Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

OKD by mohlo uhlí těžit až do roku 2030

Černé uhlí by se v dolech na Karvinsku mohlo těžit až do roku 2030, tedy o osm let déle, než se původně předpokládalo. Takový je výsledek ranního jednání těžební společnosti OKD s předsedou vlády. Vedení firmy upozorňuje, že jde zatím jen o odhad a jasno by mělo být do konce roku. Opoziční politici si myslí, že slib premiéra je pouze předvolební tah.

OKD by mohlo uhlí těžit až do roku 2030

Sestřih komentářů z dopolední ČT24.

Akademický senát LF OU odvolal děkana P. Zonču

Spor o vedení Lékařské fakulty ostravské univerzity - akademický senát opět odvolal z funkce děkana Pavla Zonču. Senát tím chce vyřešit situaci, kdy má po rozhodnutí soudu dva děkany. Postoj akademického senátu teď ještě musí posoudit rektor Jan Lata. Odvolaný děkan Pavel Zonča považuje rozhodnutí akademického senátu za neplatné. Podle něj nerespektuje rozhodnutí soudu.

Nový Jičín staví kulturní dům

Nový Jičín buduje vlastní kulturní dům. Náklady na jeho vznik by měly dosáhnout asi padesáti milionů korun, město ale takové zařízení potřebuje. Pokud pořádá plesy, koncerty nebo jiné akce s velkým počtem návštěvníků, musí si sál pronajímat od průmyslového závodu. V budoucnu by takové akce měly najít zázemí přímo v centru města.

Bunkry připomínající neuskutečněné boje

Jsou připomínkou bojů, které se nikdy neudály. Československé pohraniční pevnosti jsou trvalými svědky pohnuté historie Československa v roce 1938. Pozítří uplyne 80 let od podepsání mnichovské dohody, kvůli které nebyly bunkry nikdy použity. V mnohých bunkrech ale vznikla muzea připomínající právě odhodlání národa bránit se proti německé agresi.

4 roky koalice v Jeseníku

Už příští pátek začnou lidé vybírat nové vedení radnic. Ve vysílání České televize proto nabízíme reportáže z okresních měst Moravskoslezského a Olomouckého kraje o tom, jak se dařilo tamním koalicím. Dnes zamíříme do Jeseníku. Během uplynulého volebního období tam kvůli sporům ve vedení města nebyla zhruba tři měsíce obsazená pozice starosty.

Začala oprava Slovenské strely

Slovenskou strelu - národní kulturní památku po letech chátrání v Kopřivnici začali restaurátoři opravovat v železničních dílnách v Hranicích. Momentálně ji rozebírají a zjišťují, jak je poškozená. Vlak z roku 1936 by za dva roky měl zpět přijet do kopřivnického muzea v pojízdném stavu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST