Penzion pro seniory ve Vratimově, s jejímž majitelem je vedeno správní řízení, skončil. Dvacet důchodců muselo najít bydlení jinde, pomohl kraj. Uplynul rok od vyhoření dřevěného kostela ze 16. století v Třinci-Gutech. Věřící si událost na místě připomenou půlnoční mší. Dál platí varování meteorologů před horkem téměř pro všechny kraje. Pekaři, hutníci a další musí dodržovat speciální opatření.

Obsah dílu

Penzion pro seniory skončil

Penzion pro seniory ve Vratimově skončil. Zařízení, kde bylo ubytováno od letošního dubna zhruba 20 důchodců i nadále prověřuje Krajský úřad. Ten teď zjišťuje jestli tam nebyly poskytovány sociální služby bez povolení. Za porušení zákona pak provozovateli hrozí případně až dvoumilionová pokuta.

Penzion pro seniory skončil

Živě Jiří Navrátil, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Zájem o volby je různý

V Novém Jičíně, Bruntále a Třinci politická uskupení podala shodně po devíti kandidátních listinách. U obou okresních měst je tak zájem o podzimní komunální volby menší, než tomu bylo před čtyřmi lety. Naopak je tomu ve většině okresních měst Olomouckého kraje. Zatímco v roce 2014 podalo kandidátky v Přerově, Prostějově, Šumperku a Jeseníku dohromady 45 stran, hnutí a sdružení, letos jich je o čtyři více.

U Klimkovic nalezena letecká puma

Nález nevybuchlé munice z 2. světové války zastavil včera v obou směrech provoz na D1 u Klimkovic nedaleko Ostravy. Omezení trvalo asi do jednadvaceti hodin. Pyrotechnici museli kvůli stokilogramové letecké pumě se 46 kilogramy trhaviny rozšířit území se zákazem vstupu. Místo zajistily další hlídky policistů.

Guty vzpomínají na požár kostela

Živě redaktorka Denisa Kotková.

Vyhrožoval výbuchy v marketech

Policisté zatkli 20letého muže, který tři dny vyhrožoval bombovými útoky v nákupních centrech ve Frýdku-Místku. Vyšetřován je na svobodě - soudce ho totiž odmítl vzít do vazby.

Vedra pokračují

Lidé v Česku dnes prožívají další tropický den - a podle odhadů by mohl být vůbec nejteplejší v roce. Varování meteorologů před horkem platí téměř pro všechny kraje. O to horší podmínky pak mají lidé zejména na některých provozech, jako jsou třeba pekárny, ocelárny, nebo řidiči dopravních podniků. Většina zaměstnavatelů svým podřízeným umožňuje větší pitný režim nebo třeba častější převlékání.

Policejní odstřelovači soutěží

Neobejde se bez nich žádná policejní zásahová jednotka. Odstřelovači mohou zasáhnout cíl vzdálený stovky metrů. Teď soutěží na Libavé, kam dorazilo 120 policejních i vojenských odstřelovačů z České republiky i ze zahraničí. Úkoly, které plní, jsou inspirovány skutečnými zásahy.

60 let upravuje vodu

Vodohospodáři si letos připomínají 60 let, kdy poprvé přitekla voda z nádrže Kružberk přes Úpravnu vody Podhradí u Vítkova na Opavsku, do Ostravy. Úpravna byla v dané době největší v Československu. Cílem bylo především rychle uspokojit rychle rostoucí poptávku po vodě v tehdejším ocelovém srdci republiky. V suchých měsících pomáhá voda z podhůří Jeseníků v oblastech, ve kterých je vody méně.

Originální výstavní expozice

Fotografická galerie pod širým nebem v centru Ostravy. V několika vitrínách budovy bývalého kina se střídají výstavy fotografů. Jednoduchý nápad na originální výstavní expozice, které jsou k vidění nepřetržitě, měli členové ostravského Fotoklubu.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST