Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Povodňová aktivita

Po vydatných srážkách v Moravskoslezském kraji výrazně stoupaly od včerejší noci hladiny řady toků Povodí Odry. Dosaženo bylo na řadě míst druhých povodňových stupňů a v Polance nad Odrou na Polančici byl dokonce vyhlášen stav nebezpečí. vydatný déšť však pomalu slábne. Vodohospodáři proto očekávají, že většina toků by měla během dnešního večera a noci kulminovat.

Povodňová aktivita

Živě s redaktorem Martinem Laštůvkou.

Povodňová aktivita

Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.

Povodňová aktivita

Živě s Petrem Kudelou, mluvčím moravskoslezských hasičů.

Povodňová aktivita

Živě s redaktorem Josefem Kvasničkou.

Sníh Jesenicko

Počasí způsobilo problémy i v Olomouckém kraji, Jeseníky zasáhla sněhová kalamita. Během noci napadlo na horách místy až patnáct centimetrů sněhu. Těžký mokrý sníh ráno zkomplikoval dopravu například na Červenohorském sedle. Pod náporem těžkého sněhu také padaly stromy a větve na komunikace. Situace se zklidnila kolem poledne.

Sníh Jesenicko

Živě s Marií Labajovou, meteoroložkou ČHMU, Ostrava.

Pošta převádí další pobočky

Česká pošta převede počátkem května na smluvní partnery další desítky svých poboček. Pošta Partner vznikne nově v několika obcích na Frýdecko-Místecku, ale i na dalších místech kraje. Například v Nýdku nebo Hrádku je převezmou obecní úřady. Díky tomu nabídnou tamním obyvatelům delší pracovní dobu. V Polance nad Odrou bude poštu provozovat Charita.

Arnošt Rychlý výstava

Hudbu nikdy nestudoval a přesto složil během života víc než 140 skladeb různých žánrů. Za svůj přínos kultuře dostal Arnošt Rychlý v roce 1972 cenu Petra Bezruče. Skladatele, sbormistra, pedagoga a nadšeného turistu v jednom představuje výstava v opavském Obecním domě.

Počítačový hacker dostal 6 roků 6 měsíců vězení

Počítačový hacker míří do vězení na šest let a šest měsíců. Podle rozsudku ostravského krajského soudu padělal přes osm set internetových platebních příkazů České spořitelny. Téměř 80 klientů chtěl připravit o více než tři miliony korun.

Mejdan podle plánu

Soubor fotografií pojmenovaný podle populární písně. Vytvořil ho fotograf Imrich Veber a pojmenoval ho Mejdan podle plánu. Za trochu ironickým názvem se ukrývá osm let fotografování v sociálním ústavu Marianum v Opavě, kde léta žili hendikepovaní klienti.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD