25 minut

7. duben 2017

Část: Milan Antoniazi obžalován

Obsah dílu

Kdo zaplatí za stávku? — Milan Antoniazi obžalován — Epidemie spalniček — Nechtějí novou radnici — Horní Loděnice bez vody — Nevidomá se chystá na maturitu — Papež jmenoval pomocného biskupa — Skauti táhnou — Změnu ulice Umělecké navrhli studenti

Části dílu

00:55
Kdo zaplatí za stávku?
  Za včerejší stávku řidičů budou padat pokuty. Konkrétně Olomoucký kraj zřejmě bude požadovat po společnosti Arriva Morava tři miliony korun. Na Jižní Moravě už se kvůli stávce obrátili na Krajské státní zastupitelství a zákonnost stávky tam budou posuzovat soudy. Dopravce Arriva Morava přitom oznámil, že bude pokutu dále vyžadovat po odborářích, jakožto organizátorech stávky.
  04:17
  Milan Antoniazi obžalován
   Policie navrhla obžalovat bývalého majitele likérky AB style z Frýdku-Místku Milana Antoniaziho z krácení daní při obchodování s nezdaněným lihem. Státu podle kriminalistů způsobil škodu za více než 990 milionů korun. Jde údajně o dalšího odběratele nelegálního lihu zlínského podnikatele Radka Březiny.
   04:50
   Epidemie spalniček
    Živě s Irenou Martinkovou, krajskou epidemioložkou a Radkou Miloševskou, mluvčí Agel a.s.
    09:52
    Nechtějí novou radnici
     Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky čelí kritice kvůli chystané stavbě nového sídla tamní radnice. Tu obvod naplánoval do proluky na okraji Mariánského náměstí. Část obyvatel ale nesouhlasí s tím, aby si obvod kvůli stavbě radnice vzal zhruba stomilionový úvěr. Vznikla kvůli tomu už i nesouhlasná petice, kterou autoři předali primátorovi města.
     11:54
     Horní Loděnice bez vody
      V Horních Loděnicích už měsíc neteče pitná voda. Vzorky po vydatných deštích a náhlém sněhovém tání ukázaly vysoké množství manganu a železa. Lidé budou odkázaní na vodu z cisteren přinejmenším ještě během příštího týdne. Starosta obce je rozhodnutý zafinancovat nový vrt.
      15:16
      Nevidomá se chystá na maturitu
       Praktickou část maturity dopoledne úspěšně složila nevidomá Kamila Salamonová. Zkoušku na Střední škole Zdeňka Matěčka v Ostravě skládala v doprovodu svého vodícího psa. Jeho výcvik zaplatili před téměř 5 lety diváci České televize. Díky nim se mohla vyučená dívka přiblížit ke svému snu - získat vzdělání pro práci s podobně postiženými.
       17:47
       Papež jmenoval pomocného biskupa
        Papež František dnes jmenoval pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze jejího generálního vikáře Martina Davida. David tak může například světit kněze či kostely. Jmenování zveřejnil papežský nuncius Giuseppe Leanza krátce po polední modlitbě Anděl Páně v kostele svatého Václava v Ostravě.
        18:18
        Skauti táhnou
         V Moravskoslezském kraji roste zájem o skauting. Oddíly ročně přijímají desítky nových členů, stejně tak musí ale kvůli omezené kapacitě děti odmítat.
         21:15
         Změnu ulice Umělecké navrhli studenti
          Studenti architektury vyhráli soutěž na revitalizaci prostranství před Domem umění v Ostravě. Z ulice Umělecké by podle jejich návrhu mělo zmizet parkoviště i květinový záhon. Památkově chráněná budova z červeného cihlového zdiva by se znovu měla stát dominantou celého prostranství.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          10. duben 2017

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          29. září

          Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

          29. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          27. září

          27. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          26. září

          26. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          25. září

          Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

          25. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. září

          Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

          22. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          21. září

          Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

          21. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          20. září

          Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

          20. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          19. září

          Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

          19. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          18. září

          Armádní drony

          18. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          15. září

          Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

          15. 9. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám