Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Lidé mohou opět žádat o dotace na nové kotle

Už za 14 dní budou moci obyvatelé Moravskoslezského kraje zažádat o dotaci na nový, ekologický kotel. Na jejich výměnu je v rámci celé republiky připraveno rekordních 9 miliard korun.

Rozhovor o kotlíkových dotacích s Richardem Brabcem

Ministr životního prostředí Richard Brabec o smyslu a podmínkách rekordních dotací na výměnu kotlů.

Nový lídr ČSSD pro krajské volby: Jiří Zemánek

Jedničkou kandidátky ČSSD v Olomouckém kraji pro říjnové krajské volby bude Jiří Zemánek. Včera večer o tom jednomyslně rozhodlo krajské vedení sociálních demokratů. Zemánek nahradí na uvolněném postu jedničky současného hejtmana Jiřího Rozbořila.

Provozovatel vleků na Pradědu chce zasněžovat

Provozovatel skiareálu Ovčárna – Praděd chce své středisko zasněžovat. Děla si nemůže pořídit kvůli přísným pravidlům v národní přírodní rezervaci. Dvě speciální skupiny mají posuzovat jeho návrhy na úpravy areálu včetně možnosti zasněžování.

Charita Opava zaměstná 30 hendikepovaných

Jistota pro lidi se zdravotním postižením. Charita Opava vyhrála výběrové řízení na zpracování elektroodpadu.Třicet hendikepovaných bude celý rok rozebírat 300 tun televizorů a monitorů.

Mají zařízení pro bezdomovce dostatek míst?

Vlhko a teploty kolem nuly. Aktuálně je zima sice mírná, přesto do nocleháren v Moravskoslezském kraji míří desítky lidí. V Ostravě v nich zatím zbývají volná místa, některá jsou ale plná.

Nová JIP pro děti v olomoucké vojenské nemocnici

V olomoucké Vojenské nemocnici vznikne nová jednotka následné intenzivní péče pro děti. Bude vůbec první svého druhu v republice. O pacienty se budou starat mimo jiné vojenští lékaři, kteří mají zkušenosti ze zahraničních misí.

Výstava Magičtí Lucemburkové v Opavě

V opavském Domě umění začíná výstava Magičtí Lucemburkové. Připomíná sedmisté výročí od narození Karla IV. a představuje dobu necelých dvou staletí, kdy byly České země jedny z nejmocnějších v Evropě.

Výstava Martina Froulíka v ostravském divadle

Martin Froulík sprejuje intimní světy v punkovém rytmu. Bývalý student Aleše Hudečka a Jiřího Surůvky tvoří obrazy pomocí papírových šablon a podle svých zápisků a básní. Nejdříve tak vznikne scénář. Až na jeho základě vizuální deník.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST