9. prosinec 2020

Část: Různé ceny testů v domovech seniorů

Obsah dílu

Různé ceny testů v domovech seniorů — Různé ceny testů v domovech seniorů — Srážka vlaku s automobilem — Převrácená cisterna uzavřela D46 — Bary a restaurace zavírají ve 20:00 — V ČR přibylo nejvíc nakažených za dva týdny — V ČR přibylo nejvíc nakažených za dva týdny — Omezení pro bazény a sauny — Změny živobytí kvůli covidu — Obce u dálnic řeší dopravu — Pokuta za kartelovou dohodu — OU žádá akreditaci pro stomatologii — Starý Frenštát na fotografiích

Části dílu

00:50
Různé ceny testů v domovech seniorů
  Za návštěvu v sociálním zařízení i stovky korun. I s tím se teď setkávají rodinní příslušníci, kteří chtějí navštívit své příbuzné. Před návštěvou se musí prokázat negativním testem na koronavirus. Některé domovy umožňují provést antigenní test přímo v zařízení. Takovou možnost ale nenabízejí všichni a návštěvníky pak odkazují na odběrová místa.
  03:51
  Různé ceny testů v domovech seniorů
   Živě Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje pro zdravotnictví.
   06:53
   Srážka vlaku s automobilem
    Na železničním přejezdu v Ostravě-Svinově se střetl osobní vlak s autem. Řidič auta skončil v nemocnici, více než tři desítky cestujících z vlaku odvezli hasiči v evakuačním autobusu. Nehoda se stala včera večer, železniční koridor mezi Svinovem a Polankou musel být více než hodinu uzavřen v obou směrech, takže vlaky nabraly dlouhá zpoždění.
    07:16
    Převrácená cisterna uzavřela D46
     Převrácená cisterna s asfaltem několik hodin blokovala dálnici ve směru z Prostějova na Olomouc.
     Nehoda se stala před 9:30 a obešla se bez zranění. Z cisterny vyteklo 10 tis. litrů asfaltu, který se roztekl do obou pruhů. Dálnice ve směru na Olomouc byla uzavřená. V opačném směru na Prostějov byla doprava v místě nehody svedena do jednoho pruhu.
     08:05
     Bary a restaurace zavírají ve 20:00
      Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
      10:35
      V ČR přibylo nejvíc nakažených za dva týdny
       Rizikový index v rámci protiepidemického systému PES je pro MS kraj ve 4. stupni. Těsně ve 3. stupni zůstává jen Karvinsko, nejhorší situace přetrvává na Ostravsku a Opavsku, kde čísla odpovídají 5., tedy nejvyššímu stupni systému PES. Od včerejška přibylo v kraji 940 nakažených koronavirem.
       11:00
       V ČR přibylo nejvíc nakažených za dva týdny
        V OL kraji hygienici evidují 343 nových případů, je to o 15 méně nakažených než před týdnem.
        Index rizika v protiepidemickém systému PES klesl ze 73 na 69. Nejlepší je situace na Olomoucku, naopak nejhorší na Jesenicku, kde dosahuje skóre 91 bodu, což je nejhorší číslo v celé ČR.
        13:30
        Omezení pro bazény a sauny
         Už necelý týden mohou lidé opět sportovat. Minulý čtvrtek se jim otevřely také bazény. Oproti jiným sportovním prostředím je tam menší množství hygienických opatření. Zájem lidí ale menší, než provozovatelé čekali. Ekonomické dopady se tak prohlubují.
         16:22
         Změny živobytí kvůli covidu
          Zrušené či přeložené koncerty, omezený počet diváků, nebo zákaz zpěvu ve školách. Lidé z kultury museli kvůli covidové pandemii změnit své živobytí. Někteří začali pracovat přes internet, další v jiných oborech.
          18:35
          Obce u dálnic řeší dopravu
           V MS kraji vznikl spolek obcí, které chtějí zlepšit životní podmínky obyvatel v okolí místních silnic a dálnic. Tři zakládající členové, město Klimkovice a obce Olbramice a Hladké Životice, řeší problémy spojené s dopravou dlouhodobě a ke spolupráci proto chtějí vyzvat všechny stejně postižené obce.
           Věří, že spolek bude dostatečně silným partnerem pro jednání s ŘSD nebo MD ČR.
           19:46
           Pokuta za kartelovou dohodu
            Pokutu dosahující téměř 75 mil. Kč uložil ÚOHS 7 účastníkům kartelové dohody při veřejné zakázce
            OL kraje na IT služby. Firmy měly podle úřadu nezákonně sladit svoje nabídky, rozdělit si plnění a podílet se na tvorbě zadání zakázky. Rozhodnutí úřadu není pravomocné.
            20:52
            OU žádá akreditaci pro stomatologii
             Lékařská fakulta Ostravské univerzity chce žádat o akreditaci studijního programu stomatologie.
             Podporu jí přislíbilo město a Moravskoslezský kraj. Zubařů je totiž v celém regionu dlouhodobý nedostatek. Snahu získat obor měla fakulta už před 4 lety, vzhledem k nestabilní situaci v minulém vedení od ní ale nakonec ustoupila.
             22:14
             Starý Frenštát na fotografiích
              Ještě před 50 lety byl Frenštát pod Radhoštěm plný malebných uliček, starých domů a romantických zákoutí. V 70. letech ale proběhly ve městě rozsáhlé demolice. Kvůli novým bytům pro horníky zmizel starý Frenštát beze stop. Díky Jiřímu Horovi ale zůstaly pamětníkům i městu fotografie.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              10. prosinec 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám