Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Orlovská ortopedie definitivně do Karviné

Orlovská ortopedie se definitivně stěhuje do Karviné. Na jednání s řediteli nemocnice v Havířově, Karviné-Ráji a dalšími odborníky na zdravotnictví o tom rozhodlo vedení MS kraje. Kraj tak nevyhoví přání zdravotníků orlovské ortopedie přesunout oddělení do nemocnice v Havířově. Lékaři a zdravotní sestry, kteří podali před 2 týdny výpovědi, se tak teď budou muset rozhodnout, jestli z nemocnice odejdou, nebo své výpovědi stáhnou, a i přes svůj nesouhlas se přesunou do Karviné-Ráje.

Orlovská ortopedie definitivně do Karviné

Živě Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.

Příprava D1 může pokračovat

Stavební odbor olomouckého magistrátu povolil změnu územního rozhodnutí pro stavbu nového úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. Její příprava tak může pokračovat. Stavba se ale stejně zdrží. Silničáři totiž zrušili zakázku na zhotovitele. Podle nových odhadů bude dálnice mezi Přerovem a Říkovicemi otevřena nejdříve v roce 2024.

ČSSD prohrála soud

Vyloučení bývalého mohelnického sociálního demokrata Pavla Němce ze strany nebylo v souladu
se zákonem a je neplatné. Rozhodl o tom ve středu Městský soud v Praze, který vynesl pravomocný verdikt týkající se Němcovy žaloby proti usnesení orgánů ČSSD. Němec řekl, že poté, co rozsudek nabude právní moci, se opět stane členem ČSSD, z níž byl vyloučen v roce 2013.

Litovli hrozí odtržení

Živě redaktorka Natálie Flajžíková.

Kajnar v čele ostravské ČSSD

Ve vedení ostravské ČSSD nastaly změny. Do jejího čela zasedl staronový předseda Petr Kajnar.
Byl zvolen na okresní konferenci, která se konala na začátku listopadu, podle bývalé předsedkyně
Jany Vajdíkové je však neplatná. Informaci o změně vedení potvrdil předseda moravskoslezské ČSSD Tomáš Hanzel.

Deset dní před spuštěním nového mýta

Mimořádná dopravní opatření, posílená registrační místa nebo zasílání palubních jednotek do zahraničí. Budoucí správce mýta se společně s MD ČR chystá na zahájení provozu nového satelitního systému. Ten se spustí 1. prosince. Provázejí ho přitom obavy z dopravního kolapsu na některých hraničních přechodech. Na nápor aut se připravují i čerpací stanice.

Noc venku

Živě Dominika Najvert, předsedkyně spolku Noc venku.

Jednání o OKD v Poslanecké sněmovně

Společnost OKD jednala v Poslanecké sněmovně se zástupci černouhelného Dolu Frenštát o jeho uzavření. Do konce října měla vypracovat časový harmonogram dalších kroků k jeho likvidaci. Ani po dnešním jednání není o jeho osudu jasno. Důl byl vybudován v 80. letech, ale nikdy se v něm netěžilo.

Mizející Ostrava na plátnech

Obrazy jako vzpomínky na městská zákoutí i továrny. Výtvarné centrum Chagall představuje Mizející Ostravu. Na malířských plátnech jsou často místa, která obyvatelé města už nenajdou, anebo se v průběhu desetiletí změnila téměř k nepoznání.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD