Otevření nového úseku dálnice prozatím nezkomplikovalo dopravní situaci v Přerově. Dálnice ale končí provizorně u Přerova doslova v poli. Navazující úsek k Říkovicím se stavět ještě ani nezačal.
Lékaři propustili z ostravské fakultní nemocnice druhého muže zraněného při úterní střelbě v čekárně tramatologické ambulance. Ve čtvrtek v nemocnici zemřela sedmá oběť. Na účtu veřejné sbírky je téměř 1,5 milionu korun.
650 lidí podepsalo petici proti stavbě bydlení pro mentálně a fyzicky postižené v Náměšti na Hané na Olomoucku. Obyvatelé Náměště mají z nových sousedů obavy. Hejtman chce s vedením obce jednat začátkem nového roku.

Obsah dílu

Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1

Otevření nového úseku dálnice prozatím nezkomplikovalo dopravní situaci v Přerově. 14 kilometrů Dé jedničky mezi Lipníkem nad Bečvou a Přerovem uvedlo Ředitelství silnic a dálnic do provozu ve čtvrtek odpoledne. Dálnice ale končí provizorně u Přerova doslova v poli. Navazující úsek k Říkovicím se stavět ještě ani nezačal.

Dopravě v Přerově uleví až dokončení D1

Živě Tomáš Navrátil, radní pro dopravu z přerovského magistrátu.

Z FNO propustili posledního zraněného

Lékaři propustili z ostravské fakultní nemocnice druhého muže zraněného při úterní střelbě v čekárně traumatologické ambulance. Už včera v nemocnici zemřela sedmá obě

FNO po útoku střelce

Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

Oběti útoku uctí fotbalisté

Tragickou událost připomene i zítřejší fotbalové utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha. Památku obětí lidé uctí minutou ticha a fotbalisté odehrají zápas s černými páskami na rukávech. Na pomoc pozůstalým a obětem půjde také část výtěžku z prodaných jednorázových vstupenek na utkání ve výši 150.000 korun. Na příchod sparťanských fanoušků bude dohlížet policie, která utkání označila jako rizikové.

Zabezpečení vodoměrů před zimou

Teploty klesají pod bod mrazu. Také proto by měli lidé dát pozor na své vodoměry - ty kvůli nízkým teplotám mohou popraskat. Nový vodoměr a jeho výměna může vyjít až na několik tisíc. Další škody pak může napáchat voda.

Od neděle budou platit nové jízdní řády

V noci ze soboty na neděli začnou platit nové jízdní řády. Hlavní novinkou na železnici v Moravskoslezském a Olomouckém kraji je nový dopravce na rychlíkové lince z Bohumína do Brna. Provoz přebírá od Českých drah soukromá firma Regiojet. Ta bude ještě do konce roku uznávat jízdenky Českých drah. V Olomouckém kraji bude ve všech vlacích nově platit také tarif krajského dopravního systému.

Bruntálský betlém je zase větší

Bruntálský řezbář František Nedomlel letos opět doplnil nové figurky a prvky do tamního vyřezávaného betlému. Ten je umístěný v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bruntále. Spolu s betlémem v Mohelnici je největším pohyblivým vyobrazením narození Ježíše Krista v kostelech v Česku.

Petice proti novému bydlení hendikepovaných

650 lidí podepsalo petici, která je proti stavbě nového bydlení pro mentálně a fyzicky postižené v Náměšti na Hané na Olomoucku. Dvanáct hendikepovaných tam chce přemístit Olomoucký kraj z Litovelska. Obyvatelé Náměště mají z nových sousedů obavy. Nelíbí se jim ani podoba plánovaného bydlení. Podle hejtmanství jde o nedorozumění.

Trest za zneužívání mladistvých

Na šest let poslal do vězení Krajský soud v Ostravě učitele hudby za sexuální zneužívání jedenácti dívek a dvou chlapců. Ani jednomu z nich nebylo 15 let. Podle soudu je zneužíval během výuky na základních uměleckých školách v Ostravě a na Karvinsku. Soud také na šeSt let zakázal obžalovanému učit hudbu žáky a studenty mladší osmnácti let. Rozsudek není pravomocný.

Eduard Halberštát vytvořil vánoční strom pro Plato

Malíř a grafik Eduard Halberštát dal Ostravě lekci z Vánoc. Dvaaosmdesátiletý umělec vytvořil pro Galerii PLATO umělecký vánoční strom. Jeho minimalistická instalace má připomenout staré časy.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD