Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Vláda jedná o tvrdších opatřeních — Některé hospody už neotevřou — Vláda rozhodla o delších prázdninách — Studenti darují seniorce televizi — Studenti do lavic — Vláda chce na horách rakouský model — 25 procent lůžek pro covidové pacienty — Utonulý potápěč na Slezské Hartě — Podoba památníku veteránům — Hybridní pece v ostravské huti — Obchvat Skotnice hotov — Bunkry stojí u Bohumína 85 let

Části dílu

00:48
Vláda jedná o tvrdších opatřeních
  Živě redaktorka Kristýna Prokešová.
  02:51
  Některé hospody už neotevřou
   Reportáž Pavly Krůčkové.
   04:40
   Vláda rozhodla o delších prázdninách
    Živě s ředitelem Slovanského gymnázia v Olomouci Radimem Sloukou.
    08:56
    Studenti darují seniorce televizi
     Nejprve pomáhali v nemocnicích, teď část vydělaných peněz věnovali, aby udělali radost seniorce.
     Studenti ostravské střední zdravotnické a vyšší odborné školy se složili na televizi pro paní Ludmilu, která žije ve frýdecko-místeckém domově Beskyd. Našli ji díky projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům a letos se musí obejít bez osobních setkání dárců a obdarovaných.
     10:59
     Studenti do lavic
      Aktuálně doplním, že středoškoláci a vysokoškoláci, kteří ve druhé vlně pandemie povinně pomáhali ve zdravotních a sociálních zařízeních, se mohou od středy naplno vrátit ke studiu.Zrušení jejich pracovní povinnosti odpoledne schválila vláda.
      11:15
      Vláda chce na horách rakouský model
       A ze škol se přesuneme do zimních středisek. Ani přechod České republiky do přísnějšího protiepidemického stupně by neměl zabránit provozovatelům lyžařských areálů, aby spustili vleky.
       Lyžaři se ovšem neubytují v horských hotelech.
       13:14
       25 procent lůžek pro covidové pacienty
        Živě hejtman MS kraje Ivo Vondrák.
        16:36
        Utonulý potápěč na Slezské Hartě
         48letý potápěč nepřežil nedělní ponor do přehrady Slezská Harta na Bruntálsku. Pravděpodobně mu zamrzl dýchací přístroj. Muž se pak rychle vynořil a došlo u něj k selhání oběhu. Po převozu do nemocnice zemřel. V nemocnici je ještě jeden ze skupiny potápěčů, i on měl při ponoru technické problémy.
         16:57
         Podoba památníku veteránům
          Památník veteránů v Ostravě dostane podobu podle návrhu sochařky Pavly Sceránkové. Ta zvítězila ve výtvarně-architektonické soutěži, kterou město vyhlásilo letos v březnu. Památník by měl být hotový v říjnu příštího roku, jeho odhalení je v plánu ke dni veteránů, tedy 11. listopadu. Stát bude v parku československých letců nedaleko ostravské radnice. Náklady na zhotovení díla by neměly překročit 3,5 mil. Kč.
          17:58
          Hybridní pece v ostravské huti
           V největší ostravské huti vrcholí přípravy na výstavbu nových hybridních pecí. Technici zjišťují pevnost podkladu, zájemci o výstavbu se hlásí do výběrového řízení. Nová technologie znamená pro podnik lepší konkurenceschopnost a nezávislost na uhlí. To z OKD bude muset Liberty zřejmě už na konci příštího roku úplně nahradit dodávkami ze zahraničí.
           20:50
           Obchvat Skotnice hotov
            Už zítra se pro řidiče otevřou dvě další části dálnice D48. Jde o přestavěný úsek mezi Rybím a Rychalticemi a také čerstvě vybudovaný obchvat Skotnice. Ten se na dálnici D48 napojí v Příboře, bude spojovat Ostravu s Beskydami a usnadní přístup k mošnovskému letišti. Silničáři měli obchvat dokončit už v srpnu. Kvůli koronaviru a potížím na staveništi to ale stihli až teď.
            21:58
            Bunkry stojí u Bohumína 85 let
             Odkazují na boje, které nenastaly. Železobetonové pevnosti podél hranic měly ve 30. letech 20. století sloužit jako obrana proti nacistickému Německu. Teď jsou trvalou připomínkou pohnuté historie Československa. Některé jsou zarostlé lesem, jiné naopak dobře udržované. A je to 85 let od vybetonování vůbec první z nich.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

             15. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

             14. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám