
   Živě s vedoucí ostravského dobrovolnického centra ADRA Dagmar Hoferkovou.
   06:50
   Blatný navrhne přechod do 4. stupně
    Ministr zdravotnictví Jan Blatný navrhne přechod do 4. stupně systému PES. Od včerejška v zemi přibylo 5 864 pozitivně testovaných na onemocnění covid-19. V MS kraji se skóre od pondělí zvýšilo z 66 na 71. Nejhorší situace zůstává na Opavsku a Ostravsku. Karvinsko se přesunulo z 3. do 4. stupně.
    07:37
    Antigenní testy ve FN Olomouc
     FN Olomouc zítra otevře na svém webu rezervační systém pro zájemce z řad veřejnosti o dobrovolné antigenní testování na covid-19. S ním začne 18. 12. a bude hrazené ze zdravotního pojištění.
     Odběrové místo bude v provozu do 23. 12. od 15:00 do 19:00. Provoz přes vánoční svátky ještě vedení nemocnice upřesní.
     08:09
     Opatření pro horské hotely
      Živě redaktor Pavel Habram.
      10:19
      Zkouška nové lanovky v Jeseníkách
       Zatímco hoteliéři čekají na rozhodnutí vlády, lyžařské areály po celé republice se připravují na začátek nové sezony. Stejně je tomu i ve Ski areálu Kraličák na Šumpersku, kde dnes probíhaly drážní zkoušky nové lanovky.
       12:10
       Dopady covidu na turistický ruch
        Výrazně méně turistů dorazilo letos do Jeseníků. Místní horská střediska a na ně navázané další služby tak přišly podle odhadů na tržbách o více než půl miliardy Kč. Největší pokles byl v 1. a 2. kvartálu, kdy počty návštěvníků klesly až o 80 %.
        13:27
        Ostrava schválila rozpočet
         Rozpočet Ostravy bude v příštím roce 9 mld. 900 mil. Kč. Je tak o více než 1 mld. Kč nižší ve srovnání s rokem letošním. Město o peníze přišlo i kvůli výpadkům příjmů z důvodu koronaviru. Příjmy se očekávají ve výši 8,3 mld. Kč. K vyrovnání rozdílu využije vedení Ostravy peníze z úvěru, úspory z předchozího roku i nevyčerpané fondy.
         14:34
         Restaurace v existenčních problémech
          Restaurace v Česku trápí velké finanční ztráty, ty jsou způsobeny významným poklesem prodeje v důsledku koronavirové pandemie. Řada majitelů nesouhlasí s posledními kroky vlády, která jim zatím nenabídla finanční kompenzace. Pokud by ČR navíc v příštím týdnu přešla do 4. stupně rizika, musely by restaurace zase zavřít úplně.
          17:12
          Otevře se další část D48
           Řidičům se příští úterý otevřou 2 důležité silniční úseky v MS kraji. Skončí přestavba úseku silnice I/48 Rybí-Rychaltice na dálnici D48 za více než 2 mld. Kč bez DPH a také výstavba obchvatu Skotnice, nové části silnice I/58, která se v Příboře na D 48 napojí.
           17:39
           Policie odhalila pěstírnu konopí
            Policisté odhalili v bytě na Olomoucku pěstírnu konopí, která podle kriminalistů fungovala zhruba 2 roky. Marihuanu tam měl pěstovat 39letý muž, který tam bydlel se svou matkou. Policisté u něj zajistili 9 kg sušené hmoty. Měl si vydělat téměř čtvrt milionu Kč.
            18:00
            Nová místa pro zaměstnance OKD
             Společnost OKD zřídila nové poradenské centrum, které by zaměstnancům mělo pomoci najít novou práci. Nejpozději na začátku příštího roku totiž společnost plánuje propustit téměř 2 tis. lidí. Dosud byla poradenská centra na všech dolech, teď vzniklo další, zaštítěné programem Nová šichta, v Karviné
             20:38
             Sbírka starých mistrů v Olomouci
              Tizian, van Dyck, Veronese, von Aachen a další slavná jména z proslulé kroměřížské obrazárny budou až do poloviny dubna k vidění v olomouckém Arcidiecézním muzeu. Výstava s názvem
              "1673/Kabinet pro biskupa" představí návštěvníkům 2 desítky obrazových skvostů starých mistrů a zároveň přiblíží sběratelství 17. století se všemi svými specifiky.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              14. prosinec 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              6. červen

              Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

              6. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              5. červen

              Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

              5. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám