Padl první rozsudek kvůli smrti po syntetické marihuaně. Bezdomovce Lukáše Masného poslal Krajský soud v Ostravě do vězení na osm let. Předloni v září nabídl kamarádovi drogu, která je mnohonásobně silnější než běžná marihuana. Rozsudek není pravomocný.
V Česku už naplno běží jubilejní dvacátý ročník celostátní Tříkrálové sbírky. V Olomoucké arcidiecézi má ovšem sbírka tradici ještě o rok delší. Zástupci Charity Olomouc vyrazili na koledu po městě na koních.
V Havířově začíná stavba nového dopravního terminálu před vlakovým nádražím. Zástupci města dnes podepsali smlouvu s dodavatelem stavby. Odjezdová hala postavená v bruselském stylu se pak začne rekonstruovat v dubnu.

Obsah dílu

První trest za syntetickou marihuanu

Padl první rozsudek kvůli smrti po syntetické marihuaně. 37letého bezdomovce Lukáše Masného
poslal Krajský soud v Ostravě do vězení na 8 let. Předloni v září nabídl kamarádovi bezdomovci syntetickou drogu, která je mnohonásobně silnější než běžná marihuana. Drogu spolu užili a upadli do bezvědomí. Kamaráda obžalovaného se lékařům nepodařilo zachránit. Rozsudek není pravomocný.

Otravy syntetickou marihuanou

Jak se na Ostravsku syntetická droga objevila a kolik lidí skončilo po jejím užití v nemocnici, připomene Kristýna Prokešová.

Otravy syntetickou marihuanou

Živě Jan Horák, terapeut obecně prospěšné společnosti Renarkon.

Heřmana ve vedení OKD střídá Staňková

Novou předsedkyní představenstva OKD se stala Vanda Staňková. Nahradila tak ve funkci Michala Heřmana, který v OKD působil také jako výkonný ředitel. I z tohoto postu ho odvolal státní podnik Prisko. Bližší informace i důvod odvolání Heřmana odmítlo vedení Priska komentovat.

Vysoká návštěvnost MS v hokeji do 20 let

Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů do 20 let si v Ostravě a Třinci nenechalo ujít 173 490 diváků, což je druhá nejvyšší návštěvnost v historii turnajů konaných v Evropě. Víc lidí přilákalo jen MS v roce 2016, které hostilo Finsko. V Ostravar a Werk aréně bylo vyprodáno 14 z 31 utkání šampionátu. Počty uvádí server hokej.cz.

Akademický senát LF o volbách děkana

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Tři králové vyrazili na koních

V Česku už naplno běží jubilejní 20. ročník celostátní Tříkrálové sbírky. Tuzemské charity díky ní
podporují rodiny i jednotlivce, kteří se náhle ocitli v nouzi. V olomoucké arcidiecézi má ovšem sbírka tradici ještě o rok delší. A tradicí se tam stalo taky slavnostní koledování, symbolicky právě na Tři krále.
Zástupci Charity Olomouc vyrazili na koledu po městě na koních.

Rekonstrukce přednádraží v Havířově

V Havířově začíná stavba nového dopravního terminálu před vlakovým nádražím. Zástupci města dnes podepsali smlouvu s dodavatelem stavby. Moderní zázemí pro cestující má být hotové do roka a přijde na zhruba 100 mil. Kč. Odjezdová hala postavená v bruselském stylu se pak začne rekonstruovat
v dubnu.

13 let za pokus o vraždu matky

13 let, tak zní nepravomocný rozsudek Krajského soudu v Olomouci v případu muže, který se pokusil
o vraždu své matky. 38letý Zdeněk Morávek ze Zvole na Šumpersku napadl loni v červnu svou matku sekerou a 4x ji udeřil. Žena se zachránila útěkem z domu k sousedům. Soud označil čin za rozmyšlený.

Povinné čipování psů

Všichni psi starší 3 měsíců musí mít od začátku roku v těle mikročip. Pokud ho mít nebudou, hrozí jejich majitelům až 20tis. pokuta. Cílem novely je také zabránit provozu tzv. množíren.

Povinné čipování psů

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Dokument o životě M. R. Štefánika

Česká televize uvede dokumento životě Milana Rastislava Štefánika. Muž, který nedávno zvítězil
ve slovenské anketě Největší Slovák, sehrál klíčovou roli při budování československého státu. Česko-slovenský tým režiséra Michaela Kaboše ho představuje jako muže mnoha profesí a tváří.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD