Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Města kontaktují rodiče předškoláků

Ani ne měsíc od začátku školního roku se naplno rozbíhá také agenda okolo nového zákona o předškolním vzdělávání. Jednotlivá města začínají obesílat rodiče, kteří i přes povinnost své děti do žádné školky nezapsali. Hrozí jim finanční pokuta. Např. v Olomouci se zatím ale snaží těmto rodičům domluvit a město tak už rozeslalo na 110 upomínek. Některé děti, kterých se nový zákon týká, přesto do mateřské školy nenastoupily.

Města kontaktují rodiče předškoláků

Živě Hana Fantová, vedoucí Odboru školství Magistrátu města Olomouce.

Posudek v kauze Kramný?

Monika a Klára Kramné mohly před 4 lety během dovolené v Egyptě zemřít na dehydrataci a minerálový rozvrat způsobený zánětem žaludku a tenkého střeva, nikoli na následky zásahu
elektrickým proudem. Zprávu přinesl server Novinky.cz. Myslí si to přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Alexander Pilin.

Začala topná sezóna

Lidé napojení na dodávku tepla z tepláren si už mohou doma zatopit. Topná sezóna začala v MS kraji o několik dní dříve než loni, v Čechách dokonce o 2 týdny. Ceny tepla by se měnit neměly. Teplé radiátory už mnozí uvítali, ranní teploty klesají pod 10 stupňů.

Ostrava má PET-CT

Ostravská fakultní nemocnice začala v plném provozu používat pozitronový emisní tomograf. Mezi laickou veřejností je tento zobrazovací přístroj známý jako PET-CT. Ostrava byla posledním městem s fakultní nemocnicí, která tento přesný zobrazovací přístroj neměla a pacienti museli na vyšetření jezdit do téměř 40 km vzdáleného Nového Jičína nebo Olomouce.

Přerovská koalice dvoučlenná

Koalice Přerova je definitivně dvoučlenná. Po odchodu strany Za prosperitu Přerova a jeho místních částí vypověděli koaliční smlouvu po avizovaném záměru také Nezávislí. V koalici tak zůstalo pouze Hnutí ANO a Společně pro Přerov, má už jen 16 z 35 křesel.

Prodlouží tramvajovou linku

Město Ostrava vybralo variantu tramvajové trati vedoucí na 8. porubský obvod, a to na základě modelu dopravy, které si nechalo vedení radnice zpracovat. Kompletní podklady pro výstavbu trati by měly být připraveny během několika týdnů. Město je chce představit dotčeným obvodům. Odpůrci výstavby nové tramvajové trati dále sbírají podpisy na petiční archy.

Nezaměstnaní dělají svačiny

Podpořit lidi, kteří mají problém s uplatněním na trhu práce, a zároveň nabídnout především školákům zdravé svačiny. V Ostravě dokazují, že to jde dohromady. Diecézní charita ostravsko-opavská založila sociální firmu, která se zaměřuje právě na výrobu a distribuci svačin. V současnosti denně vyro

Výročí transportu do Terezína

Ostravská židovská obec si dnes na hlavním nádraží v Ostravě připomněla zářijové události
roku 1942. Přesně před 75 lety odtud nacisté vypravili 4 transporty s 3,5 tisíci židovských obyvatel
Ostravy. Domů se jich po válce vrátilo necelých 200.

Saudi Hawks se rozloučil s Ostravou

Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR během 2 dnů na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy navštívilo dohromady 90 tis. lidí. Letošní ročník akce výrazně ovlivnilo počasí, kvůli kterému se v sobotu neuskutečnil nejatraktivnější bod programu, vystoupení saúdsko-arabského akrobatického týmu Saudi Hawks.

Singles na fotografiích

Svobodní lidé – singles. Tváří se spokojeně, ve skrytu duše jsou ale osamoceni. A právě vnitřní samota a melancholie jsou hlavním tématem fotografického souboru NOKTURNO, který představuje ostravská galerie DOLE. Příběhy své generace nafotila Kateřina Měšťánková.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST