10. prosinec 2020

Obsah dílu

Rok od tragické střelby ve FN Ostrava — Rok od tragické střelby ve FN Ostrava — Odhalení pomníku obětem střelby — Rok od tragické střelby ve FN Ostrava — Rok od tragické střelby ve FN Ostrava — V ČR přibylo 6 402 nových případů — Důsledky zkrácené zavírací doby — Nová protiepidemiologická opatření — Stavba mostu v centru Olomouce — Covid krize změnila cíl podnikání — VŠB vyvíjí bezpilotní vůz — Navýšení kapacity covid lůžek — Unikátní mechanický betlém

Části dílu

00:53
Rok od tragické střelby ve FN Ostrava
  Uplynul rok od střelby v FN Ostrava. V čekárně traumatologie loni 10. 12. muž 7 lidí zastřelil, 2 vážně zranil. Před budovou polikliniky dnes zástupci nemocnice, města i kraje odhalili památník a společně k němu položili květiny a svíčky.
  03:59
  Rok od tragické střelby ve FN Ostrava
   Stejně jako před rokem i dnes k uctění památky obětí zhasne jinak osvětlená radnice města, most Miloše Sýkory, věž Bolt Tower v Dolních Vítkovicích i Prokešovo náměstí, kam se teď díváte živě.
   04:22
   Odhalení pomníku obětem střelby
    Památník, který ode dneška připomíná 7 obětí střelby a všechny ty, kterým zasáhla do života, vzešel z architektonické soutěže města, symbolizuje černou díru, prázdné místo, které po obětech zůstalo.
    Odlitek je sestavený z 5 dílů a váží zhruba 6 tun.
    05:49
    Rok od tragické střelby ve FN Ostrava
     Živě s Jiřím Havrlantem, ředitelem FN Ostrava.
     09:21
     Rok od tragické střelby ve FN Ostrava
      Živě brigádní generál Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie.
      12:41
      V ČR přibylo 6 402 nových případů
       V celé zemi od včerejška přibylo 6 402 nakažených, jde o nejvyšší číslo od 19. 11. Index rizika v Česku ale zůstává na čísle 64 a odpovídá tak 4. stupni. MS kraj už 5 dní zůstává na 66 bodech.
       Těsně ve 3. stupni přetrvává jen Karvinsko. Nejhorší situace je na Opavsku, kde se skóre zvýšilo na 81.
       13:27
       Důsledky zkrácené zavírací doby
        V barech a restauracích platí zpřísněná opatření, zavírat musí už ve 20:00. Více než 20 podniků po celém Česku se včera večer rozhodla proti novým opatřením protestovat. A své provozovny v tuto hodinu nezavřely.
        15:06
        Nová protiepidemiologická opatření
         Vláda taky dnes rozhodla o změně protikoronavirového opatření, které má zamezit shlukování před stánky a omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti. Lidé budou smět odnášet pivo z restaurace ve džbánku či nakupovat na vánočních trzích alkohol v lahvích. Ministr zdravotnictví Jan Blatný také řekl, že v případě přechodu Česka do 4. stupně v rámci protiepidemického systému PES zůstanou malé obchody otevřené. Nouzový stav bude platit do 23. 12.
         15:39
         Stavba mostu v centru Olomouce
          V Olomouci se dal do pohybu tzv. Rejnok, nový most, který spojí břehy řeky Moravy na hlavní třídě mezi nádražím a centrem města. 55 metrů dlouhá kovová konstrukce vyrobená v Itálii váží skoro 300 tun. Dělníci ji sestavili přímo na Masarykově třídě a nad řeku se stěhuje pomocí kolejnic a hydrauliky.
          Postupné nasouvání do konečné pozice má trvat 10 dní
          16:29
          Covid krize změnila cíl podnikání
           I přes ekonomické problémy způsobené pandemií covidu-19 se strojírenské firmě v Dívčím Hradě na Osoblažsku podařilo rozšířit výrobu i počet pracovních míst. Jedná se tak o jednu z mála firem, která aktuálně neřeší hospodářskou krizi zapříčiněnou koronavirem, ale naopak prospívá.
           19:01
           VŠB vyvíjí bezpilotní vůz
            Na univerzitě v Ostravě se testuje ovládání auta bez řidiče. VŠB-TUO spolupracuje na projektu pro automatickou jízdu v konvoji se společností Škoda Auto. Odborníci z Fakulty elektrotechniky a informatiky vyvíjeli platformu pro autonomní řízení vozidla.
            21:06
            Navýšení kapacity covid lůžek
             A v souvislosti s přibývajícími nakaženými nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku jsou v případě potřeby schopny během 2 týdnů více než zdvojnásobit počet lůžek vyčleněných pro pacienty s covidem-19. V tuto chvíli mají v péči stovku pozitivních pacientů, zatím zařízení nemusí omezovat neakutní plánované operace.
             21:27
             Unikátní mechanický betlém
              V bruntálském farním kostele finišují s instalací unikátního mechanického betlému s více než 200 pohyblivými figurkami. Každý rok se betlém rozrůstá o nové sekce. Už několik desítek let se o něj starají dvě generace řezbářského rodu Nedomlelů.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              11. prosinec 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              5. červen

              Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

              5. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám