V Olomouckém kraji se chystá velká změna cestování na železnici. Na regionálních spojích bude místo jízdenky Českých drah platit krajský integrovaný tarif. Části lidí se jízdné zdraží.
Ostravský dopravní podnik chce vyjít vstříc hlavně matkám-řidičkám s malými dětmi. Chystá nové pracovní pozice na půl úvazek, příspěvek na takzvané školkovné a dětskou skupinu.
Před 80 lety nacisté zorganizovali první evropský transport Židů. Vlak vyrazil z hlavního nádraží v Ostravě do Niska nad Sanem ve východním Polsku. Z tisíce mužů většina tento ani další tábory nepřežila.

Obsah dílu

Jiné jízdenky pro vlaky v OL kraji

Některé kraje upraví systém rozdělování tržeb mezi dopravci v rámci integrované dopravy. Konkrétně Zlínský, Ústecký, Jihomoravský a také Olomoucký kraj pak mají od ledna akceptovat už jen vlastní
"integrované" jízdenky. Změna se dotkne hlavně železnice, kde při cestách v rámci kraje přestane platit tarif ČD.

Jiné jízdenky pro vlaky v OL kraji

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Požár na střelnici v Třinci

V areálu střelnice poblíž sídliště Borek v Třinci odpoledne hořela až 3metrová zábrana z pneumatik, oplocení, terče a další vybavení na ploše 50x30m. Nikdo nebyl zraněn, příčina požáru se vyšetřuje.
Prozatímní škodu hasiči odhadli na 300 tis. Kč.

Debata o 15 letech v EU

15 let je Česko součástí EU. O tom, co všechno se za tu dobu v MS kraji i Ostravě změnilo a jaký vliv má unie na životy obyvatel regionu, diskutovali odborníci na EU spolu s primátorem.

Zkrácené úvazky v DP Ostrava

Práce na půl úvazek, příspěvek na tzv. školkovné, a dětská skupina. Dopravní podnik chystá
nové pracovní pozice pro matky na nebo krátce po mateřské. Cílem je oslovit rodiče, kteří pečují o děti v předškolním věku, chtějí pracovat a zároveň se starat o rodinu.

Světový den úrazů

Upozornit na úrazy a připomenout prevenci má Světový den úrazů. Vyhlášený je na dnešek. Na podzim zaznamenávají lékaři více zranění a mění se i jejich charakter. Třeba na podzim souvisejí
s chystáním topného dřeva a přípravami zahrady na zimu.

80 let od prvního transportu Židů

80 let uplynulo dnes od prvního evropského transportu Židů. Vlak vyrazil z hlavního nádraží
v Ostravě do Niska nad Sanem ve východním Polsku. Nacisté tam Židy z Ostravy vyhnali, aby si postavili tábor sami. Platili si přitom materiál a dokonce i jednotky SS, které je hlídaly. Většina tento nebo další tábory nepřežila.

80 let od prvního transportu Židů

A výročí prvního evropského transportu Židů si představitelé Židovských obcí připomínají právě teď.
Sešli se u památníku židovské hvězdy, která v Ostravě stojí od 70. výročí transportu.

Přibývají asijská slunéčka

Stovky až tisíce slunéček trápí domácnosti po celém Česku, MS kraj není výjimkou. Slunéčka totiž hledají, kde by mohla přezimovat a teplé počasí posledních dníjim svědčí. Jedná se ale o invazní
asijský druh, který se v Česku objevil teprve před 13 lety.

Uzavřou lávku v Krnově

Lávku pro pěší přes trať v Krnově musí dělníci opravit. 110 let stará ocelová konstrukce je celá zrezivělá a v havarijním stavu. Radnice ji na příkaz statika uzavře už zítra, její oprava ale začne až příští rok.

Festival Kukačka v Ostravě

Vidět věci, které nedávají logiku a narazit na umění, které vybočuje ze všedního dne. I to je cíl
ostravského festivalu Kukačka, jenž už 8. rokem prezentuje umění ve veřejném prostoru. Umělecká díla a instalace budou stejně jako vajíčka kukačky rozeseta po městě, a to až do 10. listopadu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD