Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Insolvenční správce prodal část VPE

Klíčové výrobní části společnosti Vítkovice Power Engineering jsou prodány. Získala je společnost Taxton property. Oznámil to insolvenční správce David Vandrovec, který měl konkurz společnosti na starosti. Vítkovice Power Engineering je v insolvenci už více než rok, nejprve se pokoušela připravit pro věřitele plán reorganizace. To se ale nepovedlo. Propouštění hrozilo stovkám lidí.

Insolvenční správce prodal část VPE

Komentář Davida Vandrovce z odpolední ČT24.

Jesenický Hard skončil

A jak už zaznělo, třetí z výrobních provozů VPE - jesenický Hard se prodat nepodařilo a společnost Vítkovice Power Engeneering ukončila pracovní poměr se zaměstnanci. Výpovědi jim předala dnes. Zaměstnanci teď dokončí jen už probíhající zakázky.

Nezaměstnanost na Jesenicku

Podíl nezaměstnanosti se na Jesenicku k 1. srpnu letošního roku pohyboval na hranici pěti procent. V rámci Olomouckého kraje se okres Jeseník vždy potýkal s největší nezaměstnaností, pro srovnání - průměrný podíl nezaměstnanosti v kraji je 4,27 %. Mezi největší zaměstnavatele v regionu patří Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, Fenix Jeseník, Česko-slezská výrobní ve Zlatých Horách nebo Plastkon product Mikulovice. Co do počtu zaměstnanců patří Hard Jeseník ke středně velkým firmám.

Policie se vrací na prostějovské hlavní nádraží

Na hlavním nádraží v Prostějově budou sídlit od Nového roku policisté. Budovu, která je jeho součástí, dnes převzali od Správy železniční dopravní cesty. Zvýšit by se tím měla bezpečnost cestujících. Ministerstvo dopravy chce do prázdných nádražních budov v celé zemi postupně nastěhovat tisíce úředníků a státních zaměstnanců.

Děti Země reagují na plakáty v Přerově

Za bizarní retro označili zástupci ekologické organizace Děti Země postup přerovského primátora Vladimíra Puchalského. Ten dal v pondělí vylepit ve městě plakáty s telefonním číslem na předsedu Dětí Země. Tato organizace podle primátora může za zpoždění dostavby dálnice D1 kolem Přerova.

Ostrava bude mít nové senzory znečištění ovzduší

IT specialisté z ostravského spolku Labka pracují na vývoji nových senzorů míry znečištění ovzduší. Instalovat je na různých místech ve městě začnou ještě během letošního podzimu. Dlouhodobým cílem spolku je vytvoření senzorické sítě. Díky ní by mělo být v budoucnu možné při nepříznivých rozptylových podmínkách například dálkově ovládat větrání v objektech. Kvalita ovzduší v MS kraji je dlouhodobě nejhorší v ČR. Jen za poslední topnou sezónu zaznamenal ČHMÚ na některých místech v regionu více než 80 dní, kdy byly překročeny imisní limity.

Gabionová zeď

Gabionová zeď u nedávno otevřeného úseku silnice 1/11 na Opavsku se zřítila vinou dešťové vody a také použitím nevhodných materiálů při stavbě. ČTK to dnes řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Stavební technici nyní odstraňují zbytky zborcené stěny. Celou událost ŘSD řeší jako reklamaci na náklady společnosti Eurovia, která úsek budovala.

Stavba DK Poklad v Ostravě stále stojí

Město si nechalo zpracovat znalecký posudek na práce odvedené v kulturním domě Poklad v Ostravě-Porubě. Pře se totiž se sdružením stavebních společností Stamont a Vítkovice Revmont, které se jako druhé v pořadí podílelo na rekonstrukci kulturního domu. Ta měla být hotova už na konci roku 2014, je ale stále v nedohlednu.

6,5 let za šikanování nájemníků a podvod pro J. Smolíka

Souhrnný trest šest a půl roku vězení za šikanování nájemníků a podvod vyměřil ostravský krajský soud Jakubovi Smolíkovi. Ten se už téměř dva měsíce skrývá před policisty, kteří mají příkaz ho zatknout a odvézt do věznice. Jakub Smolík na sebe upozornil tím, že už čtvrtou sezónu nájemníkům domu ve Frýdku-Místku bezdůvodně netopí. Lidem navíc také hrozilo, že zůstanou i bez vody. Uprchlý Smolík totiž nezaplatil vyúčtování za vodu.

Žena zemřela při nehodě na Přerovsku

Mladá žena zemřela včera v podvečer na dálnici D1 u obce Hrabůvka na Přerovsku při střetu osobního auta, dodávky a nákladního auta. Další dva lidé byli zraněni. Žena cestovala jako spolujezdkyně v osobním autě. Alkohol policie u žádného z řidičů nezjistila. Nehoda se stala kolem půl páté odpoledne na 305. kilometru ve směru z Ostravy na Olomouc.

Pocta výtvarníkovi Hofmanovi

Interiér ostravského Domu umění se vrátil na počátek minulého století v architektuře, malbě, designu i scénografii. Všemi těmito obory se zabýval architekt a výtvarník Vlastislav Hofman. Zásadní inspirací se pro něj stal kubismus. Kurátoři v rozsáhlé retrospektivě jeho děl vzdávají poctu jeho invenci.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST