Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Krajský soud schválil reorganizaci OKD

Živě redaktorka Pavla Daňková.

Svrab už se v domově pro seniory nešíří

Opatření hygieniků proti šíření svrabu v havířovském domově pro seniory GrandPark zřejmě zabrala. Nemoc, která se tam objevila u 3 desítek klientů a 11 zaměstnanců na začátku září, se podle lékařů už nešíří. Brzy by tak mohl skončit zákaz návštěv. Kdo sem nákazu zanesl, se už asi zjistit nepodaří.

Neregistrovaný domov v Ostravě

Jestli se ke standardnímu režimu vrátí i další neregistrované zařízení, i další neregistrované zařízení, které v centru Ostravy poskytuje bydlení a péči o seniory, prověřuje KÚ MS kraje. Podle některých příbuzných nejsou podmínky uvnitř v pořádku, to ale odmítají jak zástupci tohoto zařízení, tak asociace, pod kterou spolek spadá. Podobných případů aktuálně úředníci kraje prověřují sedm.

Neregistrovaný domov v Ostravě

Živě Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje.

Ostravská jatka může zrekonstruovat polské studio

Vedení města Ostravy odmítlo, že by důvodem k nepodepsání smlouvy s autorem vítězného návrhu na obnovu historicky cenných jatek byla neústupnost nebo špatný postoj města. Architekt Petr Hájek už v pondělí uvedl, že podmínky smlouvy, kterou město navrhlo, jsou nepřijatelné. Historická jatka město koupilo od původního vlastníka v r. 2016 za zhruba 80 mil. Kč.

Vlak u Lipníka nad Bečvou projel na červenou

100 metrů dělilo od srážky nákladní vlak a lokomotivu dnes ráno v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Strojvedoucí lokomotivy projel nedaleko nádraží na červenou a poškodil při tom výhybku. Oba strojvedoucí ale stihli včas zastavit. Při incidentu, který teď vyšetřuje Drážní inspekce, se nikdo nezranil.

Policisté kontrolovali kamiony

Přetočené tachometry, nepovolená hmotnost a špatný technický stav. Nejčastější prohřešky řidičů kamionů a nákladních aut. S jejich intenzivními kontrolami dnes začali policisté v MS kraji. Prověřovali ty, kteří vjížděli do dálničního tunelu v Klimkovicích. Doprava tam byla svedena do jednoho jízdního pruhu. V dalších dnech budou i na ostatních frekventovaných místech v kraji.

Brazilská policie zadržela ostravského podnikatele

Ostravského milionáře Oldřicha Lahodu a další dva Čechy zatkla v Brazílii policie. Ta se domnívá, že tam nelegálně obchodovali s diamanty zatkla v Brazílii policie. Ta se domnívá, že tam nelegálně obchodovali s diamanty a údajně tam prali špinavé peníze. Zatčení krajanů potvrdilo MZV ČR. Lahoda je v Ostravě známý i jako neúspěšný kandidát do zastupitelstva v posledních komunálních volbách a také jako majitel několika heren ve městě.

Oprava jezu ve Lhotce

Na jezu Lhotka na řece Odře od rána jeřáby usazují třináctitunovou jezovou klapku. Dvě původní tam byly 50 let a technicky už nevyhovovaly. Dostat klapku na správné místo s milimetrovou přesností pomáhaly dva jeřáby.

Ostrava vybaví byty pořárními hlásiči

Město Ostrava vybaví obecní byty požárními hlásiči a detektory oxidu uhelnatého. Do bytů nechá nainstalovat dohromady téměř 5 tisíc kusů nových zařízení. Důvodem je především bezpečnost a také prevence. Dodavatele hlásičů v průběhu října vybere rada města. To za ně zaplatí zhruba 3 mil. Kč. Do domácností se dostanou na začátku příštího roku.

Studenti večer vyrazí na lov kanců

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Výstava přibližuje zakladatele četnictva

Zakladatel českého četnictva Josef von Kronenberg má výstavu v Kuníně. Právě tam na počátku 19. století začal navštěvovat zámeckou školu. Mezi spolužáky budoucího významného vojevůdce, kterého vyznamenal saský král i císař František Josef I., patřil např. i František Palacký.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST