Ostravská fakultní nemocnice představuje bezpečnostní opatření, která zavádí po prosincovém útoku střelce. Rozšířila třeba ochranku, chce také lépe na nebezpečné situace připravit zaměstnance. Do budoucna by v areálu měly být i takzvané inteligentní kamery.
Místo vlaků na úzkokolejné trati z Třemešné do Osoblahy jezdí náhradní autobusy. Jediná lokomotiva je sice funkční, ale na trať nesmí vyjet. České dráhy ji totiž neosadily radiostanicí, která je nově povinná.
Několik desítek uhynulých raků našli ochránci přírody na řekách v Beskydech. Testy potvrdily, že úhyn způsobil račí mor. Ten se po třech letech opět vrátil na území Česka. Dříve s ním bojovali například na řece Bečvě.

Obsah dílu

Větší bezpečnost ve FN Ostrava

Ostravská fakultní nemocnice postupně představuje jednotlivá bezpečnostní opatření, která zavádí po prosincovém útoku střelce v budově polikliniky. Rozšířila třeba ochranku, chce také lépe na nebezpečné situace připravit zaměstnance. Do budoucna by v areálu měly být i tzv. inteligentní kamery.

Lepší zabezpečení nemocnic

Živě Radomír Ščurek z Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO.

Požár školy v Písařově

Šest desítek dětí a zaměstnanců bylo dnes kvůli požáru evakuováno ze ZŠ v Písařově na Šumpersku,
jejíž budovu zaplnil hustý dým. Nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo v dokončované přístavbě školy,
kde dělníci pokládali podlahovou krytinu. Příčinu požáru vyšetřují kriminalisté, škoda zatím nebyla vyčíslena.

Začal veletrh Inforherma

Vytápění a úspory energií. Hlavní téma ostravského veletrhu, který je největší svého druhu v Česku.
Letos se koná už po 27. a představuje se na něm přes 350 vystavovatelů. Ostrava totiž dlouhodobě
patří mezi oblasti, kde je nejhorší ovzduší. Na akci se tak řeší třeba to, jak ušetřit peníze za teplo
a zároveň chránit životní prostředí.

Osblažská úzkokolejka nejezdí

Místo vlaků na úzkokolejné trati z Třemešné do Osoblahy jezdí náhradní autobusy. Jediná lokomotiva je sice funkční, ale na trať nesmí vyjet. České dráhy ji totiž neosadily radiostanicí, která je nově povinná.

Nové bydlení pro postižené

Budovy ústavu Sagapo pro lidi se zdravotním postižením v Bruntále čeká demolice. Nahradí je nové objekty s chráněným bydlením i terapeutickými dílnami. Zařízení je příspěvkovou organizací kraje
a ten do nového objektu investuje téměř 130 mil.

Sedárna pomůže přečkat mrazivé noci

Bezdomovcům v Přerově začala sloužit tzv. sedárna. Díky ní můžou sice bez lůžka, ale v teple přečkat mrazivé noci. Sedárnu otevřela tamní charita, na provoz jí bude přispívat město. Podobné zázemí
totiž v Přerově chybělo poté, co loni v červnuskončila noclehárna provozovaná Červeným křížem.

Návrat račího moru

Několik desítek uhynulých raků nalezli ochránci přírody v několika řekách v Beskydech. Následné laboratorní analýzy potvrdily podezření, že úhyn způsobil račí mor. Ten se po třech letech znovu objevil na území Česka.

Účetní CK zpronevěřila statisíce

Ze zpronevěry obvinili policisté referentku cestovní kanceláře Kovotour Plus. Během půl roku si měla přijít podvodem na 330 tis. Kč. Šlo o zálohy, které zaplatili klienti cestovní kanceláře. Na zpronevěru přišly kolegyně obviněné při kontrole pokladny.

Myslivec postřelil kolegu

75letý myslivec podle policistů v pátek na Bruntálsku postřelil o 4 roky mladšího kolegu.Podezřívají jej z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, hrozí mu až 8 let vězení.

Matrika přímo v porodnici

V ostravské FN vznikla jako první v MS kraji matrika přímo na porodní klinice. Ulehčit má rodičům po porodu. Rodný list dítěte si totiž mohou vyřídit ještě před odchodem domů. V případě potřeby
za nimi matrikářka dojde přímo na pokoj.

Komedie i horor v jednom

Slavný a bohatý výtvarník, jeho agent, manželka a služka. Čtyři postavy rozehrají hru na život a na smrt ve Slezském divadle v Opavě. Nastudovali tam černou komedii amerického autora Joe DiPietra
Umění vraždy. Je plná nečekaných zvratů.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD