Hřbitovy se připravují na dušičky. Památka zesnulých letos připadla na víkend. Správci hřbitovů tak očekávají ještě větší nápor návštěvníků než obvykle.
Lidé si stěžují na špatné přístřešky, ostrou zatáčku nebo absenci zázemí na dopravním terminálu v Ostravě Dubině. Magistrát se ji snažil dodatečnými úpravami letos v létě zlepšit, podle řidičů to ale nepomohlo.
Soud zprostil obžaloby z podvodu advokáta Petra Poločka. Za stejnou práci si měl nechat proplatit dva honoráře, jeden od klientky a druhý od státu. Šlo o téměř půl milionu korun.

Obsah dílu

Hřbitovy a Památka zesnulých

Hřbitovy se připravují na Dušičky. Památka zesnulých letos připadla na víkend. Správci hřbitovů tak očekávají ještě větší nápor návštěvníků než obvykle. Na mnoha místech policie posílila hlídky. Kromě Ostravy například v Opavě nebo Frýdku-Místku.

Profesionální úklid hrobů

Lidé o místa posledního odpočinku svých blízkých podle správců hřbitovů poctivě dbají. Někteří si ale najímají speciální firmy, které se jim o hrob postarají. Uklidí, přinesou věnec nebo zapálí svíčku. Podobných firem zatím mnoho není. Práce jim ale každoročně přibývá.

Hřbitovy a památka zesnulých

A jak dlouho bude otevřený ostravský ústřední hřbitov a jak se o něj v období Dušiček stará městský obvod Slezská Ostrava, řekl starosta Richard Vereš.

Hasiči znovu zamítli projekt kostela v Gutech

Hasiči podruhé zamítli návrh protipožární ochrany budoucí repliky kostela v Třinci Gutech na Frýdecko-Místecku. Podle nich se Ostravsko-opavské biskupství, které stavbu připravuje, opět nevypořádalo s námitkami, které hasiči k projektu měli.

Program oslav 17. listopadu v Ostravě

V Ostravě začaly přípravy na oslavy 17. listopadu. 30 ostravských kulturních a vzdělávacích institucí
se spojí v rámci 4denního programu. Většina se odehraje na Masarykově náměstí ve speciálních stanech. Připraveny jsou výstavy, filmové produkce i diskuze nejen s pamětníky. V pátek 15. listopadu
obejme centrum města lidský řetěz. Podobný vytvořili lidé v roce 89.

Stížnosti na terminál Dubina v Ostravě

Stížnosti na špatné přístřešky, ostrou zatáčku nebo absenci zázemí. Tak vypadá situace na dopravním terminálu v Ostravě-Dubině. Magistrát se ji snažil dodatečnými úpravami letos v létě zlepšit. Podle cestujících a řidičů autobusů však nedostatečně. Problémy tak přervávají i nadále.

Cvilínská rozhledna v Krnově v havarijním stavu

Cvilínská rozhledna, jedna z dominant Krnova, je v havarijním stavu. Od jara již není přístupna veřejnosti a teď jí čeká náročná rekonstrukce. Rozhledna je památkově chráněná a tak město muselo čekat na vyjádření památkářů.

Advokát definitivně zproštěn obžaloby za podvod

Odvolací Krajský soud v Ostravě pravomocně zprostil obžaloby z podvodu advokáta Petra Poločka.
Za stejnou práci si měl nechat proplatit 2 honoráře, jeden od klientky a druhý od státu. Šlo o téměř 500 tis. Kč. Postup orgánů činných v trestním řízení vůči Peru Poločkovi považuje Česká advokátní komora za šikanu. Státní zástupce Ladislav Hradil to odmítá.

Vykradené obchody v Ostravě

K vykradení 16 obchodůs potravinami, stánků s rychlým občerstvením, barů a bytů v Ostravě se policistům přiznal 17letý mladík. V noci si odnesl věci za přibližně půl milionu. Například výbavu na golf,
elektrické měděné kabely nebo jízdní kola. Během půl roku ho policisté zatkli dvakrát. Poprvé ho po výslechu propustili domů.

Oprava vodního kanálu Vyšní Lhoty - Žermanice

Po 6 měsících končí oprava první zhruba 2km části vodního kanálu z Vyšních Lhot. Ten zásobuje Žermanickou přehradu a ostravský průmysl už víc než 50 let. K jedné z nejrozsáhlejších stavebních akcí za poslední roky přistoupilo Povodí Odry kvůli špatnému technickému stavu přivaděče.

Audiokniha pro slabozraké a nevidomé

Vědecká knihovna v Ostravě vydala novou audioknihu pro slabozraké a nevidomé. Detektivní příběh
Mrtvou nemá nikdo rád napsala spisovatelka Eva Tvrdá. Je to už pátá kniha, která vychází v edici
Regionální audioknihy. Kromě služby pro zrakově handicapované čtenáře tak chce knihovna propagovat regionální literaturu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD