Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dálnice přivedla do Přerova kamiony

Dlouhé kolony na vjezdu do města i v ulicích. V Přerově se po zprovoznění nového úseku D1 zhoršila
už tak špatná dopravní situace. Problémy dělá hlavně tranzitní nákladní doprava. Ta přitom do města
od loňského jara kvůli opravám průtahu Polní ulicí nesmí. Po otevření dálnice ale kamiony začaly jezdit přímo přes centrum.

Dálnice přivedla do Přerova kamiony

Živě Tomáš Navrátil, radní pro dopravu Přerova.

Vyšší počet dopravních nehod

O 545 vzrostl počet dopravních nehod v MS kraji. Celkem jich policisté šetřili 10 250. Policisté to vysvětlují především nezkušeností začínajících řidičů.

Růst počtu lidí s respiračním onemocněním

V MS kraji aktuálně na 100 tis. obyvatel připadá 1 036 lidí s akutními respiračními infekcemi.
Proti minulému týdnu je to narůst, který ale podle hygieniků odpovídá tomuto ročnímu období. Nejvíce nemocných je na Opavsku, nejčastěji se jedná o předškolní děti. Hygienici v tomto týdnu zaznamenali jeden nový vážný případ chřipky. Neočkovaná pacientka z Frýdecko-Místecka musela být hospitalizovaná na ARO.

Měsíc od střelby ve FN Ostrava

Ani měsíc po střelbě ve Fakultní nemocnici v Ostravě policie stále nezná důvod, proč 42letý muž zavraždil 7 lidí a později i sám sebe. Pro pozůstalé i zraněné se ve veřejných sbírkách vybralo
už přes 10 mil. Kč.

Měsíc od střelby ve FN Ostrava

Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

Strany řeší koalici do krajských voleb

Piráti v MS kraji mají sestavenou část kandidátky. Své lídry představí o víkendu na celostátním pirátském fóru. To se uskuteční ve vítkovické hale Gong. Na krajské volby se ale připravují i jiné strany. Představitelé jednotlivých partají v kraji aktuálně pořádají jednání o utvoření případné koalice.

Výzkum příčin znečištění ovzduší

Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská představily první výsledky česko-polského projektu,
který zkoumal příčiny znečištění ovzduší a jeho cílem bylo vyhodnotit zdravotní rizika vyplývající pro část MS a OL kraje a Opolského vojvodství.

Ubývá zájemců o pěstounství

V MS kraji ubývá zájemců o pěstounství, díky kterému děti nemusejí vyrůstat v dětských domovech.
Přesto ale v poměru k ostatním krajům v Česku patří sever Moravy a Slezsko v poskytování náhradní rodinné péče mezi ty nejúspěšnější.

Předpremiéra Stockholmského snydromu

Únos a jeden výstřel, který změní život 7 lidem. ČT nasazuje do vysílání dvoudílný film Stockholmský syndrom s Davidem Švehlíkem v hlavní roli. Novinka volně navazuje na Českým lvem oceněnou minisérii Spravedlnost, která vznikla ve tvůrčí skupině kreativní producentky Kateřiny Ondřejkové.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD