13. srpen 2020

Obsah dílu

Do Řecka bez testu na covid-19 — Koronavirus v MS kraji — Hrozí bouřky — Kvalita vody v koupalištích — Policie šetří některé sbírky — Důležitý termín pro volby — GVUO v novém — První bezbariérový byt — Jesenický tramping na vozíku — Elektrárny lákají turisty — Českém tam a zpět z Rožnova

Části dílu

00:51
Do Řecka bez testu na covid-19
  Pro turisty z Česka, kteří se chystají cestovat do Řecka přestane platit povinnost mít negativní test na koronavirus. Premiér Andrej Babiš to řekl v rozhovoru pro Českou televizi. A potvrdila to i řecká ambasáda v Praze. Na facebookových stránkách vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že z rozhodnutí řeckého předsedy vlády Mitsotakise nebude pro osoby cestující letecky z České republiky do Řecka požadována negativní diagnóza na COVID-19.
  03:20
  Koronavirus v MS kraji
   Živě redaktor Marek Slavík.
   05:04
   Hrozí bouřky
    V celém Česku hrozí v pátek odpoledne ojediněle silné bouřky s přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 mm a kroupami. Vyplývá to z aktuální výstrahy ČHMÚ. Varování před silnými bouřkami platí od pátečního poledne do 23:00. Na většině území dnes teploty opět překročí 31 stupňů Celsia.
    05:27
    Kvalita vody v koupalištích
     V rybníku Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku je dál zakázáno koupání. Voda nevhodná ke koupání je i v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku a v Těrlické přehradě na Karvinsku. Důvodem je rozsáhlý výskyt toxických sinic či cerkárií. Obsahují látky, které mohou způsobovat alergické reakce.
     Zhoršila se také kvalita vody v Plumlovské přehradě u Prostějova, naopak ve štěrkopískových jezerech Poděbrady u Olomouce se mohou lidé nadále koupatbez obav, voda je tam stále čistá.
     06:01
     Policie šetří některé sbírky
      Po sobotním požáru bytu v panelovém domě v Bohumíně přibývá lidí, kteří nabízejí finanční pomoc pozůstalým a obětem. Jedinou oficiální sbírku vyhlásil MS kraj, přispět do ní chtějí třeba i dobrovolní hasiči.
      08:14
      Důležitý termín pro volby
       Strany a hnutí mají poslední možnost k tomu, aby opravily případné nesrovnalosti na přihláškách ke krajským a senátním volbám. V opačném případě mohou krajské úřady odmítnout buď celou kandidátku, nebo z ní vyškrtnout některé nominované. Do senátních voleb se přihlásilo 238 lidí.
       Nejvíc kandidátů evidují v Ostravě, naopak nejmíň na Trutnovsku. Do krajských voleb pak strany a hnutí podaly 207 kandidátních listin. Před 4 lety jich bylo o 62 víc.
       09:57
       GVUO v novém
        Skončila generální oprava střechy ostravského Domu umění. Právě její konstrukce je zásadní pro kulturní památku, která byla postavená ve 20. letech minulého století. Důmyslné řešení prosklených světlíků přináší do výstavní síně přirozené světlo. Oprava stála 17,5 mil. Kč. Financoval ji MS kraj.
        13:11
        První bezbariérový byt
         První bezbariérový byt představila krnovská Armáda spásy. Jedná se tak o dokončenou první etapu azylového bydlení pro maminky s dětmi. První nájemníci se nastěhují už začátkem září. Za rok službu využije přibližně 20 matek a 40 dětí.
         13:50
         Jesenický tramping na vozíku
          I na vozíku jde vandrovat krajinou a při tom nocovat ve stanu nebo pod širákem. Stále rostoucí parta nadšenců vyráží v létě za podpory přátel a asistentů pravidelně objevovat další zákoutí Česka.
          Pro ostatní zároveň mapují dostupnost bezbariérového kempování, dopravy, památek, ale třeba i moravských sklípků. Letos zamířili do OL kraje.
          16:36
          Elektrárny lákají turisty
           Obliba industriální turistiky roste. Třeba elektrárny dříve navštěvovaly zejména studenti technických oborů. Čím dál častěji si ale exkurze objednávají i běžní turisté. Nejvíce je zajímá výroba jaderné i vodní elektřiny. Jen do elektráren skupiny ČEZ loni zavítalo přes 240 tis. lidí.
           19:57
           Českém tam a zpět z Rožnova
            Živě redaktorka Gabriela Netopilová.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            14. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

            22. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám