Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Neregistrované služby pro seniory

Lůžek pro seniory je v MS kraji stále málo. Situace nahrává provozovatelům neregistrovaných služeb. Majitelé některých z nich svou službu schovávají např. za tzv. sdílené bydlení, kdy na ně úředníci krajského úřadu nemohou. To je i případ spolku, který poskytuje ubytování seniorům u Komenského sadů v centru Ostravy. Přestože majitelka říká, že má všechna potřebná povolení, příbuzní některých klientů mluví o otřesných podmínkách uvnitř domu.

Neregistrované služby pro seniory

Živě Daniel Rychlík, vedoucí Odboru sociálních věcí MS kraje.

Proběhly první nácviky na Dny NATO

Živě redaktorka Pavla Daňková.

Žena zřejmě v sebeobraně zabila zloděje

Krajská policie vyšetřuje vraždu 36letého zloděje v ostravské Nové Vsi. Toho v noci na dnešek nožem zabila 67letá seniorka poté, co se vloupal do jejího rodinného domu. Policie teď vyšetřuje, jestli žena jednala v nutné obraně.

Ministerstvo zemědělství zakázalo těžbu v lesích

Ministerstvo zemědělství zakázalo všem vlastníkům lesů těžbu dřeva, zatím dočasně do konce roku. Důvodem bylo hromadění dřevní hmoty. Přednostně se musí zpracovat dřevo napadené kůrovcem nebo z větrných kalamit. Zákaz se týká těžby smrků a borovic. Předpokládá se, že vstoupí v platnost na přelomu října a listopadu. V našem kraji jsou nejvíce postiženy lesy na Bruntálsku.

Olomouc hostí zápas v Evropské lize

Živě redaktor Martin Laštůvka.

Kraj chystá změny v lůžkové části

Zástupci všech nemocnic i zdravotních pojišťoven si po 7 týdnech znovu sedli k jednomu stolu, aby se dohodli na tom, jak bude dál fungovat lůžková péče v MS kraji. Nedávné uzavření dvou interních
oddělení kvůli chybějícím lékařům totiž potvrdilo, že krajské zdravotnictví potřebuje výraznou změnu. Nahlas se začíná mluvit o tom, že některá oddělení budou muset zaniknout, protože na nich nemá kdo sloužit.

Největší sraz historiků hostí Olomouc

Největší dosavadní sraz historiků hostí v těchto dnech Olomouc. Do města se sjelo na 800 odborníků. Jedním z hlavních témat je postava Tomáše Garriqua Masaryka. První prezident Československa totiž zemřel před 80 lety. Jeho odkaz ale podle historiků přetrvává ve společnosti dodnes.

Žalobce: 4 roky vězení za explozi a mrtvé ve vile

4 roky vězení a peněžitý trest půl milionu korun pro Gorana Bobana za výbuch historické vily v Šenově na Novojičínsku, při které zemřeli 2 lidé, požadoval ve své závěrečné řeči u soudu žalobce. Naopak Goran Boban společně se svým obhájcem se domáhají zprošťujícího rozsudku. Exploze, ke které došlo
před dvěma lety, měla údajně zakrýt pojistný podvod.

Bývalý šéf OP Prostějov zproštěn viny

Bývalý generální ředitel zkrachovalé společnosti OP Prostějov František Tuhý, který se zodpovídal před soudem kvůli údajně nevýhodným pronájmům podnikových prodejen své rodině, je definitivně zproštěn obžaloby. V odvolacím řízení o tom rozhodl brněnský krajský soud. Tuhý byl obžalován z porušení povinnosti při správě cizího majetku, škodu žalobce vyčíslil na víc než 10 milionů.

Komorní scéna Aréna vstupuje do další sezóny

V hlavní roli scénografie. Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna vstoupilo do nové sezóny s výstavou velkoformátových fotografií svého jeviště. Jeho 12 podob nafotil během roku dvorní fotograf divadla
Roman Polášek. S divadlem spolupracuje už 10 let.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST