4. srpen 2020

Obsah dílu

11 miliard na odměny — 11 miliard na odměny — Zasažený bleskem je doma — Deště zvedly hladiny řek — Nová pravidla pro sportovní utkání — Situace v MS kraji se uklidňuje — Kauza Vidkun pokračuje — Stěhování do nového — Ekosáčky pro 3 tisíce domácností — Sdílko zaplnilo Porubu

Části dílu

00:53
11 miliard na odměny
  Více než 11 mld. Kč rozdělí MZ ČR mezi zaměstnance v nemocnicích a následné péči. Mimořádné odměny jsou spojené s epidemií koronaviru. Celkem je má v celém Česku získataž 150 tis. pracovníků. Žádosti o jejich vyplacení mohou zřizovatelé zařízení podávat od zítřka.
  03:43
  11 miliard na odměny
   Živě Lenka Bazalová, členka odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a zároveň zdravotní sestra
   Slezské nemocnice v Opavě.
   07:37
   Zasažený bleskem je doma
    Lékaři Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava propustili do domácího léčení 35letého policistu, kterého na konci července zasáhl v Beskydechběhem služby blesk.
    Muž je na tom lépe a jeho další hospitalizace už proto nebyla nutná.
    07:57
    Deště zvedly hladiny řek
     Varování meteorologů se naplnilo. Na severní Moravě a ve Slezskuběhem noci a dopoledne vydatně pršelo, nejvíce v oblasti Beskyd. V dalších dnech by se takto intenzivní srážky podle nich už objevit neměly.
     08:37
     Nová pravidla pro sportovní utkání
      Koronavirová pandemie zcela radikálně mění pravidla pro návštěvy sportovních utkání. Příkladem je třeba lední hokej. Na dnešní zápas Zlína a Vítkovic může přijít maximálně 1000 diváků. Všichni musí mít roušky, musí zůstat ve vyhrazených sektorech a sedět po jednom. Pro kluby to bude znamenat výrazně nižší příjmy a tím pádem tvrdý zásah do ekonomiky.
      10:45
      Situace v MS kraji se uklidňuje
       Živě redaktor Marek Slavík.
       14:10
       Kauza Vidkun pokračuje
        Čtením výpovědi Ivana Kyselého pokračovala u Krajského soudu v Olomouci kauza Vidkun. Vlivný podnikatel jako jediný z obžalovaných nevypovídal přímo před soudem. Od začátku procesu je omluven ze zdravotních důvodů. Jednání plánované až do konce týdne bude nakonec pokračovat až v listopadu, kdy soud rozhodne o přehrávání policejních odposlechů.
        17:20
        Stěhování do nového
         Přerovští profesionální hasiči finišují se stěhováním do nové zbrojnicena periferii města. Probíhá bez omezení činnosti, skončit má tento týden. Novou hasičskou stanici v části Újezdec začali stavět před necelými 2 lety, vyšla přibližně na 240 mil. Nahradí nevyhovující prostory v centru Přerova.
         19:23
         Ekosáčky pro 3 tisíce domácností
          Celkem 9 tis. ekosáčků na pečivo rozdává Karviná zdarma svým obyvatelům. Vyzvednout si je můžou každé pondělí a středu na magistrátu. Město tak chce snížitobjem plastového odpadu.
          21:52
          Sdílko zaplnilo Porubu
           Veřejný prostor v Ostravě-Porubě zaplnila pop-up expozice Sdílko. Tu městský obvod pořádá na místech, která plánuje zrenovovat a zatraktivnit. Místa, kterými lidé většinou jen prochází, tak dočasně vyplnili farmáři, výrobci regionálních potravin a designéři.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           5. srpen 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

           25. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. květen

           Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

           24. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám