25 minut

7. duben 2017

Obsah dílu

Kdo zaplatí za stávku? — Milan Antoniazi obžalován — Epidemie spalniček — Nechtějí novou radnici — Horní Loděnice bez vody — Nevidomá se chystá na maturitu — Papež jmenoval pomocného biskupa — Skauti táhnou — Změnu ulice Umělecké navrhli studenti

Části dílu

00:55
Kdo zaplatí za stávku?
  Za včerejší stávku řidičů budou padat pokuty. Konkrétně Olomoucký kraj zřejmě bude požadovat po společnosti Arriva Morava tři miliony korun. Na Jižní Moravě už se kvůli stávce obrátili na Krajské státní zastupitelství a zákonnost stávky tam budou posuzovat soudy. Dopravce Arriva Morava přitom oznámil, že bude pokutu dále vyžadovat po odborářích, jakožto organizátorech stávky.
  04:17
  Milan Antoniazi obžalován
   Policie navrhla obžalovat bývalého majitele likérky AB style z Frýdku-Místku Milana Antoniaziho z krácení daní při obchodování s nezdaněným lihem. Státu podle kriminalistů způsobil škodu za více než 990 milionů korun. Jde údajně o dalšího odběratele nelegálního lihu zlínského podnikatele Radka Březiny.
   04:50
   Epidemie spalniček
    Živě s Irenou Martinkovou, krajskou epidemioložkou a Radkou Miloševskou, mluvčí Agel a.s.
    09:52
    Nechtějí novou radnici
     Vedení ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky čelí kritice kvůli chystané stavbě nového sídla tamní radnice. Tu obvod naplánoval do proluky na okraji Mariánského náměstí. Část obyvatel ale nesouhlasí s tím, aby si obvod kvůli stavbě radnice vzal zhruba stomilionový úvěr. Vznikla kvůli tomu už i nesouhlasná petice, kterou autoři předali primátorovi města.
     11:54
     Horní Loděnice bez vody
      V Horních Loděnicích už měsíc neteče pitná voda. Vzorky po vydatných deštích a náhlém sněhovém tání ukázaly vysoké množství manganu a železa. Lidé budou odkázaní na vodu z cisteren přinejmenším ještě během příštího týdne. Starosta obce je rozhodnutý zafinancovat nový vrt.
      15:16
      Nevidomá se chystá na maturitu
       Praktickou část maturity dopoledne úspěšně složila nevidomá Kamila Salamonová. Zkoušku na Střední škole Zdeňka Matěčka v Ostravě skládala v doprovodu svého vodícího psa. Jeho výcvik zaplatili před téměř 5 lety diváci České televize. Díky nim se mohla vyučená dívka přiblížit ke svému snu - získat vzdělání pro práci s podobně postiženými.
       17:47
       Papež jmenoval pomocného biskupa
        Papež František dnes jmenoval pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze jejího generálního vikáře Martina Davida. David tak může například světit kněze či kostely. Jmenování zveřejnil papežský nuncius Giuseppe Leanza krátce po polední modlitbě Anděl Páně v kostele svatého Václava v Ostravě.
        18:18
        Skauti táhnou
         V Moravskoslezském kraji roste zájem o skauting. Oddíly ročně přijímají desítky nových členů, stejně tak musí ale kvůli omezené kapacitě děti odmítat.
         21:15
         Změnu ulice Umělecké navrhli studenti
          Studenti architektury vyhráli soutěž na revitalizaci prostranství před Domem umění v Ostravě. Z ulice Umělecké by podle jejich návrhu mělo zmizet parkoviště i květinový záhon. Památkově chráněná budova z červeného cihlového zdiva by se znovu měla stát dominantou celého prostranství.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          10. duben 2017

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          7. červen

          Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

          7. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          6. červen

          Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

          6. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          5. červen

          Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

          5. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          2. červen

          Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám