Větší administrativa, náročnější logistika a v budoucnu možná celní zátěž. Podniky v Moravskoslezském kraji se připravují na odchod Velké Británie z Evropské unie. Zatím ale spíše vyčkávají jaký průběh bude blížící se Brexit mít.
První podezření na nákazu koronavirem evidují moravskoslezští hygienici. Vzorky odebrané pacientce z Činy zkoumá Státní zdravotní ústav. Výsledky mají být známé v úterý.
Lidé si připomínají 75 let od osvobození Osvětimi. Moravskoslezský region byl první, ze kterého odjížděly transporty židů. Na Bruntálsku měla Osvětim dva pobočné tábory.

Obsah dílu

Podezření na koronavirus v MS kraji

Živě redaktorka Lucie Botorová.

Důsledky brexitu na ekonomiku kraje

Větší administrativa, náročnější logistika a v budoucnu možná celní zátěž. Podniky v MS kraji se připravují na odchod Velké Británie z EU. Zatím ale spíše vyčkávají, jaký průběh bude blížící se Brexit mít.

Důsledky brexitu

Jak ovlivní odchod Velké Británie z Evropské unie obyvatele, zjišťovala Kristýna Prokešová.

Důsledky brexitu na ekonomiku

Živě Lenka Fojtíková z Katedry evropské integrace Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

Varování před ledovkou

Meteorologové varují před ledovkou a silným větrem. Od půlnoci do úterních 9:00 se čeká mrznoucí mrholení, případně slabý déšť. Namrzat tak mohou silnice a chodníky. Varování se bude týkat částí
MS, OL a Pardubického kraje v noci na úterý. Část Čech pak zasáhne silný vítr, který má zesílit až v úterý večer.

Aukce dresů pro pozůstalé po střelbě ve FNO

Sportovní kluby po celém Česku se zapojily do sbírky pro rodiny 2 příslušníků vězeňské služby, kteří zemřeli pří útoku střelce v ostravské fakultní nemocnici loni v prosinci. Aukci dresů podepsaných vrcholovými českými fotbalisty a hokejisty zorganizovala vězeňská služba a spolek Život naplno a bez bariér.

Podezření na koronavirus v MS kraji

Koronavirus ještě jednou. Objevil se druhý případ podezření nakažení koronavirem. Jedná se o muže z Opavska. Výsledky jeho vyšetření budou zítra.

Finanční dary pro pozůstalé a zraněné

Kromě toho dostanou pozůstalí a zranění po prosincové střelbě také slíbené finanční dary. MS kraj a Ostrava poskytnou shodně rodině každého zemřelého 100 tis. Kč, zranění obdrží od města i kraje 50 tis. Kč. Ostravský obvod Poruba pošle 20 tis. Kč, Valašské Meziříčí 10 tis. Kč.

75 let od osvobození Osvětimi

Před 75 lety osvobodila Rudá armáda komplex koncentračního tábora v Osvětimi. Tábor, který se nachází jen 60 km od Krakova, byl pro nacisty nejefektivněji fungující továrnou na smrt ve Třetí říši.
V plynových komorách v něm zahynulo víc než milion lidí. Jen z českých zemí tu našlo smrt 47 tis. Židů.

Poboční tábory Osvětimi na Bruntálsku

Koncentrační tábor v Osvětimi měl více než 40 pobočných pracovních táborů. Nacisté v nich využívali vězně pro válečný průmysl. 3 z pobočných táborů Osvětimi se nacházely i na našem území.

Začala soutěž Winter Survival

V Jeseníkách začal armádní závod Winter Survival. 3členná družstva vojáků mají za sebou 30km běh na lyžích spojený s vyprošťováním zavaleného člověka z laviny. Právě teď připravují tábor na přenocování v zimní přírodě nad Videlským sedlem. Klání vyvrcholí v pátek.

Exšéfka žalobců v Ostravě neuspěla u soudu

Odvolaná okresní státní zástupkyně v Ostravě Tamara Kornasová neuspěla se svou žalobou kvůli šikaně a bossingu neuspěla se svou žalobou kvůli šikaně a bossingu ze strany své nadřízené ostravské krajské státní zástupkyně Zlatuše Andělové. Rozhodl o tom Okresní soud v Ostravě. Tamara Kornasová zváží, jestli se odvolá.

Pohádky o mašinkách

Příběhy pro děti, ve kterých mají vlaky lidské schopnosti. Oblíbenou dětskou knihu Pavla Naumana
Pohádky o mašinkách, podle které vznikl i známý večerníček,pro jeviště upravili v ostravském Divadle loutek. Herci tam tentokrát nevodí loutky, ale ve vlaky se proměnili sami.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD