Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Rozvoz testů do domovů pro seniory — Rozvoz testů do domovů pro seniory — Rozvoz testů do domovů pro seniory — Karviná-Ráj obnovila příjem na interně — Vývoj počtu nakažených — Další mrazáky pro zesnulé — Bohumínská knihovna rozváží knihy — Nová pravidla pro cestování do zahraničí — Pokles počtu turistů ve 3. čtvrtletí — Pokles počtu turistů ve 3. čtvrtletí — Modernizace železničního uzlu Ostrava — Výstava o církvi v boji za svobodu

Části dílu

00:54
Rozvoz testů do domovů pro seniory
  Začíná distribuce antigenních testů určených pro testování v sociálních zařízeních. To nařídila vláda minulou středu. Teprve v pátek ale zdravotní pojišťovny podepsaly smlouvu s firmou, která má testy dodat. Původně stanovené termíny se tak podle některých ředitelů domovů pro seniory nepodaří dodržet.
  03:32
  Rozvoz testů do domovů pro seniory
   Živě Marcela Mikulová, předsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb pro MS kraj a ředitelka Domova pro seniory pod Vinnou horou v Hlučíně.
   06:56
   Rozvoz testů do domovů pro seniory
    Do OL kraje dorazily testy ze středních Čech dnes odpoledne. Také tam už některá zařízení nechtěla čekat a používají vlastní testy.
    09:14
    Karviná-Ráj obnovila příjem na interně
     Karvinská nemocnice po týdnu zrušila stop stav pro přijímání pacientů na internu. Místo nakažených zdravotníků se jí podařilo sehnat lékaře odjinud. Podle dat chytré karantény se kapacita nemocnic v MS kraji mírně uvolnila. Ve zdravotnických zařízeních je zhruba 1/4 volných lůžek, a to i díky přesunům nemocných do doléčovacích koronavirových center v Bílovci nebo Petřvaldu.
     11:40
     Vývoj počtu nakažených
      V MS kraji přibylo od včerejška 627 nakažených koronavirem. Je to o 442 méně než v sobotu.
      Výrazný pokles je podle hejtmana dán víkendovými dny. Zároveň se ale snížil počet hospitalizací a situace ve zdravotnicích zařízeních se podle něj stabilizuje. I hygienici v Olomouckém kraji evidují méně potvrzených nákaz oproti předchozím dnům, konkrétně 343.
      12:11
      Další mrazáky pro zesnulé
       Ostravské krematorium navýšilo kapacitu skladování zesnulých. Mrtvých je více, než je v tomto období běžné. Částečně i kvůli koronaviru. Krematorium proto o víkendu venku vybudovalo speciální chladírenské zařízení pro zesnulé. S informací přišel server Seznam zprávy.
       12:31
       Bohumínská knihovna rozváží knihy
        Před téměř 3 týdny se v Česku znovu uzavřely knihovny. V Bohumíně teď proto čtenářům nabízí novou službu. Knihy jim po objednání dovezou až domů. Nápad museli schválit hygienici. Služba je čtenářům k dispozici každý všední den a potrvá až do ukončení nouzového stavu.
        15:23
        Nová pravidla pro cestování do zahraničí
         Živě redaktor Marek Slavík.
         17:45
         Pokles počtu turistů ve 3. čtvrtletí
          Navzdory letnímu oživení byl i ve 3. čtvrtletí patrný pokles cestovního ruchu. Oproti loňsku ubytovali v Česku hoteliéři o 1/5 méně hostů. V OL i MS kraji byl propad mírnější. Kvůli složitějším cestám do zahraničí a doporučení trávit dovolenou v Česku do nich zamířilo víc tuzemských turistů. Zcela nahradit zahraniční ale nedokázali.
          20:53
          Pokles počtu turistů ve 3. čtvrtletí
           A přidáme ještě čísla za celou republiku: O bezmála 21 % na 6 mil. klesl počet hostů v ubytovacích zařízeních ve 3. čtvrtletí. Navzdory poklesu přinesla letní sezóna oživení poptávky, protože ve 2. čtvrtletí ubylo hostů o více než 80 %. Proti loňsku vzrostl v létě zájem Čechů, kvůli koronavirovým opatřením naopak výrazně méně jezdili cizinci.
           21:22
           Modernizace železničního uzlu Ostrava
            Centrální komise MD ČR schválila rozsáhlou modernizaci železničního uzlu v Ostravě. Za 25 mld. Kč by měli stavbaři kompletně zrekonstruovat úsek z Hrušova do Svinova. Mezi hlavním nádražím a Svinovem by měla přibýt 3. kolej a taky mimoúrovňový přesmyk kolejí. Na hlavním nádraží pak vznikne podchod pro cestující. Práce by měly začít za 5 let a skončit v roce 2033.
            21:50
            Výstava o církvi v boji za svobodu
             Připomenout osobnost papeže Jana Pavla II. a další katolické vůdce, kteří dopomohli středoevropským zemím na cestě ke svobodě. To je záměr výstavy, která je až do čtvrtka volně přístupná na centrálním ostravském náměstí. Je součástí festivalu Polské dny.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

             15. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám