Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Obchvat nemá potřebná opatření

Obchvat Frýdku-Místku nemá všechna potřebná stavební povolení. Děti Země upozornily na nedostatky v projektové dokumentaci. I když se v tuto chvíli soutěží dodavatel stavby, není jasné, jestli se začne v dohledné době stavět. Podle Ministerstva dopravy ale údajně zpoždění stavby nehrozí. Dodatečná povolení budou vyřizovat i v průběhu stavby.

Obchvat nemá potřebná opatření

Živě Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD.

Reorganizační plán OKD

Reorganizační plán, který předložilo vedení těžební společnosti OKD, je podle odborů nejlepším a jediným možným způsobem řešení úpadku firmy ze všech možných nabízených řešení. Sdružení hornických odborů OKD to napsalo ve stanovisku, které poslalo Krajskému soudu v Ostravě. OKD je v úpadku od loňského května.

60 % vyčerpaných dotací

Živě redaktorka Zuzana Glacová.

Inteligentních zastávek bude víc

V Ostravě přibudou inteligentní zastávky. Ve spolupráci s koordinátorem dopravy, společností KODIS, chce město ve 2. vlně rozšířit počet informačních cedulí. Ty cestujícím zprostředkovávají informace o aktuálních odjezdech vozů MHD. Pořízení více než 120 nových panelů odsouhlasilo vedení města. To zároveň nechalo nainstalovat i doplňující LCD tabule na přestupním uzlu Svinovské mosty.

Honička v Olomouci

Olomoučtí policisté minulý pátek stíhali v ulicích města muže za volantem BMW. Honička začala po 10. hodině dopoledne v ulici Milady Horákové. Hlídka si všimla auta bez poznávací značky, vyrazila proto za ním a snažila se jej přimět k zastavení. Řidič však začal ujíždět Masarykovou třídou, pak na kruhovém objezdu dostal smyk a narazil do obrubníku. Jednalo se o 25letého muže z Olomoucka, který má soudem uložené 2 platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do září 2021.

Baník začíná v Brně

Po roce stráveném v nižší soutěži se teď Baník Ostrava vrací zpět do 1. fotbalové ligy. Tým, který v loňském roce změnil vlastníka, trenéra i koncepci, dnes představil, jak je na novou sezónu připraven. Podle vedení by bylo úspěchem, pokud by se pohyboval kolem 10. místa. Prvním testem bude zítřejší zápas v Brně, na který se tradičně chystá i tvrdé jádro fanoušků. Zápas čekají zvýšená bezpečnostní opatření.

Kriminalisté dopadli mladou dvojici

Ostravští kriminalisté dopadli mladou dvojici, kterou podezírají z červnového přepadení herny v Ostravě-Zábřehu. Hlavní pachatelkou byla 18letá žena, což podle policistů není příliš obvyklé. Ženy se sice podle policistů na loupežích podílejí, ale nemívají vedoucí úlohu.

DPMO chyboval v tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vrátil olomouckému DP tendr na nákup nových tramvají. Na čtvrtmiliardovou zakázku si stěžoval jeden ze zájemců. Dodací lhůty byly podle něj příliš krátké. Dopravce pak podle úřadu námitky nedostatečně vypořádal. Dodávka osmi moderních tramvají by však neměla být ohrožena.

Noví investoři v Mošnově

Investici v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zvažují velcí investoři z USA a z Jižní Koreje. Vytvořili by tam tisíce pracovních míst. Při zahájení stavby silnice I/58 v Příboře to dnes řekl MS hejtman Ivo Vondrák. Mošnovská průmyslová zóna má celkovou rozlohu 282 hektarů a továrnu v ní už postavil např. jihokorejský výrobce světlometů Hyundai Mobis.

Opavu a Jakartovice spojí cyklostezka

V polovině prázdnin se začne stavět první etapa plánované cyklostezky mezi Opavou a Jakartovicemi. Úvodní úsek z Opavy do Otic měří necelých 800 metrů. Většinu nákladů bude hradit Státní fond dopravní infrastruktury. Příští rok by se měla začít stavět další navazující trasa.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST