Společnost OKD slíbila, že zruší černouhelný důl Frenštát v Beskydech z 80. let minulého století. V areálu, kde se nikdy netěžilo, je zhruba padesát staveb. V minulosti jim už ale vypršelo stavební povolení.
Po letech končí rekonstrukce Červeného zámku v rozsáhlém zámeckém komplexu v Hradci nad Moravicí. Patří mezi nejvýznamnější památky severu Moravy a ročně ho navštíví deseti tisíce lidí.
Nádražní ulici v Ostravě čekají po necelých třech letech další stavební práce. Plynárenská firma tam bude v srpnu opravovat vadné části plynovodu. O víkendech nebudou kvůli pracem jezdit tramvaje.

Obsah dílu

OKD připravuje demolici Dolu Frenštát

Společnost OKD slíbila, že zruší černouhelný Důl Frenštát v Beskydech z 80. let minulého století.
V areálu, kde se nikdy netěžilo, je zhruba 50 staveb. V minulosti jim už ale vypršelo stavební povolení.
Důl je na kraji CHKO. S těžbou nesouhlasí okolní obce, které se obávají zničení přírody.

OKD připravuje demolici Dolu Frenštát

Majitelem společnosti OKD je státní firma Prisko. Tu řídí MF ČR a právě náměstka ministryně
pro právo a majetek státu Ondřeje Landy jsme se zeptali na další podrobnosti.

Nový ředitel nemocnice v Havířově

Krajskou nemocnici v Havířově povede ekonom Norbert Schellong. Výsledky výběrového řízení
dnes potvrdili krajští radní. Schellong dříve působil na Slovensku, kde vedl síť nemocnic, a později na českém MZ ČR. Havířovská nemocnice vybírala ředitele poté, co na pozici rezignoval Jiří Matěj.
Ten tak učinil v návaznosti na rozhodnutí krajského zastupitelstva o zrušení tzv. personální unie,
která pod jedním vedením slučovala nemocnice v Karviné, Orlové a Havířově.

Tropické počasí v regionu

Teploty v Česku na několika měřicích stanicích překročily 35 stupňů Celsia. Lidé proto volírůzné varianty ochlazování, do domů si jich čím dál více nechává nainstalovat klimatizaci, kupují i ventilátory.
V horkých provozech zajišťují zaměstnavatelé pracovníkům častější přestávky.

Nález ostatků sovětských vojáků

Ostatky sovětských vojáků padlých na konci dubna 1945 při bojích na Ostravsku exhumují v těchto dnech v Bobrovníkách u Hlučína opavští archeologové. Na pohřbená těla na kraji lesa upozornili historiky hledači válečných artefaktů. Podle odhadů odborníků by se v oblasti Hlučínska a Ostravska
i více než 70 let po válce mohly stále vyskytovat desítky ostatků těl vojáků. Ať už sovětských či německých, pohřbených většinou ve starých zákopech.

Rekonstrukce hukvaldského dvora

Léta chátrající hukvaldský dvůr v centru obce by měl dostat novou podobu i využití. Hukvaldy, které proslavil hudební skladatel Leoš Janáček, ho chtějí změnit na kulturní centrum a obchodní prostory k pronájmu. Architekti teď studii představili veřejnosti.

Opravy na plynovodu na Nádražní začnou v srpnu

V roce 2016 prošla ulice Nádražní v Ostravě generální rekonstrukcí, teď ji dělnícibudou opravovat znovu. Tentokrát kvůli vadným kusům plynovodu, které by podle dodavatele součástek mohly způsobit únik plynu do okolí a tedy i případný výbuch plynu. Opravy by měly začít v srpnu. A tentokrát by podle vedení města neměli nijak omezit provozy podnikatelů v ulici.

Příborské muzeum vystavuje plakáty

Plakáty k divadelním představením, vyhlášky i výzvy, informace o společenských událostech i politické agitky. Historické plakáty ze sbírekMuzea Novojičínska vystavuje jeho pobočka v Příboře. Dobové plakáty ukazují to, jak bohatý byl společenský život nejen ve městě, ale čím třeba v 50. letech žila doslova celá republika.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD