3. prosinec 2020

Část: Nová opatření zastavila lanovky

Obsah dílu

Otevřené obchody, služby a restaurace — Otevřené obchody, služby a restaurace — Otevřené obchody, služby a restaurace — Otevřené obchody, služby a restaurace — Otevření sportovišť — Vývoj nakažených a index PES — Nová opatření zastavila lanovky — Sníh a náledí — Vyšetřování úniků do Bečvy — Policie obvinila útočníka z vlaku — Ocenění vévody z Edinburghu

Části dílu

00:46
Otevřené obchody, služby a restaurace
  Otevřené obchody, restaurace, služby, ale nejen ty. Život v Česku se dneškem o něco uvolnil, země se posunula ze 4. do 3. stupně protiepidemického systému. Vláda ale dál vyzývá k opatrnosti.
  03:25
  Otevřené obchody, služby a restaurace
   Živě redaktor Marek Slavík.
   05:20
   Otevřené obchody, služby a restaurace
    Kromě obchodů mohou ode dneška otevřít také restaurace, hotely, wellness centra a sportoviště.
    Dále knihovny, galerie, muzea či památky, kupříkladu hrady a zámky. Všude se musejí řídit jasně vymezenými pravidly.
    06:59
    Otevřené obchody, služby a restaurace
     Živě se Zdeňkem Blinkou, předsedou sdružení UNIHOST, které spojuje podnikatele v pohostinství, stravovacích a ubytovacích službách.
     10:29
     Otevření sportovišť
      Ode dneška se pro veřejnost otevírají také vnitřní sportoviště. Lidé mohou na bazén, nebo do tělocvičen. Musí ale dodržovat hygienická opatření.
      12:34
      Vývoj nakažených a index PES
       V MS kraji včera přibylo 674 nakažených, to je podobné číslo jako za úterý. Index rizika PES se s výjimkou úterý už týden drží na hodnotě 57, v Ostravě přitom stoupl na 71 bodů.
       13:07
       Nová opatření zastavila lanovky
        I když se dneska rozvolňuje, provozovatelé museli naopak zastavit lyžařské vleky a lanové dráhy. Na beskydských Pustevnách tak došlo k paradoxní situaci. Restaurace u horní stanice lanovky jsou ode dneška otevřené, z Ráztoky k nim už ale nikdo lanovkou nevyjede.
        16:07
        Sníh a náledí
         V části MS a OL kraje může ještě dnes napadnout místy až 5 cm sněhu. Meteorologové upozorňují také na ledovku. Sněžení a kluzké silnice komplikovaly dopravu na mnoha místech už od rána.
         Hasiči zasahovali mimo jiné u 2 nehod autobusů na Přerovsku.
         18:39
         Vyšetřování úniků do Bečvy
          Otrava v řece Bečvě z 20. 9. neznamenala jen tragédii pro přírodu. Má už i lidskou oběť, za zatím nevyjasněných okolností zemřel zaměstnanec společnosti Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm.
          Ta byla s otravou spojována zatím nejčastěji. Zároveň ale přibývá informací, které tuto verzi nabourávají.
          21:04
          Policie obvinila útočníka z vlaku
           Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku z pokusu o vraždu. 30letý muž z Hranic pobodal spolucestujícího poté, co mu cestující vytkl nevhodné chování. K útoku došlo v pondělí na trase mezi Teplicemi nad Bečvou a Černotínem. Obviněnému hrozí až 18 let vězení.
           22:08
           Ocenění vévody z Edinburghu
            9 středoškoláků z MS kraje získalo zlaté ocenění vévody z Edinburghu. 2 roky museli každý týden věnovat aspoň hodinu času dobrovolnictví, pohybu a dovednosti. Projekt má mladým lidem pomoci v osobním rozvoji.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            4. prosinec 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám