Obsah dílu

Lidé chodí ven častěji než na jaře — Lidé chodí ven častěji než na jaře — Nová opatření proti šíření koronaviru — Kontroly zákazu vycházení — Nákupy před Dušičkami v Polsku — Studenti učí na sběrných školách — Vývoj počtu nakažených — Situace v nemocnicích — Stěhování nakažených seniorů — Nakažení bezdomovci ve Valašském Meziříčí — U Olšan se zřítilo ultralehké letadlo — Ostravská Nová radnice slaví 90 let

Části dílu

00:56
Lidé chodí ven častěji než na jaře
  Lidé v MS kraji nezůstávají doma a v porovnání s jarní vlnou koronavirové epidemie se jejich pohyb venku takřka nezměnil. Vyplývá to z dat projektu Atlas mobility Vysoké školy báňské. Ten vyhodnocuje anonymizovaná data dodávaná mobilním operátorem. Výstupy má k dispozici úřad vlády, který ji přizpůsobuje jednotlivá opatření.
  03:34
  Lidé chodí ven častěji než na jaře
   Živě s Miroslavem Vozňákem, vedoucím projektu Atlas mobility z VŠB-TUO.
   06:46
   Nová opatření proti šíření koronaviru
    V platnosti je zákaz maloobchodního prodeje od 20:00 do 5:00, v neděli budou prodejny zavřené. Výjimku mají lékárny nebo třeba čerpací stanice. Zakázány jsou farmářské trhy s výjimkou prodeje potravin. Pokud je to možné, lidé mají pracovat z domova. A platí zákaz nočního vycházení od 21:00 do 5:00, pokud cesta nesouvisí s nutností navštívit zdravotnické zařízení, s prací nebo venčením psa.
    07:18
    Kontroly zákazu vycházení
     Česko má za sebou první noc, během které platil v celé délce od včerejší 21:00 zákaz vycházení. Ostravští strážníci zkontrolovali desítky lidí. Nařízení porušilo 5 z nich.
     09:29
     Nákupy před Dušičkami v Polsku
      Potraviny a výzdoba hrobů, to je zboží, pro které v těchto dnech jezdí obyvatelé Ostravska i Karvinska do Polska. Právě výrazné omezení prodeje na trzích v Česku je dalším vládním protiepidemickým opatřením. I přesto, že od středy si v tuzemsku lidé příliš zboží na trzích nenakoupí, polští prodejci mluví o úbytku zákazníků z Česka.
      11:46
      Studenti učí na sběrných školách
       Nejen studenti zdravotnických oborů Slezské univerzity v Opavě pomáhají s hlídáním dětí rodičů, kteří pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o děti lékařů, zdravotních sester, policistů nebo poskytovatelů sociálních služeb.
       15:17
       Vývoj počtu nakažených
        Přes 1500 nově nakažených obyvatel MS kraje eviduje ke včerejšímu dni MZ ČR. Je to o necelých 200 lidí více než v úterý, a to i přesto, že včera byl svátek. Od počátku týdne zemřelo s onemocněním covid-19 37 lidí. V Olomouckém kraji se nově nakazilo 786 lidí, je to dosud nejvyšší číslo za volný den. Od počátku pandemie tam onemocnělo přes 18 a půl tisíce obyvatel, v MS kraji už je to přes 30 tisíc.
        15:51
        Situace v nemocnicích
         Živě redaktorka Pavla Krůčková.
         17:11
         Stěhování nakažených seniorů
          Reportáž Terezy Šnoblové, Dušana Gavendy a Lukáše Paly.
          20:04
          Nakažení bezdomovci ve Valašském Meziříčí
           Všech 11 klientů valašskomeziříčské noclehárny, kteří v pondělí podstoupili test na covid-19, je pozitivních. Město společně s Charitou je nechalo otestovat poté, co se u dvou bezdomovců nákaza potvrdila. Ještě tentýž den je také přestěhovali do izolace do městské ubytovny.
           21:10
           U Olšan se zřítilo ultralehké letadlo
            U Olšan na Prostějovsku se dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Dvoumístný stroj odstartoval v zahraničí, pilotoval ho 53letý cizinec. K troskám na poli vyrazili hasiči i záchranáři. Pilot havárii nepřežil.
            22:01
            Ostravská Nová radnice slaví 90 let
             Jedna z dominant Ostravy, Nová radnice, slaví 90 let. V tehdejším Československu šlo o největší radnici a toto prvenství si drží dodnes. Funkcionalistická budova má zároveň nejvyšší radniční věž. Na její ochoz ve výšce 73 m mohou lidé vystoupat a za dobré viditelnosti dohlédnout až do Beskyd nebo Polska.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             30. říjen 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             24. březen

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. březen

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. březen

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám