Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce

Olomouc od ledna zakáže pití alkoholu v centru města. Zákaz se bude nově vztahovat i na organizátory akcí a platit bude na více místech. Zákaz pití alkoholu na veřejnosti platí v Olomouci od roku 2012, později ho ale radnice na 2 náměstích zrušila. Ústavní soud totiž tehdy podobné vyhlášky kritizoval za to, že akce povolené radnicemi mají z tohoto zákazu obecnou výjimku.

Zákaz pití alkoholu v centru Olomouce

Živě Pavel Drahovzal, místopředseda Svazu měst a obcí.

Kamion zničil auta

V Prostějově dnes časně ráno havaroval při sjezdu z dálnice D46 kamion. Vjel při tom do areálu autosalonu a narazil postupně do 27 zaparkovaných vozů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda je však velká. Na poškozených autech dosáhla 7 mil. Kč, další milion korun je škoda na nákladním autě
a 600 tis. Kč na zařízení areálu autosalonu.

Obvinění člena ochranky

V souvislosti se smrtí 41letého hokejového fanouška Havířova obvinili policisté 20letého muže z ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví. Údajně jde o zaměstnance bezpečnostní agentury. Obviněný podle policie muže napadl před zimním stadionem. Ten při útoku upadl a způsobil si zranění,
kterým o několik dnů později podlehl v nemocnici.

UP: Odráček opisoval

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček opisoval ve své dizertační práci. Potvrdila to dnes Univerzita Palackého v Olomouci, kde získal před 8 lety doktorát. Podle školy užil ve své práci pasáže, které řádně necitoval. Většinu teoretické části sestavil z textů, které už dříve vydal někdo jiný.

Obchvat Komárova za 15 let

ŘSD zveřejnilo podrobnou vizualizaci obchvatu opavské městské části Komárov. Ten by měl navazovat
na rychlostní silnici z Ostravy a napojit se na vybudovaný obchvat Opavy. Proti plánované jižní variantě obchvatu ale od počátku bojují jiná městská část, Suché Lazce.

Městské lázně v Krnově

Krnov má připravené studie, jak budou vypadat nové městské lázně. Ty by měly vzniknout vedle nedávno zmodernizovaného koupaliště. Jejich přesná podoba vzejde z architektonické soutěže, kterou chce město vyhlásit v příštím roce. Investice by neměla přesáhnout 300 mil. Kč.

Výlov rybníku Bezruč

Začal výlov největšího rybníka v MS kraji. Rybáři doufají, že vydá kolem 50 tun sladkovodních ryb.
Ulovené ryby si mohou lidé na místě koupit nebo ochutnat. Výlov každoročně přiláká ;tisíce lidí.

Útoky na důchodce

Hned 2 útoky na seniory v Ostravě vyšetřují policisté. V prvním případě si násilník vybral poblíž centra města 73letou důchodkyni. Přišla o několik set korun, které měla v kabelce. Několik dnů předtím se stal další podobný případ. Tentokrát se obětí násilníka stal 64letý senior. Přišel o 1 800 Kč.

Přípravy na ochlazení

Silničáři na Bruntálsku už drží pohotovost. První sníh očekávají už o víkendu, a tak připravují techniku a plán ošetření problematických úseků. Premiéru letošní zimy už tady mají za sebou. Na přelomu října a listopadu museli vyjíždět kvůli náledí na Rýmařovsko, Vrbensko a na silnici mezi Hvězdou a Ovčárnou pod Pradědem.

Weronika Gogolová v Ostravě

Polská spisovatelka
Weronika Gogolová přijela do Ostravy

v rámci festivalu Polské dny

a nečekaně plynulou slovenštinou představila svou oceněnou prvotinu,

román "Po troškách".

Právě ve slovenském i českém překladu kniha mladé autorky

brzy vyjde.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD