Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ostrava nemá sociální byty

Ostrava čelí kritice občanských iniciativ kvůli podle nich malému počtu bytů určených pro sociálně slabé obyvatele. Město podle kritiků nepostupuje koncepčně, když bourá některé domy namísto jejich možného využití pro sociální byty. Magistrát ale namítá, že sociálních bytů je k dispozici dost. Díky bytové koncepci jich loni vzniklo 105 napříč ostravskými obvody.

Ostrava nemá sociální byty

Živě s Michalem Mariánkem, náměstkem primátora Ostravy.

Cvičení na bývalých hraničních přechodech

Policisté poblíž bývalého hraničních přechodu v Chotěbuzi nacvičovali spolupráci bezpečnostních složek v případě migrační vlny. Od včerejšího odpoledne kontrolovali auta přijíždějící na českou stranu. Vyzkoušeli si také registraci a identifikaci uprchlíků. Do cvičení se kromě českých a polských policistů, vojáků a celníků zapojili i zdravotníci ministerstva vnitra.

Ptačí chřipka v Dobré

Další ohnisko ptačí chřipky potvrdili veterináři v obci Dobrá na Frýdecko-Místecku. Po Orlové, Doubravě a Ostravě-Svinově, kde se nákaza objevila letos v lednu poprvé, se tak jedná už o čtvrté ohnisko nákazy v Moravskoslezském kraji. Pracovníci krajské veterinární správy ještě dnes provedli potřebná opatření – vybili zasažený chov a vymezili ochranné pásmo.

Ženy a výdělky

Velké průmyslové podniky chtějí zaměstnávat stále více žen. Jejich počty i v nejtěžších provozech narůstají. Do ostravských hutí ženy lákají na vyšší platy, ale třeba i na finanční příspěvky na péči o děti a domácnost.

Lanovka na Pustevny

Na vrcholu Pusteven, jednom z nejnavštěvovanějších míst v Moravskoslezském kraji, vzniká nová výstupní stanice místní lanové dráhy, která je nejstarší v Evropě. Původní objekt stavbaří zbourali a budují tu novou moderní stavbu ze skla, kamene a dřeva. Ta má více vyhovovat současným potřebám. Dokončena by měla být už v květnu tohoto roku.

Ostravou na alternativní pohon

24 vozidel na ekologický pohon by už letos v létě mělo brázdit ulice Ostravy. Na čtrnáctimilionovou investici městu přispěje stát dotací ve výši dvou milionů dvou set tisíc korun. Žádostí o dotaci se tak Ostrava zapojila do historicky první výzvy ministerstva životního prostředí na čistou mobilitu. Rozhodnutí o jejím kladném vyřízení dnes předal primátorovi ministr životní prostředí Richard Brabec.

Silničáři počítají náklady na zimní údržbu

Silničáři začali počítat náklady spojené s letošní zimou. Podle prvních odhadů budou spíš průměrné – třeba v Olomouckém kraji mluví zatím o sto padesáti milionech korun. Další peníze budou potřeba na opravy silnic, které poničila hlavně kombinace vody a silných mrazů.

Bohumín má nové zastávky

Bohumín dokončuje výměnu čekáren na autobusových zastávkách. Moderní skleněné přístřešky brzy vystřídají všechny zbývající plechové čekárny. Ty by měly z města úplně zmizet nejpozději do konce letních prázdnin.

Tramtarie má novou komedii

Že ženy prožívají lásku velmi emotivně, je známá věc. Jak jí ale cítí muži? A co pro ně znamená něžnost? To jsou otázky, na které chce odpovědět nová romantická komedie Divadla Tramtarie "Po stopách něžného muže". Už samotný název představení ale prozrazuje, že je něha pro muže často něčím tak vymizelým jako sněžný muž.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST HD