Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Reakce na výsledky nových voleb

Opatrný optimismus. Reakce na výsledky voleb v Hrušce a Skřípově na Prostějovsku, ve kterých si lidé v sobotu vybírali nové vedení. Původní zastupitelstva se tam rozpadla, nejčastěji kvůli neshodám mezi jednotlivými členy. Obce bez plnohodnotného řízení nemohly investovat do rozvoje nebo žádat o dotace.

Reakce na výsledky nových voleb

Živě František Lukl, předseda Svazu měst a obcí.

Dodatečné komunální volby

Dodatečné komunální volby se v MS a OL kraji konaly také v dalších obcích, nejenom v Hrušce a Skřípově. V polovině března šli znovu volit v Krasově a v Rudné pod Pradědem na Bruntálsku a v Lužicích na Olomoucku. Na konci března pak mimořádné cesta k volebním urnám čekala na obyvatele Petrovic a Slezských Pavlovic také na Bruntálsku.

Začíná archeologický průzkum Nových Laub

Ostravský magistrát zahájil ve spolupráci s NPÚ roční archeologický výzkum lokality Nových Laub
v centru města. Na místě, podle památkářů ve středověku nejprestižnější ostravské oblasti vedle Masarykova náměstí, by měla v budoucnu vzniknout novostavba s 85 byty, obchody a podzemními garážemi. Dělníci ve spolupráci s památkářizačali s přípravnými pracemi na místě dosavadního parkoviště.

Úmrtí novorozence v Orlové

Úmrtí 4týdenního miminka v Orlové na Karvinsku vyšetřují policisté. Dítě žilo s matkou v ubytovně
pro sociálně slabé v centu města.

Karviná rozhoduje o omezení otevírací doby

Živě redaktor Jiří Šíma.

Zákaz levých odbočení na I/11 u Havířova

Krajský úřad MS kraje rozhodl o zákazu odbočení vlevo na silnici vedoucí z Ostravy do havířovské části Šumbark. Už letos na jařepodalo návrh na změnu ŘSD. Proti tomu se ale postavily jak obce, tak i některé firmy. Jejich stížnosti ale kraj zamítl. Ředitelství silnic a dálnic, krajský úřad nebo policisté. Ti všichni se změnou provozu na křižovatce souhlasí.

O osudu Karnoly bude jasno do konce roku

Krnovští radní budou v nejbližších týdnech rozhodovat o osudu krnovské Karnoly. Místní textilka, kde mělo vzniknout textilní interaktivní muzeum, vyhořela v prosinci 2017. Město již má stavební povolení
a připravuje výběrové řízení na dodavatele.

Lysá hora táhne tisíce turistů

Fenomén Lysá hora. Na nejvyšší vrchol moravskoslezských Beskyd vyjde každoročně 400 tis. lidí.
Nejvíce je láká právě letní hezké počasí. Během prázdnin stoupá návštěvnost nad 30 tis. lidí za měsíc.

Místo tragické nehody čeká na zabezpečení

Životy dvou 15letých dívek si vyžádala víkendová nehoda v Přerově. Skupinka mladých lidí tam přebíhala v sobotu po osmé večer frekventovanou Lipnickou ulici. Dívky ale srazilo projíždějící auto.
Na stejném místě přitom denně přecházejí stovky dalších lidí. Přerovský magistrát už několik let
počítá s jeho lepším zabezpečením. Na to ale zatím nedošlo.

Naše městečko ve Slezském divadle v Opavě

Slezské divadlo v Opavě otevřelo činoherní sezónu americkou klasikou. Inscenace hry Thorntona Wildera Naše městečko je zamyšlením nad zdánlivě obyčejným lidským životem, který na první pohled
plyne trochu nevzrušeně.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD