Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Desítky spojů MHD v Přerově nevyjely

Výrazné komplikace v dopravě zažívá od rána Přerov. Společnost, která zajišťuje ve městě MHD, neposlala do ulic osm autobusů. Na šesti linkách tak nevyjelo 77 spojů.

Rozhovor s náměstkem primátora Přerova

Náměstek primátora Přerova Pavel Košutek vysvětluje okolnosti omezení městské hromadné dopravy.

Přibylo volných pracovních míst

Volných pracovních míst je teď u nás nejvíce od roku 2008. Vyplývá to z nejnovějších údajů z úřadů práce. Počet nezaměstnaných v Moravskoslezském a Olomouckém kraji sice v lednu oproti prosinci mírně stoupl.

Osm zaměstnantců ostravské huti se přiotrávilo

Osm zaměstnanců společnosti Arcelor Mittal se v noci otrávilo oxidem uhelnatým. Jejich stav není vážný.

Na trati mezi Šumperkem a Uničovem je výluka

Už týden komplikuje provoz na trati mezi Šumperkem a Uničovem vlaková výluka. Ode dneška a v průběhu roku budou následovat další přerušení provozu. Cestující tak budou muset počítat s náhradní dopravou.

Soud v Ostravě opět řeší smrt narkomanky

Třikrát zrušil odvolací soud rozsudek, který opakovaně poslal Miroslava Baláže do vězení na dvanáct let. Baláž měl své přítelkyni pomoct nitrožilně aplikovat pervitin. Dívka zemřela na otok mozku.

Ostravská Aréna má nového sponzora - Ostravar

Druhá největší hala v republice má opět generálního sponzora. O toho posledního přišla ostravská aréna loni v létě po dvanácti letech. Po stejně dlouhé době také mění svůj název.

Lékaři častěji operují kolena a kyčle

Výměna váhonosných kloubů – kyčle a kolene. Stále častější operace. Od devadesátých let jich lékaři provedou dvojnásobek. A stále častěji u mladších lidí, především u sportovců.

Výuka malých hokejistů

Téměř padesát začínajících brankářů z Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje dnes mělo možnost vyzkoušet si, jaké to je trénovat jako profesionální hokejista.

Výstava fotografií Zuzany Šrámkové

Nejprve fotila ostravské haldy. Potom kamarády na párty. Po čtyřech letech zjistila, že mimoděk zachytila život uprostřed ostravského ghetta. Fotografka Zuzana Šrámková nebydlí na dobré adrese.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST