25 minut

4. březen 2020

Obsah dílu

Žádní nakažení koronavirem v MS a OL kraji — Další zákazy návštěv v nemocnicích — Karanténa omezila provoz ZŠ ve Frýdku-Místku — Cigánek náměstkem primátora Ostravy — Koalice ve Frýdku-Místku zůstává — Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic — Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic — Městský architekt v Krnově — Na farmě podle veterinářů týrali zvířata — Zákrok policie v Lipníku n. Bečvou byl nezákonný — Ředitelem TS Ostrava bude Miroslav Karas — Slovenští senioři v ČR bez příspěvku na péči — Výstava Schizma v Platu

Části dílu

00:59
Žádní nakažení koronavirem v MS a OL kraji
  V MS ani OL kraji dosud nebyl potvrzen žádný případ onemocnění novým koronavirem. Zdravotní ústav zatím zkontroloval přes 30 vzorků. Od zítřka začnou infektologové jednotlivých nemocnic vyjíždět přímo do domácností osob podezřelých z infekce. Zdravotnická zařízení se soustředí na zásobení ochrannými pomůckami.
  04:08
  Další zákazy návštěv v nemocnicích
   V Česku je už 8 lidí s nákazou koronavirem. Nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku na Olomoucku kvůli možnému šíření nemoci preventivně zakázaly návštěvy na všech svých lůžkových odděleních. Zákaz platí také na některých klinikách a odděleních v nemocnicích v Olomouci a Hranicích. V Ostravě nově vyhlásila zákaz návštěv Vítkovická nemocnice. V dobrovolné domácí izolaci jsou v obou krajích podle odhadů hygieniků desítky lidí, kteří byli v místech s výskytem tohoto onemocnění.
   04:41
   Karanténa omezila provoz ZŠ ve Frýdku-Místku
    8. ZŠ ve Frýdku–Místku se alespoň zatím zavírat nebude. Po dohodě s ředitelkou školy o tom na zastupitelstvu rozhodlo vedení města. Několik učitelů a asi dvacítka žáků z Frýdku-Místku pobývalo během nedávných jarních prázdnin na lyžích v Itálii. Pak se vrátili do školy do vyučování.
    08:02
    Cigánek náměstkem primátora Ostravy
     Novým náměstkem ostravského primátora se dnes stal dosavadní radní za ODS Vladimír Cigánek.
     Rozhodli o tom na dnešním zasedání městští zastupitelé. Cigánek nahradil svého stranického kolegu Martina Štěpánka, který rezignoval z osobních důvodů, protože se chce věnovat rodině a vrátit se k podnikání. Nový náměstek bude mít na starost resort dopravy. Dosud ho měl ve své gesci primátor, který naopak převezme finance a rozpočet, které měl svěřeny odcházející Štěpánek.
     08:32
     Koalice ve Frýdku-Místku zůstává
      Frýdek-Místek má nového předsedu finančního výboru a radního města. Finance povede Zdeněk Blecha, novým radním se stal Milan Halabalík. Oba zastupitelé jsou členy hnutí ANO. Nahradili tak Jaroslava Ryšku, který na obě tyto funkce nedávno rezignoval a zároveň opustil také hnutí ANO.
      Odchod z klubu plánuje v blízké době také Jaroslav Zabavík. Pokud tak učiní, ztratí koalice ve F-M nadpoloviční většinu.
      09:15
      Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic
       Cévní mozková příhodaje druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku i v celém světě. V záchraně života hraje důležitou roli čas, čím dříve přepraví záchranáři pacienta do specializovaných iktových center, tím má větší šanci na vyléčení.
       10:37
       Rychlejší zásahy u mozkových mrtvic
        A jak konkrétně komunikují záchranáři s lékaři v nemocnicích při záchraně pacienta s mozkovou mrtvicí, se ptala vedoucího vzdělávání MS záchranářů Petra Jašša kolegyně Tereza Krumpholzová.
        13:27
        Městský architekt v Krnově
         Už třetím rokem pracuje v Krnově městský architekt. Lubomír Dehner je autorem několika oceňovaných staveb v MS kraji. Teď má na starosti hlavně komunikaci mezi radnicí, projektanty a veřejností.
         16:12
         Na farmě podle veterinářů týrali zvířata
          Možné týrání zvířat vyšetřují policisténa farmě Kozí hrádekve Vysoké na Přerovsku. Spolu s veterináři řeší údajně otřesné podmínky pro chov dobytka. Během kontroly, kterou na místě před několika dny po oznámení provedli, totiž narazili na řadu nedostatků. Farmáři ale nesouhlasí, o zvířata se prý starají řádně.
          18:44
          Zákrok policie v Lipníku n. Bečvou byl nezákonný
           Zákrok policistů proti zvukaři Jaroslavu Henslovi, který přehrál na mítinku prezidenta Miloše Zemana v r. 2017 na náměstí v Lipníku nad Bečvou píseň Modlitba pro Martu, byl nezákonný. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který tak vyhověl Henslově správní žalobě podané na MV ČR. Muž strávil po svém zadržení 2 hodiny na služebně. Úřady následně rozhodly, že se svou hudební produkcí nedopustil ničeho protiprávního.
           19:15
           Ředitelem TS Ostrava bude Miroslav Karas
            Ostravské televizní studio povede Miroslav Karas, zahraniční zpravodaj ve Varšavě a Moskvě, který v ČT působí bezmála 23 let. Návrh generálního ředitele Petra Dvořáka schválila Rada České televize na svém dnešním zasedání. Mandát je čtyřletý, Miroslav Karas se funkce ujme k 1. dubnu.
            19:37
            Slovenští senioři v ČR bez příspěvku na péči
             Slovenští senioři žijící v Česku jsou stále bez nároku na příspěvek na péči. Slovensko jim odmítá dávku vyplácet, protože žijí v zahraničí. ČR přitom českým seniorům příspěvek do zahraničí posílá. MPSV ČR slibovalo přijít s řešením už před 2 lety.
             22:06
             Výstava Schizma v Platu
              Ostravská galerie Plato pro rok 2020 sestavila projekt s názvem Intenzity. Kurátoři i návštěvníci by v něm měli hledat odpověď na to, jak se projevuje touha po intenzivních pocitech a zkušenostech.
              Pomoct má dokonce i chuťový vjem v rámci speciálních kulinářských týdnů nebo současná výstava fotografií s názvem Schizma.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              5. březen 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              22. září

              Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

              22. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              21. září

              Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

              21. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. září

              Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

              20. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. září

              Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

              19. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. září

              Armádní drony

              18. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. září

              Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

              15. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              14. září

              Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

              14. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              13. září

              13. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. září

              Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

              12. 9. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. září

              Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

              11. 9. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám