Obsah dílu

Koronavirus přepisuje statistiky — Koronavirus přepisuje statistiky — Nezaměstnaných přibylo — Volby i z auta — Uvolnění opatření se nekoná — Studenti pomáhají při testování — Hasiči v pohotovosti — Uprchlého zadrželi v USA — Bydlení pro mentálně postižené — Oprava letního divadla

Části dílu

00:59
Koronavirus přepisuje statistiky
  Pandemie koronaviru letos významně přepisuje statistiky v cestovním ruchu. Spousta Čechů totiž letos do zahraničí na dovolenou neodjela a zůstává v tuzemsku. Zatímco v Beskydech jsou hotely téměř plné a hrady i zámky v MS kraji hlásí rekordní návštěvnost, Ostrava se naopak potýká s velkým nedostatkem turistů. Můžou za to převážně zrušené festivaly, které každoročně do města
  03:51
  Koronavirus přepisuje statistiky
   Živě s Davidem Karčmářem, ředitelem společnosti Moravian-Silesian Tourism.
   07:31
   Nezaměstnaných přibylo
    Podíl nezaměstnaných v MS kraji v červenci stoupl o 2 desetiny procentního bodu na 5,6 %, je to nejvíc v ČR. Práci v regionu na konci minulého měsíce nemělo 45 401 lidí, o 1 204 více než na konci června. I v OL kraji nezaměstnanost vzrostla o 2 desetiny procentního bodu, a to na 3,7 %. Bez práce tam bylo 15 603 lidí, v červnu jich ÚP evidovaly 15 005.
    08:06
    Volby i z auta
     Parlamentní strany se shodly s MV ČR na 3 variantách hlasování z karantény, z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí. O změnách ve volební praxi pro říjnové senátní a krajské volby bude sněmovna rozhodovat 19. srpna. Vláda požádá o projednání návrhu zákona, který už má paragrafovou podobu, ve stavu legislativní nouze. Ministr vnitra počítá s tím, že Senát normu schválí v nejbližších dnech po projednání sněmovnou.
     08:40
     Uvolnění opatření se nekoná
      Živě redaktorka Lucie Křížková.
      11:16
      Studenti pomáhají při testování
       Laboratoř v Ostravě-Vítkovicích letos vůbec poprvé využívá pomoc brigádníků kvůli náporu vzorků k testování na covid-19. V průběhu celého léta tam pomáhají studenti střední zdravotnické školy. I díky nim laboratoř může nadále navyšovat svou kapacitu, ta je teď až 1 tis. vzorků denně.
       13:46
       Hasiči v pohotovosti
        37 hasičů pražského záchranného sboru pojede na pomoc do Bejrútu, kde došlo ke 2 masivním explozím. Výbuchy si vyžádaly stovky mrtvých a tisíce zraněných. Speciální tým nasazovaný jen na mimořádné události se skládá i z hasičů z MS kraje. Ti zůstávají pro případ pohotovosti v zemi.
        16:42
        Uprchlého zadrželi v USA
         Policisté v USA podle informací ČT zatkli mezinárodně hledaného Wojciecha Smielaka, skrýval se tam více než rok. Kontroverzní podnikatel stál v čele skupiny, která údajně připravila stát o půl mld. Kč. Případ řeší Krajský soud v Ostravě a v r. 2018 vydal na Smielaka mezinárodní zatykač. Podnikatel totiž přestal chodit k soudu a po propuštění z vazby odletěl pryč.
         19:03
         Bydlení pro mentálně postižené
          Chráněné bydlení pro mentálně postižené otevřela příspěvková organizace Fontána v Hlučíně. Vybudování stálo 4,5 mil. Kč, z toho 4 mil. Kč zaplatil MS kraj. Bydlení má klientům pomoct zařadit se do společnosti a osamostatnit se. S každodenními činnostmi jim pomáhají sociální pracovnice.
          21:21
          Oprava letního divadla
           Letní divadlo v Jeseníku se vrací ke kulturnímu životu. Kdysi oblíbené místo ve Smetanových sadech dlouho chátralo. Od loňska ale areál i jeho okolí prochází řadou stavebních úprav. Z velké části díky 77letému Milanu Pospíšilovi, který mu věnuje čas i peníze. Nezaostává ale ani město, dnes např. začali dělníci instalovat nové lavice.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           6. srpen 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           24. březen

           Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

           24. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. březen

           Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

           23. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. březen

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. březen

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. březen

           Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

           20. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. březen

           ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

           17. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám